homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Lomexin ovule - mod de administrare-3


#39 2009-02-20 16:15:20

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

cu placere lori, sper doar sa te simti bine


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 



#40 2009-02-20 16:44:20

Theoo
New member
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 18

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

Buna, am si eu o intrebare si poate stie careva cum sa procedez: am fost la gine, am aflat ca am candida si mi'a dat tratament cu diflucan, 2 ovule lomexim si lomexim crema. Doctorita mi'a zis sa incep tratamentul dupa ce imi trece menstruatia si nu mai curge nimic...teoretic mi'a trecut ca iau pastile ac de 4 zile insa tot mai am niste scurgeri maronii-rosiatice si destul de abundente cat sa umple un protej'slip. din cate am citit eu aici pe forum se cheama "spotting". Intrebarea mea este daca pot sa incep deja tratamentul sau trebuie sa astept sa treaca si scurgerea asta?

Offline

 

#41 2009-02-20 17:57:36

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

mai asteapta o zi 2 sa vezi daca se mai diminueaza sau trece iar daca nu incepe tratementul...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#42 2009-02-22 22:21:48

Fireflower
New member
Inregistrat: 2007-06-01
Mesaje: 22

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

va rog sa ma ajutati si pe mine cu o parere
mi-am pus un lomexim ovul luni si altul vineri iar acum am o scurgere ciudata albicioasa pe care nu o aveam inainte...se poate sa fie ovulul de vineri?au trecut 2 zile deja...si pe langa scurgere mi se strange in jurul labiilor ceva albicios(altceva decat scurgerea).se poate sa nu mi fi trecut inca candida,asta e un simptom de candida?
daca ma spal cu bicarbonat sau galbenele numai pe afara,pana ajung la ginecolog sa vad ce am e ok?

Offline

 

#43 2009-02-23 09:05:46

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

Eu cred ca nu a trecut candidoza. Repeta analiza de secretie.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2009-02-23 15:00:38

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

pot fi si resturi de ovul dar cel mai bine ar fi sa repeti analiza dupa o saptamana dupa ce termini tratamentul
si poti la EXTERIOR sa te speli cu ceai de galbenele

Offline

 

#45 2009-02-23 15:02:21

Fireflower
New member
Inregistrat: 2007-06-01
Mesaje: 22

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

multumesc pt raspunsuri

Offline

 

#46 2009-02-23 15:16:23

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

cu placere

Offline

 

#47 2009-02-24 20:00:32

ro_ioana_n
New member
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

buna
dupa control nu am fost gasita cu candida dar pentru ca am spus ginecologului ca am usturimi mi-a dat tratament cu flucovim eu si partenerul, clotrimazol si un ovul lomexim, urmand ca daca la papanicolau iese candida sa urmez reteta.
de asemenea mi-a gasit o mica rana pe col si mi-a dat colpotrophide
Pentru ca la papanicolau mi-a iesit 1 deci f bun, am inceput tratamentul pentru rana pe col cu colpotrophide
dupa primul ovul a inceput sa ma usture vaginul si sa am reactii exact ca la candida. Am pus si al doilea ovul si aceeasi usturime...Am sunat-o pe doctora si mi-a zis ca inseamna ca mi-a iesit candida deci sa iau tratamentul prescris de ea lomexim. Numai ca dupa ce bagat si acest ovul de 600 toata noaptea am avut mancarimi si simteam ca ma arde pur si simplu.
sunt foarte speriata, nu stiu ce sa fac, doctora m-a programat de abia peste o saptamana...ce pot sa am? sa nu fie candida? dar simptomele sunt exact aceleasi cu candida.
Si prietenului meu i-a iesit pe penis o iritatie si pete rosii si se si cojesc...
Ce este? Chiar sunt disperata...
te rog doctoressa linistete-ma cu un raspuns..
Multumesc

Offline

 

#48 2009-02-25 15:29:17

adryana grygo
Full member
De la: Ardeal...univers fatal
Inregistrat: 2008-07-18
Mesaje: 382

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

ro_ioana_n a scris:

buna
dupa control nu am fost gasita cu candida dar pentru ca am spus ginecologului ca am usturimi mi-a dat tratament cu flucovim eu si partenerul, clotrimazol si un ovul lomexim, urmand ca daca la papanicolau iese candida sa urmez reteta.
de asemenea mi-a gasit o mica rana pe col si mi-a dat colpotrophide
Pentru ca la papanicolau mi-a iesit 1 deci f bun, am inceput tratamentul pentru rana pe col cu colpotrophide
dupa primul ovul a inceput sa ma usture vaginul si sa am reactii exact ca la candida. Am pus si al doilea ovul si aceeasi usturime...Am sunat-o pe doctora si mi-a zis ca inseamna ca mi-a iesit candida deci sa iau tratamentul prescris de ea lomexim. Numai ca dupa ce bagat si acest ovul de 600 toata noaptea am avut mancarimi si simteam ca ma arde pur si simplu.
sunt foarte speriata, nu stiu ce sa fac, doctora m-a programat de abia peste o saptamana...ce pot sa am? sa nu fie candida? dar simptomele sunt exact aceleasi cu candida.
Si prietenului meu i-a iesit pe penis o iritatie si pete rosii si se si cojesc...
Ce este? Chiar sunt disperata...
te rog doctoressa linistete-ma cu un raspuns..
Multumesc

refa analiza de secretie si du-te din nou la medic,poate sa fie candida si sa nu-ti fi iesit,schimba laboratorul


Cea mai mare intelepciune nu sta in a nu cadea niciodata, ci in a te putea ridica de fiecare data cand ai cazut...

Offline

 

#49 2009-02-25 17:47:31

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

ioana, la pap se poate sa nu iasa candida chiar daca ai. ideal ar fi fost sa faci si o analiza de secretie
ceea ce mi se pare ciudat e cum ti-a iesit 1 cand tu ai rana pe col...

Offline

 

#50 2009-02-26 12:52:22

ro_ioana_n
New member
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

da asa a zis ca rezultatul este pap 1
si sora mea are rana si de mai mult timp ba chiar era nevoie de interventie si tot 1 i-a iesit
sa fie laboratorul de vina?

Offline

 

#51 2009-02-27 09:46:51

adryana grygo
Full member
De la: Ardeal...univers fatal
Inregistrat: 2008-07-18
Mesaje: 382

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

ro_ioana_n a scris:

da asa a zis ca rezultatul este pap 1
si sora mea are rana si de mai mult timp ba chiar era nevoie de interventie si tot 1 i-a iesit
sa fie laboratorul de vina?

schimbati laboratorul


Cea mai mare intelepciune nu sta in a nu cadea niciodata, ci in a te putea ridica de fiecare data cand ai cazut...

Offline

 

#52 2009-04-16 19:44:08

Scorpio
New member
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 47

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

Am facut tratament cu lomexim in doza unica si acum am niste scurgeri foarte ciudate... De obicei, patesc asa a doua zi dupa ce pun un ovul. Dar acum au trecut 5 zile si inca mai am. E de la lomexim? Se elimina mai greu ca celelalte?

Offline

 

#53 2009-04-16 22:29:11

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

posibil si de la el, sau poate nu. in interior te`ai spalat? sa nu fie de la infectie sau ce ai tu, vreo scurgere, sau perioada fertila.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#54 2009-04-17 02:17:57

Scorpio
New member
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 47

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

Nu, nu am facut spalaturi in interior. Faza e ca arata ca scurgerile de dupa ovul... cam acelasi aspect, dar cantitate mai redusa. Ufff.... trebuie sa ma duc iar la doctor sad

Offline

 

#55 2009-04-28 23:36:50

Lililala
New member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 95

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

Sal,

si mie mi s-a prescris Lomexin, insa nu prea inteleg reteta. Scrie asa:  Flucovim 150 mg II (ceva ce nu inteleg) 1 tb./sapt. si Lomexin ovule II intravaginal 1 ovul la 3 zile.

Asta inseamna ca tratamentul dureaza 2 saptamani?

Si cum ma spal in vagin? La apa sa curga inauntru sau doar ce este pe deget?  hmm


The !! will be whatever we make it wink

Offline

 

#56 2009-04-30 11:22:44

anca200526
Membru
Inregistrat: 2009-04-29
Mesaje: 1

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

Salut.
am si eu o problema ca toate celelate am candida si am auzit ca lomexinul e bun si ca isi face efect , am luat fara prescrierea medicilor, deoarece m-am saturat sa mi se dea aceleasi tratamente si fara nici un rezultat.am luat un ovul luni si vineri ar trebui sa fac altul (600mg), si am observat ca totusi face o schimbare, numai miroase, in schimb am inteles ca tre sa iau si crema . e bun?
altceva nu mai stiu ce sa fac si unde sa ma duc ,deoarece am aceast disconfort mai bine de  2 ani

Ultima oara a fost editat de anca200526 (2009-04-30 11:23:30)

Offline

 

#57 2009-04-30 13:42:21

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Lomexin ovule - mod de administrare

Cel mai bine ar fi fost sa faci o analiza de secretie si o antifungigrama. Asa aflai sigur ce ai si la ce e sensibila ciuperca. Acum ... poate ai noroc si iti trece cu lomexin.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.