homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Iritatzie sau ce sa fie....


#1 2007-06-12 10:19:07

Avram
New member
Inregistrat: 2007-02-20
Mesaje: 75

Iritatzie sau ce sa fie....

Ma confrunt cu o problema de ceva vreme, am facut un fel de iritatie pe penis ( pe preputz pe interior) adica suprafata de contact in timpul actului sexual. ma intreb de la ce oare, se intampla cel mai des cand nu pun prezervativu si e mai aproape de perioada fertila. Cum se manifesta? .... niste cosulete mici mici care apoi fac varf alb si trec, dureaza km 3-4 zile dar senzatie de desconfort e destul de mare... ma intereseaza cauza, sa fie de la secretiile vaginale ale ei...nu se intampla tot timpul si la inceput cand am inceput sa o facem nu se intampla, cam dupa 3 luni a inceput sa se intample chestiile astea. Poate fi si din cauza mea? sa am o infectie ceva in sange?...Prietena mea e curata, era virgina pana la mine, si ea nu are nimic, dar daca fac eu si in zilele astea pana trec cosuletele cu pricina o mai facem, face si ea...

Offline

 



#2 2007-06-12 10:22:43

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Iritatzie sau ce sa fie....

dupa cum descri este vorba de candida.
exista un tratament pe forum cu ovule, crema si doza unica flucovim.
daca ai si mancarimi clar e candida.
cel mai sigur ar fii sa mergi la un dermatolog sa te lamureasca el.
pana una alta abtineti-va de la sex pt ca aceasta candida e BTS.
mergi la dermatolog si iti va da tratament si tie si ei.

Offline

 

#3 2007-06-12 12:15:55

Avram
New member
Inregistrat: 2007-02-20
Mesaje: 75

Re: Iritatzie sau ce sa fie....

pai amz is k mie imi trece, dar tot apare dupa un contact sexual, tratemtu trebuie aplicat mie sau ei? dupa cum v-am spus nu erau probleme astea la inceput, si nu am schimbat partenerii nici eu nici ea, asta e sigur...probabil de la stres, antibiotice nu a luat si e o fata curata smile

Ultima oara a fost editat de Avram (2007-06-12 12:18:28)

Offline

 

#4 2007-06-12 12:16:55

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Iritatzie sau ce sa fie....

la amandoi


mami de minuni hjarta

Offline

 

#5 2007-06-12 12:19:01

Avram
New member
Inregistrat: 2007-02-20
Mesaje: 75

Re: Iritatzie sau ce sa fie....

da mie imi trece in 2-3 zile nu se mai vede nimic si e totu normal. si ea nu are mancarimi sau nimic de genu asta, nu are secretii urat mirositoare sau de culoare anormala, dar primu fac eu si dak am eu si se intampla face si ea la fel cosulete, zic si eu clar k e o ciuperca pt ca se transmite

Ultima oara a fost editat de Avram (2007-06-12 12:23:45)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-06-12 12:20:38

Avram
New member
Inregistrat: 2007-02-20
Mesaje: 75

Re: Iritatzie sau ce sa fie....

ralluk zi-mi si mie despre tratamentu ala unde pot citi despe...

Offline

 

#7 2007-06-12 12:33:21

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Iritatzie sau ce sa fie....

Avram, tratamentele se dau la medic, dupa consult...te rog eu frumos mergi la un dermatolog...ralluka, cu toata bunavointa ei nu are pregatirea necesara si mai mult nu are cum sa puna un diagnostic corect aici pe forum....


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#8 2007-06-12 12:36:02

Avram
New member
Inregistrat: 2007-02-20
Mesaje: 75

Re: Iritatzie sau ce sa fie....

* • la femeie :
          o in aproximativ 90 % din cazuri apar scurgeri urat mirositoare, mancarimi vulvare, inrosirea si iritarea vulvei, arsuri la urinare, dureri in timpul raporturilor sexuale
    * • la barbat :
          o scurgeri moderate si intermitente si mancarimi uretrale, mancarimi si tumefiere la nivelul penisului


la ea cel putin stiu eu ca nu se manifesta deloc, e totu normal si eu nu am nici o scurgere si nici nu ma mananca chiar nu simt primele zile, apoi cand trece si se curatza am o senzatie ...

Offline

 

#9 2007-06-12 12:49:48

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Iritatzie sau ce sa fie....

eu nu inteleg...tu intrebi tu dai raspunsuri...mergi la medic daca tot vezi ca e ceva transmisibil


mami de minuni hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.