homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nodul??


#1 2007-04-30 14:39:56

oana2be
Membru
De la: cluj-napoca
Inregistrat: 2007-03-19
Mesaje: 3

nodul??

zilele trecute, vineri mai precis, mama a descoperit ca are ceva la sanul stang, in partea superioara.
nu stim daca ii nodul, are cam 1 cm latime si 3 cm lungime, nu e iesit in relief, e ca si cum i s-ar fi intarit sanul...
o doare cand apasa, nu tare dar o doare, si si atunci cand tuseste... e racita de saptamana trecuta, a fost de vreo luna racita mai tare si acuma i-a revenit raceala, a mai si ridicat ceva p la lucru zilele astea...e posibil sa fie un nodul? ceva cancerigen?mi si frica sa pun intreb asta, pt ca bunica din partea lui mama a murit de cancer de san:(
o sa mearga sapt asta la doctor, dar cu weekendul si 1 mai numai miercuri se poate...va rog tare mult sa-mi raspundeti daca stiti ce ar putea fi...


never say never...

Offline

 



#2 2007-04-30 14:45:49

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: nodul??

sigur eu nupot sa iti spun ce este asta doar un doctor poate sa o faca,deci vizita la doctor si sa se faca si o ecografie mamara sau mamografie.eu am 20 de ani acum cateva saptamani am gasit si eu un nodul la sanul drept am fost diagnosticata cu mastoza fibrochistica(afectiune benigna a sanului).mama mea are 50 de anu si are si ea noduli a fost la doctor si a spus ca sunt de la alpatat si ca nu trebuie sa isi faca probleme deci se poate foarte bine sa fie un nodul benign. altceva nu stiu ce sa iti zic smile sper ca te-am ajutat cu ceva smile. dupa parerea mea poate sa fie si o afectiune benigna a sanului smile

Ultima oara a fost editat de ralucaelena (2007-04-30 14:52:12)


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#3 2007-04-30 14:52:05

oana2be
Membru
De la: cluj-napoca
Inregistrat: 2007-03-19
Mesaje: 3

Re: nodul??

multumesc mult pt raspuns, mama a implinit ieri 42 de ani, bineinteles ca o sa mearga la doctor numai ca eu sincer nu am prea putut dormi azi-noapte, numai la asta m-am gandit si de aceea m-am gandit sa postez un mesaj...


never say never...

Offline

 

#4 2007-04-30 14:55:17

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: nodul??

te inteleg foarte bine cand aveam 16 ani si mama a gasit ceva la san si eu eram tare nelinistita dar totul a fost k ,acum are 50 de ani si e bine sanatoasa chiar mai sanatoasa decat mine smile .o sa vezi ca totul o sa fie bine se paote foarte bine sa fie o efectiune benigna a sanului smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#5 2007-04-30 15:05:06

oana2be
Membru
De la: cluj-napoca
Inregistrat: 2007-03-19
Mesaje: 3

Re: nodul??

sper sa fie bine...
ms inca o data


never say never...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-04-30 15:06:00

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: nodul??

cu placere smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#7 2007-05-10 12:14:18

r@luckk@
New member
Inregistrat: 2007-04-04
Mesaje: 38

Re: nodul??

Si eu am 21 de ani  si mi s-a zis acelasi diagnostic ca si la tine, ralucaelena. Mama vrea sa-mi cumpere niste pastile si ceva gel pe baza de Aloe Vera ffffff bune, care face sa dispara daca nu intr-o luna...in 3 sigur. Asa mi s-a zis. Azi mergem sa le cumparam. Daca-mi va trece promit sa va anunt si pe voi, k?

Offline

 

#8 2007-05-10 16:24:09

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: nodul??

si cam cat costa tratamentul asta?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#9 2007-05-30 11:59:26

r@luckk@
New member
Inregistrat: 2007-04-04
Mesaje: 38

Re: nodul??

tratamentul costa 4 mil pt o luna...sunt in a 3 a saptamana.daca imi dispar va anunt si pe voi...Bafta sa am! smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.