homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri


#1 2009-03-24 11:19:06

mada_ina
New member
Inregistrat: 2008-04-18
Mesaje: 14

Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

Ok sper ca nu voi oripila chiar pe toata lumea  lol


# Soft swinging: sex cu partenerul tau in acelasi loc/camera cu un alt cuplu; acesta este varianta soft care nu implica in sine schimbul de parteneri (mai pe french: sex in patru dar fiecare cu partenerul ei). Cei ce enjoy acest tip de swing, se simt foarte excitati de prezenta unui alt cuplu, de a fi priviti si a ii privii pe ceilalti.

# Soft swap: ca varianta soft swing, doar ca se merge un pas mai departe, fiind permisa orice fel de activitate sexuala (mangaieri, oral, etc. limitele sunt stabilite anterior) in afara de sexul penetrativ vaginal

# Full swap: totul este permis intre cele doua cupluri. Asa dupa cum spune si numele, full swap shimbul este complet.

In general, femeile din cuplurile de swingers sunt bisexuale, sau bicurioase. In majoritatea cazurilor, cuplurile de swingers sunt cupluri stabile, sunt de multi ani impreuna, in relatii mature, partenerii avand incredere unul in celalalt.
(sursa - traducere din wikipedia)


Voi v-ati gandit vre-odata sa incercati asa ceva?

Avand in vedere ca aprox 60% dintre cuplurile monogame "reusesc" sa sfarseasca in divort mai devreme sau mai tarziu, cum vi se pare swingul ca lifestyle, avand in vedere ca presupune o varietate si libertate sexuala pentru ambii parteneri, si deci elimina una dintre cauzele principale de divort - plictiseala, rutina.

Stiu ca vor fi muuuulte mesaje de gen "NU", si asta poate intimida pe cineva care ar tinde sa spuna "Maybe". Va rog fiti curajoase, sincere (cu voi insiva in primul rand) si non judgemental daca se poate.

Offline

 

#2 2009-03-24 11:59:53

Little_princess
Full member
De la: Bucharest...
Inregistrat: 2008-11-03
Mesaje: 648

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

eu nu,nu as practica niciodata!nu doar k sunt eu ma pudica dar nu accept asa ceva..prefer doar intre 4 ochii,nu sa ma priveasca si altii.
ps:si aici chiar nu isi are rost zicala niciodata sa nu spui niciodata..in cazul meu! tongue


big_smile Come to the dark side...we have cookies..lol

Offline

 

#3 2009-03-24 12:14:02

ioana.cristina83
Full member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-11-06
Mesaje: 479

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

poate fi interesant...sa zicem ca as incerca daca as avea putin alcool in sange big_smile


one day we're gonna get somehow...rodnar

Offline

 

#4 2009-03-24 12:20:31

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

hmmm sunt cam geloasa.... daca e sa fie, sa fie swing partial lol adica eu sa am voie orice, si el doar pe mine sa ma atinga, sarute, fu*a etc etc big_smile


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#5 2009-03-24 12:40:55

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

Asa vreau si eu, ca _alexa_ applause


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-03-24 13:01:16

mada_ina
New member
Inregistrat: 2008-04-18
Mesaje: 14

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

big_smile am uitat sa scriu cateva lucruri asa din cate m-am documentat eu:

1. swingul NU este pentru toata lumea, iar FullSwingul este pentru si mai putina lume
2. gelozia este un subiect tabu in acest lifestyle (in sensul ca nu exista)
3. regulile si le stabileste fiecare cuplu de comun acord si cei implicati, altfel poate sa fie neplacut
4. Swingul nu te scapa de problemele de cuplu. Daca ele exista deja swingul le va inrautati pana la distrugere.

si as completa asa de la mine..

Fiecare dintre cei doi trebuie sa fie destul de maturi, la fel ca si relatia lor, din aceasta cauza se intampla ca swingerii sa caute cupluri casatorite sau de cat mai mult timp impreuna. Unele cupluri ajung sa fie prieteni f buni (friends with benefits)

Da evident poti "ajuta atmosfera" cu alcool, insa eu una prefer sa fiu mai mult lucida, sau usor bine dispusa (ma refer la sex in general)

Ma bucur ca n-am fost omorata cu pietre smile) glumesc

Offline

 

#7 2009-03-24 15:28:19

Ank-Su-Namun
Sr. member
De la: Londra
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 1830

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

am avut propunere de "swing" din partea iubitului si ma batea gandul,dar cum spune-ai tu la punctul "4"...schimbul acesta nu te scapa de probleme,si de aceea am spus pas...poate odata o sa incerc,vorba aia : "sa nu mor fara sa incerc tot ce se poate pe lumea asta"..big_smile


....Thought I never fall in love again...but ur out a perfect gentleman... hjarta

Offline

 

#8 2009-03-24 15:47:17

James
Banat
De la: mă-ta din dulap
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 2161

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

_alexa_ a scris:

hmmm sunt cam geloasa.... daca e sa fie, sa fie swing partial lol adica eu sa am voie orice, si el doar pe mine sa ma atinga, sarute, fu*a etc etc big_smile

Ce vrei tu nu prea e swing...


Mai bine să taci şi să pari prost, decât să vorbeşti şi să înlături orice dubiu.

Offline

 

#9 2009-03-24 16:58:39

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

acklad

Offline

 

#10 2009-03-24 17:22:19

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

James a scris:

_alexa_ a scris:

hmmm sunt cam geloasa.... daca e sa fie, sa fie swing partial lol adica eu sa am voie orice, si el doar pe mine sa ma atinga, sarute, fu*a etc etc big_smile

Ce vrei tu nu prea e swing...

stiu lol
oricum, astept sa fiu mult mai matura, s-abea dup-aia poate am s-o incerc

Ultima oara a fost editat de _alexa_ (2009-03-24 17:22:59)


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#11 2009-03-24 19:40:13

OneOnly
Insomniac member
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 8686

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

acklad


They can because they think they can.

Offline

 

#12 2009-03-24 19:43:54

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

nu ma tenteaza...momentan astept momentul in care o sa imi reiau viata sexuala obisnuita lol mai vorbim dupa aia tongue


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#13 2009-03-24 21:47:04

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

Ooooh come on.Sa spunem ca v-ati dus cu inca un cuplu prieten la mare si n-ati gasit cazare asa ca ati luat o singura camera.Toate bune,fiecare cu partenerul lui in pat.Si la un moment dat,ptr ca aveti impresia ca nu aude sau nu se prinde nimeni,incercati o lingurita pe sub patura.Si colegii tot asa.Si din una in alta va prindeti ca faceti sex,dar nu va opriti.Asta nu e soft swing?Si e cumva nevinovat,deh,erati putin bauti,nu v-ati prins ca ceilalti s-au prins ca voi faceati sex sau ca ei faceau la randul lor:))

Offline

 

#14 2010-08-05 14:55:12

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

ma tenteaza:P
cred ca am sa incerc, la un moment dat cand voi intalni partenera care sa accepte asta  bang
varianta soft am facut-o si a fost super....smile
va recomand, este ff excitant big_smile


fucking perfect...

Offline

 

#15 2010-08-05 15:38:08

deepsleep
Full member
Inregistrat: 2009-03-19
Mesaje: 178

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

hmmm... cred ca poate fi material bun pt fantezii, dar ca stil de viata, ma cam indoiesc.

Offline

 

#16 2010-08-05 16:20:37

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

la ce te referi prin "varianta soft", luisjota?

Offline

 

#17 2010-08-05 20:28:55

suzanaj
Sr. member
Inregistrat: 2010-04-22
Mesaje: 1281

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

sa fiu eu prima care zice ..poate as incerca .. angel


Exista doua moduri de a-ti trai viata:ca si cum nu ar exista miracole sau ca si cum totul ar fi un miracol.(albert einstein)

Offline

 

#18 2010-08-05 20:42:26

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

dea_di a scris:

nu ma tenteaza...momentan astept momentul in care o sa imi reiau viata sexuala obisnuita lol mai vorbim dupa aia tongue

huh  deci  wow   rotfl2
va
deci oamenii se mai schimba  rotfl

ma tenteaza! tongue dar trebuie neaparat sa se intample in aceeasi camera? daca as avea ocazia eu as face schimb de parteneri, dar trebuie sa se intample in aceeasi camera? eu as vrea sa fiu eu cu un barbat si prietenul cu o femeie, dar in camere diferite....nu vreau sa vad ce face el cu alta si nici sa ma vada pe mine ce fac cu altul! tongue


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#19 2010-08-06 01:01:54

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: Swingers/schimb de partenere/sex cu alte cupluri! astept pareri

anca90 a scris:

la ce te referi prin "varianta soft", luisjota?

am facut sex eu cu partenera mea si alt cuplu in acelasi timp si in aceeasi camera ....de hotel big_smile...dar n-am facut schimb de parteneri...
doar am privit...si ne-am mangaiat reciproc in timp ce faceam sex....
adica, pe rand in timp ce faceam sex, cealalta pereche ne mangaia si ne saruta...
a fost fff excitant tongue


fucking perfect...

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.