homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cosuri pe spate si piept-2


#20 2009-03-31 15:02:58

ToandMe
Full member
Inregistrat: 2008-03-18
Mesaje: 435

Re: cosuri pe spate si piept

ptr cosurile dee pe spate cel mai bun tratament e soarele....altceva mai bun nu cred ca mai e.Asa m+a indrumat doctorul dermatolog si nu mi+au trecut pana nu m+am expus la soare....

Offline

 



#21 2009-03-31 15:11:47

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: cosuri pe spate si piept

ToandMe a scris:

ptr cosurile dee pe spate cel mai bun tratament e soarele....altceva mai bun nu cred ca mai e.Asa m+a indrumat doctorul dermatolog si nu mi+au trecut pana nu m+am expus la soare....

asta e adevarat in cazul in care problema e de natura hai sa zicem cosmetica. insa la ea e altceva, nu sunt cosuletele mici, la care probabil te referi tu...


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#22 2009-03-31 17:51:45

butterfly3
Full member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 455

Re: cosuri pe spate si piept

pai am refuzat tratamentul cu antibiotice din cauza ca am si candida tot din cauza antibioticelor am facut-o si acuma le evit cat pot de mult. dar mi-a zis dermatologul ca exista un vaccin si nu e pe baza de antibiotice si trebuie sa il fac o data pe saptamana timp de 3 saptamani. deci din cauza acelei bacterii imi iesi mie cosurile pe fata,spate si piept? ca dermatoloaga nu mi-a zis din ce cauza imi ies si nici ce tip de acnee as avea.

Offline

 

#23 2009-03-31 18:29:59

calleigh
Platinum member
De la: viata
Inregistrat: 2009-01-13
Mesaje: 22290

Re: cosuri pe spate si piept

butterfly vaccinul e super ok smile sunt sigura ca o sa iti treaca! bafta wink


Life isn't about finding yourself.Life is about creating yourself.
Perhaps our eyes need to be washed by our tears once in a while, so that we can see Life with a clearer view again.

Offline

 

#24 2009-03-31 18:42:13

butterfly3
Full member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 455

Re: cosuri pe spate si piept

nu stiu daca e vorba despre acelasi vaccin, asta am inteles ca e ceva antibacteriologic sau ceva ptr intarirea sistemului imunitar, nu mi-a zis exact medicul dermatolog. sper sa imi treaca si sa scap de ele, ca am incercat n-produse pana acuma si nimic nu a dat rezultate cum visam.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-03-31 18:45:54

calleigh
Platinum member
De la: viata
Inregistrat: 2009-01-13
Mesaje: 22290

Re: cosuri pe spate si piept

poi ce fel de vaccin ai primit? ti l-a preparat special pt tine dupa ce ti-a recoltat  secretie sau era pre-ambalat?


Life isn't about finding yourself.Life is about creating yourself.
Perhaps our eyes need to be washed by our tears once in a while, so that we can see Life with a clearer view again.

Offline

 

#26 2009-03-31 18:50:09

butterfly3
Full member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 455

Re: cosuri pe spate si piept

pai inca nu am facut nici un vaccin, trebuie s ail fac pe primul acuma vineri.pai analize mi-a facut doar exudat faringian,copro si urina. dupa rezultat a vrut sa imi dea antibiotice si am refuzat si atunci mi-a zis de vaccin si cand sa vin.dar am inteles ca doamna doctor face ceva vaccinuri ptr tratarea cosurilor sar nu stiu de care.oricum mi-a zis ca fiecare vaccin costa 18 lei.nu cred ca e vorba de acelasi vaccin ca la cantacuzino sad, dar sper totusi sa imi treaca si cu aceasta.

Offline

 

#27 2009-03-31 19:09:01

calleigh
Platinum member
De la: viata
Inregistrat: 2009-01-13
Mesaje: 22290

Re: cosuri pe spate si piept

se poate sa fie acelasi. smile


Life isn't about finding yourself.Life is about creating yourself.
Perhaps our eyes need to be washed by our tears once in a while, so that we can see Life with a clearer view again.

Offline

 

#28 2009-03-31 19:11:25

butterfly3
Full member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 455

Re: cosuri pe spate si piept

pai cum stiu daca e acelasi? pai la cantacuzino nu se lua secretia dintr-un cos? la mine nu s-a procedat la fel.sper sa fie bine cu vaccinul.oricum se poate d la un streptococ(asa l-a numit doctorita) in gat sa imi iasa toate cosurile? in analize scrie ca mi-a ieist pseudomonas aeruginosa, ai idee daca are vreo legatura cu cosurile? scuze daca pun asa multe intrebari

Offline

 

#29 2009-03-31 19:21:20

calleigh
Platinum member
De la: viata
Inregistrat: 2009-01-13
Mesaje: 22290

Re: cosuri pe spate si piept

da,pseudomonas aeruginosa poate sa colonizeze si pielea.ceea ce ai primit se poate sa fie ser antipioceanic,daca zici ca nu ti-a luat secretie decat din gat.


Life isn't about finding yourself.Life is about creating yourself.
Perhaps our eyes need to be washed by our tears once in a while, so that we can see Life with a clearer view again.

Offline

 

#30 2009-03-31 19:25:07

butterfly3
Full member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 455

Re: cosuri pe spate si piept

si e bun? daca am primit ce ai scris tu,adica imi trec cosurile si nu mai reapar?asta din momentc e scap de infectie.multumesc de raspuns

Offline

 

#31 2009-03-31 19:35:57

calleigh
Platinum member
De la: viata
Inregistrat: 2009-01-13
Mesaje: 22290

Re: cosuri pe spate si piept

da,e bun.serul contine anticorpi specifici.daca se combina si cu vaccin sau cu antibioterapie sansele sa te vindeci sunt destul de mari.daca infectia nu e asa puternica,e de ajuns serul.dar parerea mea e ca ar fi trebuit sa accepti si antibioticele pe care ti le-a prescris medicul,pt ca sansele de vindecare cresc.oricum,ai incredere in medicul tau si o sa te vindeci.sunt sigura!bafta si multa sanatate!


Life isn't about finding yourself.Life is about creating yourself.
Perhaps our eyes need to be washed by our tears once in a while, so that we can see Life with a clearer view again.

Offline

 

#32 2009-03-31 19:41:41

butterfly3
Full member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 455

Re: cosuri pe spate si piept

multumesc.oricum peste 3 saptamani aflu exact daca am scapat de tot sau nu, ca doar 3 saptamani fac vaccinul si fac doar 1 pe saptamana. sper din tot sufletul sa scap ca sunt foarte inestetice si enervante,cateodata ma si deprima sad.imi e groaza sa ma vad nemachiata.oricum nu am asa multe, daca am 10 cosuri pe fata,poate nici atat.nu cred ca e asa grav, ca altfel faceam mai mult de 3 saptamani vaccinul respectiv.

Offline

 

#33 2009-03-31 19:43:16

calleigh
Platinum member
De la: viata
Inregistrat: 2009-01-13
Mesaje: 22290

Re: cosuri pe spate si piept

te cred butterfly,dar cu rabdare si calm o sa se rezolve! cu multa placere puss


Life isn't about finding yourself.Life is about creating yourself.
Perhaps our eyes need to be washed by our tears once in a while, so that we can see Life with a clearer view again.

Offline

 

#34 2009-04-01 13:56:30

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: cosuri pe spate si piept

butterfly3, pentru problema ta cred ca ti-ar fi dat tratament cu antibiotice INJECTABILE, nu cu pastile...


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#35 2009-04-01 14:07:01

butterfly3
Full member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 455

Re: cosuri pe spate si piept

pai vroia sa imi prescrie antibiotice, cred ca pastile, dar am refuzat, deoarece am alta problema care a fost cauzata de antibiotice si doar ce am terminat un tratament ca sa scap de ea. sper sa fie bine cu vaccinul asta si sa nu ma trezesc ca imi apare altceva drept surpriza. acel vaccina am uitat sa intreb cum reactioneaza, adica ca si majoritatea antibioticelor iei ies la cosuri la inceput de nu iti vine sa iesi afara din casa si apoi trec si scapi de ele, sau le usuca?

Offline

 

#36 2009-04-01 14:15:44

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: cosuri pe spate si piept

am citit si de problema ta. dar vad ca nu esti sigura daca voia sa-ti prescrie pastile. tot ce pot sa-ti spun este ca infectiile din gat se trateaza cu injectii, nu pastile!
eu nu stiu nimic despre vaccinul ala si nici nu am auzit sa-ti iasa cosuri de la antibiotice....


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#37 2009-04-01 14:35:27

butterfly3
Full member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 455

Re: cosuri pe spate si piept

multumesc. oricum vad eu acuma vineri cum se numeste vaccinul si ce efecte va avea. va tin la curent. sper sa fie totul bine si sa scap de ele.

Offline

 

#38 2009-04-02 16:40:52

butterfly3
Full member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 455

Re: cosuri pe spate si piept

am fost azi la medicul de familie ptr a vedea ce imi zice despre analizele pe care le-am facut la dermatolog si am auzit cea mai mare prosytie sa zic asa. mi-am intrebat medicul de familie daca din cauza bacteriei pe care o am imi ies cosuri, la care raspunsul ei a fost ca imi ies cosuri de la orice, apa, aerul de afara, atingeri. si apoi mi-a zis ca fac acuma tratament dar apoi o sa imi iasa iar. mai un pic si imi venea sa ii zic daca nu cumva vrea sa ma inchid intr-o bula sterila(gen ca baiatul din filmul bubble boy) si sa stau acolo ca sa nu imi mai iasa cosurile.asa prostie nu am mai auzit pana acuma. voi ce parere aveti?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.