homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cervicita chlamidyana....:((-2


#20 2007-04-20 12:46:56

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: cervicita chlamidyana....:((

IgM si IgG...IgA cam degeaba faci.


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 



#21 2007-04-22 19:37:10

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: cervicita chlamidyana....:((

vreau sa fac o analiza la secretie si vreau sa stiu daca la ea iese chlamidia sau trebuie sa fac un test separat:)


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#22 2007-04-27 17:10:28

jasmine123
New member
Inregistrat: 2007-04-27
Mesaje: 14

Re: cervicita chlamidyana....:((

buna!
sunt noua pe formum(de fapt asta e prima postare),ne-am hotarat sa facem un copil si am inceput sa facem investigatii,analize,etc.Problema este ca la analizele la sange ,ale mele, mi-a iesit la Ac anti-ch trachomatis igG echivoc,nici negativ,nici pozitiv.Am fost la medic si mi-a zis ca unu dintre noi este infectat cu chlamydia.Boala fiind mai veche in organism.Ne-a dat tratament la amandoi :eu ovule cervucid,20 de polidin cate 2 pe zi si doxicilina,partenerul 10 zile de doxicilina.Acum intrebarea mea este ce anume inseamna acest echivoc,doctora m-a pus ea in tema cu aceasta boala dar eu ma documentasem inainte sa ne hotaram sa facem un bebe despre toate analizele,bolile,complicatiile.Din cate mi-a zis ea se poate transmite numai pe cale sexuala.Eu ca orice om am intrebat si de toalete,clante etc.Cum stiu ca se mai iau anumite boli.Ea a zis ca nu exista asa ceva ca asta este un mode de-al medicilor de exprimare sa incerce sa mai salveze casniciile,relatiile,etc(ca si cum le-ar pasa ,lol).
din cate am citit aici pe forum se pare ca nu prea se vindeca.Chiar ata de nenorocita e boala asta?Ca eu vreau un bebe repede,repede,nu mai am rabdare si acum tre' sa stau 10 zile cu tratament si inca 14 zile dupa care sa repet analiza.

Offline

 

#23 2007-04-27 17:11:52

jasmine123
New member
Inregistrat: 2007-04-27
Mesaje: 14

Re: cervicita chlamidyana....:((

inca ceva,pt cine e din bucuresti,la medlife preturile sunt acceptabile la analize.Eu am mers la mai multe clinici particulare sa ma interesez cat ma costa si la ei am gasit mai acceptabil

Offline

 

#24 2007-04-27 17:13:33

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: cervicita chlamidyana....:((

doctorita aceea are dreptate, nu se iau bolile transmisibile sexual de pe clante. Si medicului intr-adevar nu ii pasa de relatia ta(nu are cum) doar atit ca nu vrea sa fie el vinovat pentru eventualele tale dispute(de fapt, asa era mai de mult, mai nou vad ca nu mai vind gogosi airea)
chlamidia se vindeca. doar atit ca daca e o suferinta cronica se vindeca mai greu. atita tot


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-04-27 17:33:21

jasmine123
New member
Inregistrat: 2007-04-27
Mesaje: 14

Re: cervicita chlamidyana....:((

si atunci cum e posibil sa o am in organism de mai multi ani?zice doctora si sa nu fi iesit niciodata la examn ul secretiei vaginale,controale etc.Ca am mai fost la doctor in ultimii ani si eu.

Offline

 

#26 2007-04-27 17:56:44

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: cervicita chlamidyana....:((

pt ea se face examen separat. sad


Nobody home

Offline

 

#27 2007-04-29 14:30:41

lolita
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2005-10-07
Mesaje: 390

Re: cervicita chlamidyana....:((

imi pare rau sa aud asta alexia.. doctoreassa are dreptate.. se vindeca mai greu, dar se vindeca totusi.. e doar o chestiune de timp.. ii poti spune asta mamei tale
acum eu nu am inteles o chestie: se poate descoperi chlamydia cu IgG?
si mai am o nelamurire: acele frecvente PMN poate reprezenta de exemplu doar candida?
are ceva daca imi las nerezolvata pb aceasta 3 luni? se poate agrava rau? (sunt f ocupata acum si in perioada ce va urma)


You think you know but you have no idea

Offline

 

#28 2007-05-02 13:04:29

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: cervicita chlamidyana....:((

pmn=infectie...habar nu avem cu ce. Deci nu stim daca iti poti permite sa amini sau nu. Pate fi de vina si candidoza...trateaz-o pe ea si repeta analiza secretiei


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#29 2007-05-26 18:01:36

lolita
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2005-10-07
Mesaje: 390

Re: cervicita chlamidyana....:((

am fost pana la urma la doctor si imi va face o noua cauterizare (nu in acelasi loc).. e mica rana.. cred k odata cu cauterizarea va disparea si infectia.. IgG si IgA mi-au iesit negative.. asta ar insemna k nu am boala, dar k am sanse sa o fac, nu?


You think you know but you have no idea

Offline

 

#30 2007-05-26 22:16:46

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: cervicita chlamidyana....:((

felicitari. smile acum ai grija sa n-o iei iar.


Nobody home

Offline

 

#31 2007-05-28 12:40:10

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: cervicita chlamidyana....:((

ma bucur nespus. sincer, alexia


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#32 2007-06-05 18:01:41

monelushu
Membru
Inregistrat: 2007-05-14
Mesaje: 3

Re: cervicita chlamidyana....:((

Alexia ,poti sa imi spui exact ce tratament ai urmat...durata,doza...etc?te rog din suflet pt ca si eu sunt disperata....multumesc

Offline

 

#33 2007-06-06 12:41:56

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: cervicita chlamidyana....:((

monelushu, a urmat exact tratamentul prescris de medic....


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#34 2007-06-07 00:13:52

jasmine123
New member
Inregistrat: 2007-04-27
Mesaje: 14

Re: cervicita chlamidyana....:((

mie nu mi-a trcut,acum tre' sa fac iar tratament,dar am fost si la un medic particular,poate ma lamureste si pe mine cineva ca-s in ceata.Acest medic a zis ca nu conteaza daca am chlamydia si vreau sa fac copil,el a avut paciente cu chlamydia si nu le-a dat tratament pe timpul sarcinii si ca sunt ok si ele si copii(eu vreau sa fac un copil si asa am descoperit boala).I-am zis ce si cum,ce am mai citit,ce am mai auzit si eu si nu,el o tine pe a lui ca e ok,ca nu conteaza boala,ca nu se transmite la copil,ca teoretic e una si practic e alta.Eu pe cine sa mai cred?oricum i-am cerut alt tratament

Offline

 

#35 2007-06-07 12:56:53

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: cervicita chlamidyana....:((

jasmine, daca tot ai descoperit-o acum, inainte de sarcina, trateaz-o. Daca o descopereai in timpul sarcinii si eu ziceam la fel, sa nu o tratezi cit timp esti gravida


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.