homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Bubita in zona genitala .. nedumerire.


#1 2009-04-10 22:28:01

pc_cutsa
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-30
Mesaje: 1126

Bubita in zona genitala .. nedumerire.

Astazi am descoperit o chestie ciudata ..
Nu stiu cum sa explic zona exacta unde se afla aceasta "galma" . e ca o bobita de piper,mazare .. dureroasa la atingere ..daca incerc s-o strang dispare ..deci nu pot s-o apuc intre degete .. doar o simt la atingere si ma doare .. este in interiorul unei labii ..pe peretele ei ca si cum .. aproape de labiile mici .. (sper c-am fost inteleasa) .. deci nu este vorba de vreo bubita de la epilat ..sau de vreun chist (zic eu ) pentru ca e mic ..si nu stiu..nu pare a fi ..
Nu e vreo iritatie pentru ca e inauntru .. nu se poate stoarce ..
Intrebarea mea este .. Ce poate fi ? Si ce pot face pana la asa zisul control ginecologic preventiv ?? ..
Tin sa mentionez ca nu ma deranjeaza absolut deloc decat la atingere ..o mica durere ..
Va rog sa va dati cu parerea ..
A ..si apropo .. am tot cautat pe forum discutii despre asta si nu prea am gasit  wow  daca ma poate ajuta cineva as fi recunoscatoare .

Ultima oara a fost editat de pc_cutsa (2009-04-10 22:29:47)


Iubirile neconsumate nu se uita niciodata...

Offline

 



#2 2009-04-11 11:26:00

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Bubita in zona genitala .. nedumerire.

din pacate pc_cutsa eu nu am nicio idee...si preventiv nu prea ai ce face...in cel mai bun caz sa nu porti lenjerie stramta si din sintetic...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#3 2009-05-25 22:15:11

ladybug
New member
Inregistrat: 2009-05-25
Mesaje: 6

Re: Bubita in zona genitala .. nedumerire.

cred ca si eu am acesi problema..cu bubita aia..intre timp nu s a facut mai mare?

Offline

 

#4 2009-05-26 00:21:59

pc_cutsa
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-30
Mesaje: 1126

Re: Bubita in zona genitala .. nedumerire.

Intre timp a disparut rotfl
Nu stiu nici in ziua de azi ce a fost .. a disparut dupa cateva zile ..


Iubirile neconsumate nu se uita niciodata...

Offline

 

#5 2009-05-27 19:31:23

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: Bubita in zona genitala .. nedumerire.

am si eu o bubita si ma cam sperie.Mi-a aparut pe lateral,pe muschiul interior al piciorului cum ar venii,o zona f tare,daca o strang in mana zici ca am o bobitza de cafea mai mare acolo,ma doare daca o apas,dar atat.Am mai avut una putin mai jos si aia mi-a trecut....ce sa fie?

Ultima oara a fost editat de Chick (2009-05-27 19:32:41)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-05-27 19:33:10

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Bubita in zona genitala .. nedumerire.

Chick a scris:

am si eu o bubita si ma cam speria.Mi-a aparut pe lateral,pe muschiul interior al piciorului cum ar venii,o zona f tare,daca o strang in mana zici ca am o bobitza de cafea mai mare acolo,ma doare daca o apas,dar atat.Am mai avut una putin mai jos si aia mi-a trecut....ce sa fie?

sincer cred caw un dermatolog, dupa ce te consulta ar putea emite o parere pertinenta...
noi aici putem doar sa dam cu banul in minte, chestiune foarte periculoasa si inutila


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#7 2009-05-27 19:41:29

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: Bubita in zona genitala .. nedumerire.

evident ca nu vroiam un tratament,sunt constienta ca doar daca ma vede un doctor o sa-mi spuna exact ce am.Pana una alta,sper sa treaca.multumesc ptr raspuns!

Offline

 

#8 2009-06-27 11:52:52

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Bubita in zona genitala .. nedumerire.

Eu am facut o maaare prostie bang -  am vazut ca am un fir de par crescut sub piele, undeva la un strat mai adanc si am inceput sa-l scormonesc cu un ac steril. Desigur ca nu l-am gasit, pentru ca am inceput sa sangerez din intepatura si nu mai vedeam nimic, asa ca m-am ales cu ditamai rana, care de la caldura, transpiratie etc. s-a infectat. Acum am o galma cat un bob de mazare, care e purulenta, insa numai daca apas pe ea... Ce sa-i fac? E ok daca pun pansamente cu Baneocin crema?


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#9 2009-06-27 12:02:49

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: Bubita in zona genitala .. nedumerire.

n-ai ce sa faci decat sa dezinfectezi bubitza cu spirt,dai cu crema cu antibiotic si cam atat...o sa-ti treaca

Offline

 

#10 2009-06-27 12:17:05

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Bubita in zona genitala .. nedumerire.

Ms Chick smile Cu mana mea mi-am facut-o, sper sa nu ramana semn...


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#11 2009-06-27 12:21:42

pc_cutsa
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-30
Mesaje: 1126

Re: Bubita in zona genitala .. nedumerire.

Din pacate sad .. ramane sad si mie mi-a ramas dar .. e bine ca a trecut ..eu am folosit crema cu hidrocortizon data de doctorul de familie .. multi sunt de parere ca hidrocortizonul nu e bun ..insa in 2 zile n-am mai avut nimic .. poti sa folosesti si fuicidin .. sau acele creme pentru iritatiile copiilor .. si app . incearca sa n-o mai zgarmani big_smile .. stiu ca e greu big_smile ..


Iubirile neconsumate nu se uita niciodata...

Offline

 

#12 2009-06-27 13:39:14

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Bubita in zona genitala .. nedumerire.

Multumesc pentru sfat smile O sa incerc sa nu mai umblu la el, si sa tin zona dezinfectata. Plus ca o sa am mai multa grija la exfoliere, ca sa scad numarul firelor de sub piele..


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#13 2009-07-21 17:59:36

ioanafbr
New member
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 53

Re: Bubita in zona genitala .. nedumerire.

pc_cutsa a scris:

Astazi am descoperit o chestie ciudata ..
Nu stiu cum sa explic zona exacta unde se afla aceasta "galma" . e ca o bobita de piper,mazare .. dureroasa la atingere ..daca incerc s-o strang dispare ..deci nu pot s-o apuc intre degete .. doar o simt la atingere si ma doare .. este in interiorul unei labii ..pe peretele ei ca si cum .. aproape de labiile mici .. (sper c-am fost inteleasa) .. deci nu este vorba de vreo bubita de la epilat ..sau de vreun chist (zic eu ) pentru ca e mic ..si nu stiu..nu pare a fi ..
Nu e vreo iritatie pentru ca e inauntru .. nu se poate stoarce ..
Intrebarea mea este .. Ce poate fi ? Si ce pot face pana la asa zisul control ginecologic preventiv ?? ..
Tin sa mentionez ca nu ma deranjeaza absolut deloc decat la atingere ..o mica durere ..
Va rog sa va dati cu parerea ..
A ..si apropo .. am tot cautat pe forum discutii despre asta si nu prea am gasit  wow  daca ma poate ajuta cineva as fi recunoscatoare .

acum nu stiu daca spun prostii dar iti impartasesc experienta unei prietene> a avut exact aceeasi chestie, intre labii, in interiorul vaginului, care s-a dovedit a fi bartholinita adica o inflamatie a glandelor bartholine. sper c-am scris corect. nu e nimic nasol, a mers la bucuresti si le-a scos respectivele glande si  cam atat. ea spune ca ajunsese in ultimul hal de umflata glanda respectiva , se facuse de marimea unei portocale mai mici, ca nu mai putea merge... doamne fereste nu vvreau sa te sperii, poate zic numai idiotenii, dar am scris numai ca sa stii ce fel se simptome au avut altii. mai departe numai doctorii stiu ce-i de facut!


cine zambeste atunci cand greseste, inseamna ca a gasit pe cine sa dea vina!!!  tummenupp

Offline

 

#14 2009-07-21 18:29:07

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Bubita in zona genitala .. nedumerire.

se poate si asta, ioana... si eu ma speriasem la un moment dat, dar era doar un fir de par crescut pe sub piele
oricum pana acum cred ca i-a trecut smile

Offline

 

#15 2010-01-12 14:44:50

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Bubita in zona genitala .. nedumerire.

Cred ca am un fir de par crescut sub piele ( cel putin asta banuiesc ) pe una din labii - e o bubita cam de marimea unei boabe de cafea, dar mai mica, totusi - si as incerca sa fac ceva, o .. exfoliere, sau ceva de genul asta, dar nu stiu ce si cum sa fac sa nu mi se faca o rana pe acolo ... Vreo sugestie in sensul asta ? Multumesc.


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#16 2010-01-12 17:48:39

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Bubita in zona genitala .. nedumerire.

Ok, so ... nicio parere ? smile Daca ma uit bine, cred ca se vede un fir de par efectiv in interiorul acelei .. umflaturi, cred ca s-a inflamat. Sau cel putin asta sper ca e ...
Am dat cu Locoid Lipocream si Clotrimazol, dar cu ce ar fi ( si mai ) indicat sa ung, sa se reduca inflamatia sau ceva de genul asta ? Spuneti-mi va rog ce as putea sa incerc, macar, ca daca vad ca nu se diminueaza bubita, sa merg la medic sad


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#17 2010-01-12 17:49:55

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Bubita in zona genitala .. nedumerire.

eu am dat cu baneocin, ca asta aveam... pana la urma si-a revenit de la sine

Offline

 

#18 2010-01-12 18:00:31

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Bubita in zona genitala .. nedumerire.

Ok, o sa incerc si cu asta.
Si o intrebare: ar putea sa fie .. neg genital ? Intreb asta in conditiile in care e O singura bubita si nu prea are aspectul ala de .. conopida. Si nu folosesc prezervativul de 6 luni, se poate deja vorbi, la nivel ipotetic, macar, de negi genitali ? neutral
( Si da, planuiesc sa merg la ginecolog oricum ).


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#19 2010-01-12 18:07:19

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Bubita in zona genitala .. nedumerire.

eu zic ca nu poate sa fie, dupa descrierea ta e clar un fir de par crescut sub piele... stai calma

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.