homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Raspundeti va rog!!!!


#1 2009-04-11 03:18:41

elena.maldis
New member
Inregistrat: 2009-04-11
Mesaje: 5

raspundeti va rog!!!!

buna, e foarte bine ca exista un astfel de forum.

iata situatia mea:

- sex protejat (prezervativ) pe 20 si 28 febr.
- chiar dupa primul contact am inceput un tratament cu antibiotice si il urmam cind am avut al doilea contact.
- chiar inainte de al doilea contact am avut menstruatie ( de obicei am cam 2-3 zile dupa mestruatia propriu-zisa niste scurgeri minore, resturi..  eram in zielele cind inca aveam scurgeri din astea)
- menstruatie in martie - doar foarte-foarte putin, nu ca de obicei, ci ingrijorator de putin..
- in momentul asta ma simt cam umflata, ma cam dor sinii, simt eu ceva ciudat in abdomen, un pic de greata de vreo doua ori, si m-a apucat ingrijorarea.. ce sanse am sa fiu insarcinata?

Mentionez ca si eu, ca si alte utilizatoare din cite inteleg, ma autosugestionez la greu, acuma deja ma tem ca sint insarcinata, desi m-am protejat si am avut si menstruatie in zilele alea... O sa iau miine un test de sarcina, ma intreb daca chiar sint 100% sigure.
Ce sanse sint sa fiu insarcinata?
Raspundeti-mi va rog

Offline

 



#2 2009-04-11 03:27:50

Ank-Su-Namun
Sr. member
De la: Londra
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 1830

Re: raspundeti va rog!!!!

mergi maine si fa un test pentru siguranta,daca tu spui ca contactul a fost protejat nu ai de ce sa iti faci griji (teoretic)

Ultima oara a fost editat de Ank-Su-Namun (2009-04-11 03:28:40)


....Thought I never fall in love again...but ur out a perfect gentleman... hjarta

Offline

 

#3 2009-04-11 08:40:06

SILVI001
Membru
Inregistrat: 2009-04-11
Mesaje: 4

Re: raspundeti va rog!!!!

dak u spui k te-ai protejat ( prezervativ)...nu ai dc sa-ti faci griji k ai fi insarcinata..!! cel mai bine ar fii sa te duci la un medic ginecolog, k sa stai linistita sa nu ai vreo dereglare hormonala...smile sfatul asta il dau tuturor femeilor la 6 luni sa se duca la ginecologie...e cel mai bine..!!smile


kapitulation ds!!

Offline

 

#4 2009-04-11 10:08:10

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: raspundeti va rog!!!!

elena.maldis fa un test de sarcina dimineatza. orice test e bun. si iti va arata rezultatul corect daca e facut corect, la 3 saptamani de la contact sau la 7 zile de intarziere a menstruatiei.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.