homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum ati scapat de acnee?


#1 2009-04-05 12:22:15

ella_20
New member
Inregistrat: 2009-02-14
Mesaje: 84

cum ati scapat de acnee?

Daca v-au intunecat si voua zilele nesuferita de acnee si ati reusit sa scapati de ea, scrieti ce ati facut. Eu nu mai stiu ce sa mai fac, medicii dermatologi sunt satui de mine.. Nu este grav, dar m-am saturat de fond de ten in fiecare zi..


O iubita ideala este una care iti ramane fidela, dar incearca sa fie la fel de fermecatoare ca si cum n-ar fi.. smile

Offline

 



#2 2009-04-05 12:31:19

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: cum ati scapat de acnee?

contraceptive si sex big_smile

Offline

 

#3 2009-04-05 12:32:46

princesss
Banat
De la: plaja
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1037

Re: cum ati scapat de acnee?

eu nu am  probleme cu tenul,dar o prietena a scapat de o acnee destul de urata cu zynerit(se gaseste in frmacii)

Offline

 

#4 2009-04-05 12:37:25

butterfly3
Full member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 455

Re: cum ati scapat de acnee?

ella_20 vreu sa te intreb daca tot ai fost la medici dermatologi, ai facut pana acuma cauterizarea cosurilor cu zapada carbonica? iti pot recomanda eu ceva mai extrem si scump ce am auzit si eu si mi-a zis medicul sa o las ca ultima obtiune daca alte tratamente nu dau roade.

Offline

 

#5 2009-04-05 12:40:48

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: cum ati scapat de acnee?

ella, eu am incercat o gramada de creme. si preparate in farmacie dupa reteta dermatologului, si cumparate la recomandarea lui si documentandu-ma pe net, citind parerile altor fete si incercand pe pielea mea.
de acnee, n-am scapat, tot mai am puseuri cand imi apar 2-3-4 monstri in acelasi timp si imi vine sa ma urc pe pereti.
am folosit o gramada de produse incepand cu crema de galbenele, unguent mibazon, unguent cu propolis, zynerit, skinoren, boreade 12, retin-a, o gramada de produse din farmaciile naturiste, sapunuri cu zinc, naturale, lotiuni antiacneice...
in fine, ce recomand eu: in caz de acnee grava: retin-a este foooarte agresiv, poate produce eruptii la inceputul tratamentului, exfoliaza pielea care chiar si daca te dai cu o creme ft hidratanta tot se va duce randuri-randuri. e bun pt ca ajuta la eliminarea semnelor, scoate tot de prin piele...
skinoren- eu il folosesc de vreo...3 ani, e bun, nu scoate nimic de prin piele, acidul azelaic decoloreaza petele.
zynerit- asta-i bun de tratament pt 3, maxim 6 luni, pt ca apoi e posibil sa nu isi mai faca efectul. de obicei se foloseste in acelasi timp cu skinorenul, punctual, doar pe cosuri.
boreade 12 e o crema exfolianta cu acizi. mie mi s-a parut cea mai buna, nu imi lucea fata nici dupa o zi intreaga, se micsoreaza porii hjarta ce mai...chiar mi-a placut, dar am renuntat la ea pt ca bugetul meu de studenta cam suferea cand consumam un tub jumate pe luna, iar tubul ajunge pe la 60 de lei sad oricum, ma gandesc foarte serios sa fac un efort si sa revin la crema asta...oi vedea eu cum fac..
NU recomand unguentele celelalte, pentru ca toate sunt comedogene!
eu ma gandesc acum sa imi cumpar sebiun akn, sau boreade si o crema foarte hidratanta...
in rest, mai fac masti cu iaurt sau miere  si aspirina


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-04-05 12:41:09

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: cum ati scapat de acnee?

ella ... sunt tot felul de produse de la Avon, Oriflame etc ... Le-ai incercat ?

Ultima oara a fost editat de kdeea (2009-04-05 12:41:37)


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#7 2009-04-05 12:46:26

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: cum ati scapat de acnee?

NU, nu avon sau oriflame!
incearca sa folosesti produse dermato-cpsmetice, chiar daca sunt mai scumpe.


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#8 2009-04-05 13:31:25

persifona
Vizitator

Re: cum ati scapat de acnee?

Ella, ia uite cate subiecte despre acnee sunt
http://forum.anticonceptionale.ro/searc … =859857669

Topic inchis

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.