homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dusul dinainte-2


#20 2009-05-05 13:50:32

wra_blu
Banat
Inregistrat: 2008-08-31
Mesaje: 9276

Re: Dusul dinainte

pe mine ma apuca cheful dupa ce imi fac baie big_smile...oricum noi o facem doar seara (asa ca suntem spalati pt k nu exista zi sa nu fac baie, cel putin eu) k altfel nu avem cand...spre exemplu daca suntem plecati la padure sau eu stiu, intr-un loc oarecare nu ne apuca cheful asa ca stau calma, nu ma stersez pt motivul k poate ne apuca si nu suntem imbaiati, pt k oricum nu ne apuca lol

Offline

 

#21 2009-05-05 16:11:45

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Dusul dinainte

andru, daca e ceva spontan pai e spontan! sub nici o forma eu n-as fugi la dus, si nici pe el nu l-as lasa. stric momentul.


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#22 2009-05-05 16:16:19

skumpi
Vizitator

Re: Dusul dinainte

andrulina a scris:

si daca va vine cheful sa faceti sex si nu ati facut dus atunci ce faceti? spuneti stai asa putin ca eu tb sa merg sa fac baie...e super aiurea in momente din astea sa te apuci sa mergi la dus....se strica toata smecheria

pai nu ne vine inainte
de aia se numeste sex programat ca stii cand il faci rotfl respectiv...dupa dush lol

 

#23 2009-05-05 16:16:24

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Dusul dinainte

ma rog fiecare cum prefera insa cele care tin neaparat sa faca dus inainte ma gandesc ca nu prea exista spontaneitate in viata lor sexuala.....e perfect normal sa ai o igiena ok, dar nici sa se cada in cealalta extrema sa fi obsedat si sa faci o fixatie din treaba asta

Offline

 

#24 2009-05-05 16:21:13

skumpi
Vizitator

Re: Dusul dinainte

bine...dar de ex cand stateam impreauna... ici colo... normal faceam dush dimi si apoi daca ne venea la amiaza atunci o faceam...logic k nu ziceam...stai sa merg sa`mi trag un dush si revenim la ale noastre rotfl
dar la noi in situatia de fata...singurele zilele in care se face sex sunt vineri si sambata... asa ca dak merg la el...mai gatim ...mai prin bucatarie..mirosuri etc automat mergem la dush... nu e ceva de genu ? facem sex ? el : da ... eu : okey stai k merg la dush ...deci nu e asa... e dushu de seara dupa care de obicei urmeaza` iubi iubi...

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-05-05 17:45:58

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Dusul dinainte

si eu prefer cu dus.... clar.


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#26 2009-05-05 18:42:15

maryna
Full member
Inregistrat: 2006-02-09
Mesaje: 186

Re: Dusul dinainte

am si eu o intrebare. de dusul de dinainte e normal. si mie mi se pare absurd sa intrerupi momentul ca de fapt am facut dus dimineatza (pt ca atunci fac majoritatea) si trebuie sa fac si acum pentru ca au trecut cateva ore. vorba cuiva stric momentul si n-are rost. insa zilele astea am auzit un medic vorbind de dusul de dupa si o afirmatie ca "sperma este cancerigena motiv pentru care sunt atatea femei care sufera de cancerul de col" eu nu am auzit asa ceva nici o data. si cica din aceasta cauza trebuie sa ne cumparam un irigator (sper sa fi retinut bine si sa nu-i schimb numele) cu care sa ne spalam inauntru si anumite substante cum ar fi geluri de dus bineinteles ca special pentu asta. sunt si eu curioasa daca fiecare foloseste acest tip de igiena si daca e normal si daca e corect ce am auzit. pe mine m-a cam speriat acea afirmatie

Offline

 

#27 2009-05-05 18:48:22

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Dusul dinainte

mi se pare cea mai mare aberatie. cum sa faci cancer de la sperma??
si in ceea ce priveste spalaturile cu irigatorul, parerile sunt impartite. mie mi se par inutile, ba chiar distrug flora.

Offline

 

#28 2009-05-05 18:57:52

maryna
Full member
Inregistrat: 2006-02-09
Mesaje: 186

Re: Dusul dinainte

tocmai de asta am intrebat pentru ca eu mi-am distrus flora din cauza unor ob-uri pe care le-am scos le-am introdus pentru ca eram plecata la munte si big_smile probabil stiti cum e. iar cand mi s-a spus ceea ce am facut normal ca am luat de bun si nici nu mi-a mai trecut prin cap sa merg la alt doctor sa-i cer parerea sa vad daca e asa sau nu. in schimb astazi cand veneam de la scoala mergeam si ma gandeam pe drum daca toate fetele folosesc un irigator pentru a se spala si daca eu gresesc cu ceva. chiar am ramas marcata de ce am auzit si specific era un medic ginecolog

Offline

 

#29 2009-05-05 19:05:27

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Dusul dinainte

eu nu ma spal deloc inauntru. nu vreau sa umblu apoi la medici cu candidoza dupa mine...
unele fete se spala cu degetul si cu apa, dar atat
dar hai ca suntem offtopic aici

Offline

 

#30 2009-05-05 19:09:49

maryna
Full member
Inregistrat: 2006-02-09
Mesaje: 186

Re: Dusul dinainte

bine. imi cer scuze atunci daca ma postat unde nu trebuie dar nu am gasit un subiect unde sa se vorbesca despre asta. oricum multumesc de raspunsuri

Offline

 

#31 2009-05-05 19:46:13

OneOnly
Insomniac member
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 8686

Re: Dusul dinainte

duuush hjarta chicot
oricum facem dush zilnic,normal
sau kiar de mai multe ori pe zi tongue
iar dupa  patfierbinte ,la orice ora ar fi mai stam close close un pic apoi dush
dar tot dak e sa aleg prefer sa fac dush si inainte sa fiu fresh fresh everywhere rodnar


They can because they think they can.

Offline

 

#32 2009-05-05 21:19:00

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Dusul dinainte

in general nu...dar depinde de situatie, daca am umblat toata ziua fac dush nu neaparat de iubi iubi cat de faptul ca ma simt eu murdara...


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#33 2009-05-05 21:20:12

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: Dusul dinainte

eu zilnic fac dus dimineata si seara. daca avem chef nu conteaza ca nu am facut dus inainte, doar nu o sa stric momentul...daca nu am facut dus nu il las sa imi faca oral, in rest e totul ok...


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#34 2009-05-07 16:55:39

gogoneata
New member
Inregistrat: 2009-05-07
Mesaje: 16

Re: Dusul dinainte

eu sunt obsedata cu dusurile, sotul mereu imi zice o viata ai si pe aia o petreci numai spalandu-te!

Offline

 

#35 2009-05-07 20:35:59

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: Dusul dinainte

eu o spal neaparat pe aia mica inainte de orice act.ma duc pana la baie si in 2 minute sunt inapoi!dar nah,daca suntem in masina,doar nu o sa ma duc pana acasa sa ma spal.Dar daca exista ocazia de sex oral,neaparat o fac curatiza si frumoasa.Iar el mi-a si spun ca sunt cea mai frumos-mirositoare iubita din cate a avut si ca nu a intalnit pe nimeni la fel de atent cu igiena personala ca mine.
dush...daca vrea el sa facem,facem impreuna,daca simt eu nevoia sa fac,fac singurica.

Offline

 

#36 2009-05-07 21:22:17

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: Dusul dinainte

si eu ma numar printre obsedatele de a face dus..am momente ale zilei knd fac obligatoriu dus: dimineata si seara...si knd e vb d prostioare nici nu concep sa nu fac dus, e un must pt mn, si bineinteles dus si dupa...


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#37 2009-05-07 21:35:35

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Dusul dinainte

eu niciodata nu as fugi la dush inainte de vreo partida, deoarece sunt curata, nu prezint secretii dubioase sau alte probleme la parter... ar fi ridicol sa il opresc pentru a face un dus, asta ar da de banuit.
doar nu sunt nevasta de bananier...  neutral  mereu fac baie seara si dus dimineata, uneori si dupa ce vin de la facultate/servici fac dus.. dar sa fug special in timpul preludiului...

Offline

 

#38 2009-05-07 21:51:19

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: Dusul dinainte

nici yo nu fac ... fac de dimi (ora 12-13 cand sunt acasa big_smile ) si seara cand ne apuca p noi dupa 2-3 cand venim noi din oras... nici nu m'as opri dar oricum nu pot k e mami acasa... tongue

fie imi palce sexul la dus in cabina de dus eventual ... da nu ca ma simt murdara sau altceva.. smile

oricum am citit k vaginul nostru e mai curat ca gura de multe ori pt k el se curata singur prin secretii sau nu mai stiu ce tongue

Ultima oara a fost editat de delyutza* (2009-05-07 23:25:31)


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.