homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Facultatea de Psihologie si stiinte ala educatiei Al.Ioan Cuza Iasi


#1 2009-04-27 15:12:59

Roxiii
Full member
Inregistrat: 2008-11-28
Mesaje: 399

Facultatea de Psihologie si stiinte ala educatiei Al.Ioan Cuza Iasi

Este cineva la aceasta facultate?Mai exact ma intereseaza specializarea Pedagogia invatamantului scolar si prescolar.Aceasta specializare se poate face la I.D. si as vrea sa stiu daca cineva dintre voi faceti acest profil si daca intr/adevar prezenta la cursuri e chiar atat de obligatorie.Eu am sunat la secretariatul facultatii si am vorbit cu doamna respectiva care a spus ca este obligatoriu sa te prezinti la cursuri de 4 sau 5 ori pe semestru.Eu sunt in afara tarii si mi-e imposibil sa vin in tara asa de des de asta as vrea sa stiu daca stiti exact cum stau lucrurile.

Offline

 



#2 2009-04-27 16:04:13

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: Facultatea de Psihologie si stiinte ala educatiei Al.Ioan Cuza Iasi

pulhac este un forum al facultatii unde poti intra si intreba direct studentii care sunt la psihologie...am sa intreb maine pe cineva si postez aici..


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#3 2009-04-27 18:48:07

Roxiii
Full member
Inregistrat: 2008-11-28
Mesaje: 399

Re: Facultatea de Psihologie si stiinte ala educatiei Al.Ioan Cuza Iasi

Mersi mult astept raspunsul tau.

Offline

 

#4 2009-04-28 13:11:09

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: Facultatea de Psihologie si stiinte ala educatiei Al.Ioan Cuza Iasi

eu sunt la Cuza, la Psiho ...am avut si am colege care-s la PIPP (pedagogia invat primar si prescolar) care-s la zi si nu prea le au cu facult, la cursuri se duc mai rar , la unele chiar deloc, se mai duc la seminarii la care se tine cont d prezenta...stai linistita ca d-nele alea d la secretariat vb aiurea pt ca la cele mai multe cursuri nu se face prezenta (cu unele exceptii, profi care au pretentia sa t duci k asa vor ei)...plus k dak esti la ID t duci numa sa dai examenele, din cate stiu eu prezenta la cursuri si seminarii nu este necesara k doar d asta e id, nu?...in c an esti?...succes in sesiune si multa rabdare cu profii nostri dragi si scumpi lol...dak ai nevoie d cv (cursuri, sfaturi, orice) spune-mi si t ajut cu drag


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#5 2009-04-28 17:04:49

Roxiii
Full member
Inregistrat: 2008-11-28
Mesaje: 399

Re: Facultatea de Psihologie si stiinte ala educatiei Al.Ioan Cuza Iasi

Nici nu stii cat m~am bucurat cand am citit mesajul tau ma bucur pentru ca in sfarsit am gasit o persoana care imi poate da mai multe informatii.O sa~ti spun pe scurt situatia mea: eu nu sunt studenta dar as vrea tare mult sa ma inscriu anul acesta in toamna la PIPP dar la I.D.pentru ca~s in afara tarii si nu pot veni in tara toata ziua buna ziua.Eu am sunat la secretariat si am vorbit cu doamna Artin care cica e persoana de contact care iti poate oferi informatii despre aceasta specializare.Dumneaiei a spus ca daca sunt in afara tarii nu pot sa fac aceasta facultate deoarece trebuie sa ma prezint la niste cursuri sau seminarii de 4 sau 5 ori pe semestru.Tu stii ceva in privinta asta? Adica daca e I.D. de ce se cere prezenta obligatorie? Eu ma gandeam ca te prezinti doar la examane.Stii cumva pe cineva care e la PIPP la I.D.?As vrea sa stiu daca e adevarat asta cu prezenta obligatorie ca poate nu stie doamna Artin si poate profesorii te inteleg.Astept raspunsul tau si sper sa ma lamuresti intr~un fel ca~s nebuna de cap nu stiu ce sa fac sau poate stii sa~mi dai o adresa de vreun forum ceva unde as putea intra in legatura cu studentii de la aceasta specializare la I.D.Multumesc

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-04-29 12:21:23

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: Facultatea de Psihologie si stiinte ala educatiei Al.Ioan Cuza Iasi

pulhac a scris:

Nici nu stii cat m~am bucurat cand am citit mesajul tau ma bucur pentru ca in sfarsit am gasit o persoana care imi poate da mai multe informatii.O sa~ti spun pe scurt situatia mea: eu nu sunt studenta dar as vrea tare mult sa ma inscriu anul acesta in toamna la PIPP dar la I.D.pentru ca~s in afara tarii si nu pot veni in tara toata ziua buna ziua.Eu am sunat la secretariat si am vorbit cu doamna Artin care cica e persoana de contact care iti poate oferi informatii despre aceasta specializare.Dumneaiei a spus ca daca sunt in afara tarii nu pot sa fac aceasta facultate deoarece trebuie sa ma prezint la niste cursuri sau seminarii de 4 sau 5 ori pe semestru.Tu stii ceva in privinta asta? Adica daca e I.D. de ce se cere prezenta obligatorie? Eu ma gandeam ca te prezinti doar la examane.Stii cumva pe cineva care e la PIPP la I.D.?As vrea sa stiu daca e adevarat asta cu prezenta obligatorie ca poate nu stie doamna Artin si poate profesorii te inteleg.Astept raspunsul tau si sper sa ma lamuresti intr~un fel ca~s nebuna de cap nu stiu ce sa fac sau poate stii sa~mi dai o adresa de vreun forum ceva unde as putea intra in legatura cu studentii de la aceasta specializare la I.D.Multumesc

http://admitere.uaic.ro/category/id/   ...acesta este un link cu anumite inform despre admitere...de pe acest site am vaz cv important
Condiţii de admitere
Pentru cele două specializări ale domeniului Ştiinţe ale educaţiei(Pedagogia ?nvăţăm?ntului primar şi preşcolar- ZI, Pedagogia ?nvăţăm?ntului primar şi preşcolar - ID):
a). Probă de aptitudini (eliminatorie – admis/respins): Muzică
verificarea auzului muzical, simţului ritmic, memoriei muzicale şi calităţilor vocale
intonarea a 1- 2 c?ntece la alegerea comisiei dintr-o listă de 5 piese prezentate de candidat
reproducerea de fragmente ritmico- melodice

b). Pe baza rezultatelor din liceu, astfel:
80% media generală a anilor de studiu din liceu
20% media la bacalaureat


apropo de proba asta..stai linistita ai s-o treci...am pers cunoscute care-s la PIPP si au spus k la proba asta a intrat toata lumea, indiferent de cum a cantat...


http://www.psih.uaic.ro/studenti/Blackb … kboard.htm   ...alt link si uite un extras din linkul acesta    Facultatea noastră foloseşte aplicaţia BlackBoard Academic Suite şi, prin urmare, invităm studenţii de la forma de ?nvăţăm?nt la distanţă (ID), anul I (2008-2009), specializările Psihologie (studii de licenţă, ID), Psihologia ?nvăţăm?ntului primar şi preşcolar (studii de licenţă, ID) şi Psihologia medierii conflictelor (studii de master, ID) să o acceseze la adresa....la noi la faculte s-a implementat platforma Blackboard speciala pt studentii d la ID si cred o sa aplice in curand si pt cei d la Zi...nush acum cam cat e de adevarat c a spus d-na secretara respectiva in legatura cu prezenta la cursuri, seminarii insa avand in vedere k facult vrei sa o faci la ID mi se pare o abaratie sa fie necesar acest lucru, hai inteleg la FR(frecv redusa) sa fie necesar , dar asa  va   ....eu am o matiusa care e la ID , tot la Cuza, numa k la alata facult si ea se duce numa la cursuri si nici vorba de altceva...am sa mai intreb colege de la PIPP, profi, si dak mai aflu cv t anunt...


http://www.psih.uaic.ro/   ....acesta este site-ul facult d psihologie si stiinte ale educatiei de unde poti afla mai multe informatii...

mult succes in continuare...


dak mai ai nevoie d cv spune-mi si am sa t ajut...


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#7 2009-04-29 15:53:13

Roxiii
Full member
Inregistrat: 2008-11-28
Mesaje: 399

Re: Facultatea de Psihologie si stiinte ala educatiei Al.Ioan Cuza Iasi

Multumesc ca te~ai interesat pentru mine, informatiile tale imi sunt de un real folos.Daca stii pe cineva care face PIPP la I.D., te rog sa intrebi daca e obligatorie prezenza la cursuri.Eu ma gandeam sa ma inscriu in toamna ,in septembrie ,dar mi~e frica sa nu mai gasesc locuri, cu toate ca secretara mi~a spus ca nu prea se intampla sa nu ramana nici un loc.Stii ceva in acest sens?Cat despre prezenta la cursuri, secretara mi~a spus ca sunt anumiti profesori, care daca nu te prezinti  la cursurile lor ,nu te trec.Dar mi se pare incorect, pentru ca atata timp cat e I.D. ,ar trebui sa nu fie obligatorie prezenta.In fine, sper sa nu fie asa si sa pot sa urmez aceasta facultate.Tine~ma la curent cu eventualele noutati.PA

Offline

 

#8 2009-04-29 16:32:56

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: Facultatea de Psihologie si stiinte ala educatiei Al.Ioan Cuza Iasi

in legatura cu locurile sunt suficiente ..si la zi raman locuri la buget si dupa a 2a sesiune...sunt la taxa numai cei care au mai facut o facult la cuza si au fost la buget....asa k in privinta locurilor nu-ti fa griji k sunt destule smile ....nush care or fi profii aia asa d rai la PIPP care dak nu t prezinti la cursuri nu t trec pt k ii cunosc p o buna parte din ei (fie mi-au fost profi, fie am auzit d ei) si nu fac asa cv nici la Zi, dar la Id ...asta ar fi chiar culmea...chiar si Havarneanu kt se spune k este el d exigent si d rau si chiar dak nu vii la cursurile lui tot poti sa dai examenul (stai linistita u nu o sa-l ai k  prof).... din cate stiu eu in primul an ai profi faini si pe parcurs tot  la fel, unii sunt mai stricti in ceea ce priveste invatatul si notele, dar in rest sunt ok..in caz d mai aflu cv t anunt...pa pa


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#9 2009-04-30 11:04:28

Roxiii
Full member
Inregistrat: 2008-11-28
Mesaje: 399

Re: Facultatea de Psihologie si stiinte ala educatiei Al.Ioan Cuza Iasi

Mersi mult si mai tine~ma la curent cu ceea ce mai afli.Pa

Offline

 

#10 2010-07-03 21:46:24

alexandral
New member
Inregistrat: 2010-06-14
Mesaje: 7

Re: Facultatea de Psihologie si stiinte ala educatiei Al.Ioan Cuza Iasi

Joy'n'Happiness,mai esti pe-aici?

Offline

 

#11 2010-07-04 21:53:49

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: Facultatea de Psihologie si stiinte ala educatiei Al.Ioan Cuza Iasi

scuze ca nu am mai intrat pe forum sa-ti raspund la intrebari, insa licenta mi-a venit de hac...ce anume te intereseaza in special la aceasta specializare?..inscrierile incep pe 12 iulie.  http://www.psih.uaic.ro/admitere/studii … eIulie.htm
aici gasesti in mare informatiile de care ai nevoie...daca mai ai nelamuriri , spune-mi..


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#12 2010-07-11 14:55:30

alexandral
New member
Inregistrat: 2010-06-14
Mesaje: 7

Re: Facultatea de Psihologie si stiinte ala educatiei Al.Ioan Cuza Iasi

Ma intereseaza proba aceea de aptitudini,eu nu am deloc voce si mi-e tare frica..tu ce stii despre asta?

Offline

 

#13 2015-01-11 10:57:05

nora7914
Membru
Inregistrat: 2015-01-11
Mesaje: 1

Re: Facultatea de Psihologie si stiinte ala educatiei Al.Ioan Cuza Iasi

Buna,
As dori sa stiu daca dupa terminarea Facultatii de Psihologie Ioan Cuza Iasi aceasta diploma este recunoscuta international pentru ca doresc sa profesez in strainatate mai exact in Germania.

Multumesc.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.