homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

BPI si gardnerella


#1 2007-05-23 16:46:07

crissy
New member
Inregistrat: 2006-11-28
Mesaje: 10

BPI si gardnerella

Buna.Am fost zilele trecute la gineco si mi s a depistat bpi(boala inflamatorie pelvina).Pt asta iau tratament cu azitromicina,flamexin si voltaren supozitoare.Azi am primit rezultatul de la papanicolau: clasa 2-mecanism intens inflamator,iar la secretie s a depistat gardnerella.Pt gardnerella o sa mi dea trat cand ma duc la controlul de dupa trat de acum.Am inteles ca trebuie sa se trateze si partenerul pt gardnerella.Am citit despre gardnerella pe net,dar am inteles ca se transmite pe cale sexuala doar exceptional.Cineva mi a zis ca este posibil sa fie si de la tampoanele interne.Voi ce stiti?V ati confruntat cu problemele astea?

Offline

 



#2 2007-05-23 16:57:44

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: BPI si gardnerella

crissy da o cautare deoarece subiectul gardnerella a fost larg dezbatut...daca mai ai si alte intrebari pune le linistita...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#3 2007-05-23 16:59:34

crissy
New member
Inregistrat: 2006-11-28
Mesaje: 10

Re: BPI si gardnerella

Merci.Ma uit si revin cu intrbari daca sunt nelamurita

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.