homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Chist ovarian...help?!


#1 2007-06-07 00:33:14

Ancatopo
New member
De la: Iasi
Inregistrat: 2007-02-16
Mesaje: 35

chist ovarian...help?!

Luna aceasta mi-a intarziat menstrutia cam 7 zile(si tot nu vrea sa apara..), am facut si un test de sarcina...a iesit negativ asa ca m-am dus la medic sa vad care e problema. Problema.....medicul a depistat in urma ecografiei un chist..dar...medicul la care am fost nu era roman..adica vorbea romaneste dar foarte stalcit...am inteles ca trebuie sa iau anticonceptionale timp de 6 luni..ca nu trebuie sa stau la soare si ca daca durerea persista imi scoate tot...mare lucru nu am inteles de la el...mi'am facut programare maine la un alt doctor..de aceasta data roman..chistul este de 3.6 cm iar menstruatia to nu a aparut. As vrea sa ma ajutati cu un sfat.

Offline

 



#2 2007-06-07 00:36:25

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: chist ovarian...help?!

vezi ce zice medicul la care o sa mergi...daca chistul e functional nu vad dc ar trebui scos...oricum anticonceptionalele te vor ajuta...in ceea ce priveste menstra daca tot se incapatzaneaza sa apara iti va spune medicul ce sa faci...ori iti va da medicamente...ori daca se exclude complet sarcina te va pune sa incepi anticonceptionalele...depinde de la medic la medic...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#3 2007-06-07 00:43:01

Ancatopo
New member
De la: Iasi
Inregistrat: 2007-02-16
Mesaje: 35

Re: chist ovarian...help?!

Sper sa fie OK. Ideea e ca ma durea f tare in partea stanga (ovarul stang are chistul) si am fost intr'un weekend la plaja si la un lac...si normal ca am facut baie...apa era f rece si pe mine ma durea groznic ovarul...dupa ce am iesit din apa a trecut durerea. Oricum nici acum nu ma simt prea bine...si medicul la care am fost a reusit sa ma sperie un pic...

Offline

 

#4 2007-06-07 00:45:27

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: chist ovarian...help?!

eu zic sa te linistezi...si sa nu te mai impacientezi pana nu ceri o a doua opinie...din pacate eu tot ce pot face e sa mi dau cu presupusul...si daca acele dureri nu le ai numai la mentre...dar si intre ele...s ar putea sa fie vb si de o raceala...dar repet...e doar o parere si numai medicul poate sa ti spuna cu siguranta...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#5 2007-06-07 00:52:45

Ancatopo
New member
De la: Iasi
Inregistrat: 2007-02-16
Mesaje: 35

Re: chist ovarian...help?!

Ok merci mult pentru raspunsuri smile. Am sa rezolv asta la doctor. De obicei sunt mai pesimista de felul meu tongue

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-06-07 12:14:46

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: chist ovarian...help?!

Si eu am chist la ovarul stang,dar acum sunt la a 5a folie de anticonc,si pot spune ca nu ma mai doare nimic,iar la ultimul control doctorita a zis ca e foarte bine,ca s-a micsorat.sanatate.


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 

#7 2007-06-07 23:20:00

LadyInRed
Hero member
De la: _________
Inregistrat: 2007-06-07
Mesaje: 3261

Re: chist ovarian...help?!

si eu am chist la stangu` ...de 2 si ceva..si mi`a dat diane35..si ...incep din prima zi a ciclului menstrual ;wink park` asha

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.