homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dureri mari de ovare...raceala!!!Va lasa urme ???


#1 2009-05-11 14:03:04

danyelita
New member
Inregistrat: 2009-04-10
Mesaje: 29

Dureri mari de ovare...raceala!!!Va lasa urme ???

grater Am racit ingrozitor la ovare .......asta saptamana trecut la 1 mai...era foarte frig la cine am fost acasa.....ma rog.Iau cefuroxim si flamexin , stau cu sticla de apa fierbinte pe bucrta,ma dor ingrozitor ovarele......E bun tratamentul care mi l-au dat?va mai trece?E adevarat ca lasa urme adanci si nu  voi mai avea copii?? grater Asa mi s-a spus...sunt atat de necajita si plang incontinuu...A mai avut cineva asa raceala si dupa un timp sa ramana insarcinata????

Offline

 



#2 2009-05-11 15:10:38

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: Dureri mari de ovare...raceala!!!Va lasa urme ???

nu mai te alarma asa de tare , nu se instaleaza infertilitatea asa de usor, du-te iar la un consult daca nu trece , e posibil ca durerile sa fie de la ovulatie, sau alte motive
nu te mai panica

Offline

 

#3 2009-05-11 15:38:28

michidoo
Full member
Inregistrat: 2008-12-24
Mesaje: 399

Re: Dureri mari de ovare...raceala!!!Va lasa urme ???

de o saptamana, de la ultimul contact sexual, am ceva dureri in abdomenul inferior. E mai degraba un usor disconfort, cateodata seamana cu durerile premenstruale, dar mult mai reduse. Avand in vedere ca menstruatia s-a terminat tot cam acum o saptamana, nu ar trebui sa am astfel de simptome. Asa ca m-am gandit ca ar avea legatura cu ovarele. Nu cred sa fi fost racita acolo niciodata (eu sunt cu probleme pe partea urinara) deci nu prea stiu cum e. Dar ma gandesc ca in ultima saptamana am fost la bazin de vreo 3 ori, poate apa rece a dat o usoara raceala la ovare. Nu stiu ce sa cred...care ar fi simptomele?

Offline

 

#4 2009-05-11 16:25:41

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Dureri mari de ovare...raceala!!!Va lasa urme ???

Aceste dureri pe care le ai ma duc cu gandul la o anexita. Nu ar stica o vizita la medic.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#5 2009-05-11 19:01:01

danyelita
New member
Inregistrat: 2009-04-10
Mesaje: 29

Re: Dureri mari de ovare...raceala!!!Va lasa urme ???

Pai am fost la medic sambata ca mi-a fost tare rau....mi-e prescris cefuroxim si flamexin.....azi am fost iar tot pentru dureri ca nu mai pot si mi-a mai prescris gentamicina injectabil.a zis ca e raceala la ovare si sunt inflamate.oare e bun tratamentul ?de ce nu mi-a dat si sambata injectabil daca a vazut e grava situatia?sau ce se mai ia altceva in anexita?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-05-11 19:10:08

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Dureri mari de ovare...raceala!!!Va lasa urme ???

pai ti-a dat antibiotic si antiinflamator pana incepe sa-si faca efectul mai dureaza si daca ai racit tare normal sa te doara. incearca sa iei no-spa si observa daca te mai doare atat de tare. nu-ti face rau ba din contra s-ar putea sa-ti faca bine la durere.

Offline

 

#7 2009-05-13 14:14:11

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Dureri mari de ovare...raceala!!!Va lasa urme ???

Buna!De acord cu Andrulina in privinta nospa.Iar pt ovare, dupa ce trece criza fa un tratament serios cu branca ursului, macar o luna.Eu am avut raceli dese de ovare si intr-un final am facut o anexita naspa rau, dar am tratat-o atunci cu antibiotic si dupa am descoperit branca.Copii faci, important e sa nu ai anexita cand ramai, ca e risc de pierdere, din pacate...multa sanatate!


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#8 2009-05-13 16:50:42

danyelita
New member
Inregistrat: 2009-04-10
Mesaje: 29

Re: Dureri mari de ovare...raceala!!!Va lasa urme ???

Doamne ajuta sa ai dreptate.fara copii nu vad nici un viitor

Offline

 

#9 2009-05-14 22:20:50

danyelita
New member
Inregistrat: 2009-04-10
Mesaje: 29

Re: Dureri mari de ovare...raceala!!!Va lasa urme ???

fetelor dati-mi si voi un sfat va rog.nu vreau sa zic nimic rau de medici dara al meu ma deruteaza complet ........in legatura cu anexita...pe langa flamexin si cefurozim pastile a a mai adaugat gentamicin injectabil si cefotaxim tot injectabil.nu sunt prea multe antibiotice???pe viitor daca voi mai avea probleme voi fi rezistenta la aceste antibiotice???mai departe sa va spun ...am o prietena farmacista si mi-a zis ca cel mai bun tratament pt anexita mea este polidin, ketonal si un antibiotic cefotaximul merge bine cu cele doua .cine stie sa imi mai dea un sfat pt ca durerile chiar nu cedeaza si sunt tare necajita

Offline

 

#10 2010-04-26 11:30:54

dadalici
Full member
Inregistrat: 2008-06-25
Mesaje: 625

Re: Dureri mari de ovare...raceala!!!Va lasa urme ???

buna fetelor, vinerea asta am racit ingrozitor la ovare si ma rog m-am si dereglat la stomac..am avut febra de vineri pana ieri, iar azi ma simt in sfarsit putin mai bine, dar tot ma dor ingrozitor ovarele. Problema e ca ciclu trebuia sa imi vina pe data de 22(sau ma rog in jurul ei) si bineinteles ca inca nu mi-a venit din cauza racelii. Pot sa fac ceva sa imi treaca mai repede? Si..cam cat timp credeti ca imi va mai intarzia?


"defineste'mi fericirea.."

Offline

 

#11 2010-04-26 19:44:22

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Dureri mari de ovare...raceala!!!Va lasa urme ???

Pai ce pot sa'ti spun... fa bai calde spre fierbinti, ia tratamentul ca la carte, in rest... nu prea ai ce face. Iar in legatura cu ciclul, nu cred ca va mai intarzia mult...mie mi'a intarziat cam o saptamana cand am avut anexita smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.