homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Voi ce ati face in locul meu?-2


#20 2009-03-24 18:32:33

Fiona
New member
Inregistrat: 2006-08-07
Mesaje: 69

Re: voi ce ati face in locul meu?

eu nu recomand razbunarea pt fete. trebuie sa fii de otel sa nu te implici sentimental.


Ce-nseamna patrie?

Offline

 

#21 2009-03-24 19:47:35

OneOnly
Insomniac member
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 8686

Re: voi ce ati face in locul meu?

Loveable a scris:

de acord cu fetele..

si eu


They can because they think they can.

Offline

 

#22 2009-03-24 20:24:25

ella_20
New member
Inregistrat: 2009-02-14
Mesaje: 84

Re: voi ce ati face in locul meu?

Mersi pentru parerile voastre.. apreciez in astfel de momente..


O iubita ideala este una care iti ramane fidela, dar incearca sa fie la fel de fermecatoare ca si cum n-ar fi.. smile

Offline

 

#23 2009-03-24 23:10:23

James
Banat
De la: mă-ta din dulap
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 2161

Re: voi ce ati face in locul meu?

mada_ina a scris:

Eu as profita de el!

Mai ales daca spui ca ti-e foarte dor de acele momente si ca va intelegeati f bine in pat.
F bine atunci, fa-l sa fie your fuckbuddy, dar ai grija sa nu te raneasca el pe tine.

Ba chiar mi-as face un scop din a ii arata cat de mult are el de pierdut din decizia pe care a luat-o de a va desparti.

Si ar mai fi un lucru bun care ar putea sa se intample. O sa realizezi tu ca nu te merita! si o sa-l vezi cu alti ochi. Adica o sa ai closure in relatia asta si o sa poti sa treci peste si sa gasesti pe cineva care sa te aprecieze.

Se cam vede ca vb din experienta, asa-i? big_smile

Se vede că dai un sfat foarte prost, asta-i clar. Fata ?l iubeşte, priveşte subiectul cu o anumită reticenţă, iar tu o pui să răm?nă ?n situaţia asta tristă.

Dragă ella_20, ţi-o spun din cunoştiinţă de cauză, am trecut la fel prin asta (ca mai toată lumea). Soluţia nu a fost niciodată lungirea suferinţei. Cu c?t rupi mai repede orice legătură cu el şi cauţi să-ţi vezi de viaţa ta, cu at?t ?ţi vei reveni mai rapid. Nu e o chestiune de dacă ci una de c?nd. Fă ca acel c?nd să fie unul cur?nd, c?t mai rapid. Ieşi ?n oraş cu alţi bărbaţi, distrează-te, cunoaşte oameni noi. Vei găsi pe cineva care te va face să-l uiţi. Trebuie doar să nu fii proastă şi să te complaci ?n situaţia asta, eventual să te mulţumeşti cu firmituri şi să-ţi baţi joc de demnitatea ta, lăs?ndu-l să te folosească. Pentru că ?n niciun caz nu-l vei folosi tu pe el, asta-i clar. Ai grijă cum interpretezi sfaturile celor de pe aici, sunt şi persoane mature şi care dau sfaturi bune, dar sunt şi copii inconştienţi care vorbesc nu din experienţă ci din Sex and the City şi din telenovele de doi bani.


Mai bine să taci şi să pari prost, decât să vorbeşti şi să înlături orice dubiu.

Offline

 

#24 2009-03-24 23:50:46

ella_20
New member
Inregistrat: 2009-02-14
Mesaje: 84

Re: voi ce ati face in locul meu?

Thanks James, n-o sa-ti ignor sfatul, cred ca este cel mai intelept.  Oricum, ochii care nu se vad se uita.. sper ca asa va fi si in cazul meu  wink


O iubita ideala este una care iti ramane fidela, dar incearca sa fie la fel de fermecatoare ca si cum n-ar fi.. smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-03-25 01:10:43

James
Banat
De la: mă-ta din dulap
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 2161

Re: voi ce ati face in locul meu?

Ştii melodia Come Along? Ei bine, nu-i bună, ?ncearcă varianta specială, Move Along, You Motherfucker!  lol  Glumesc! Secretul e să nu te ?nchizi ?n tine. Cere ajutorul celor apropiaţi, ?n care poţi avea ?ncredere şi ignoră sfaturile care nu fac dec?t să-ţi lungească suferinţa. Ştiu c?t de tentată eşti să faci un compromis, ?nsă trebuie să fii tare. Lumea nu ?ncepe cu el şi nici u se termină la el. Dacă nu ai ocupaţie (presupun că eşti studentă, dar nu lucrezi), apucă-te de ceva care-ţi distrage atenţia, care necesită concentrare şi atenţie maximă. Ţi-aş da eu ceva, dar nu aş putea să te plătesc cu nimic. big_smile

Ultima oara a fost editat de James (2009-03-25 01:13:22)


Mai bine să taci şi să pari prost, decât să vorbeşti şi să înlături orice dubiu.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.