homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Viata sexuala esuata ce-i de facut?


#1 2009-05-25 14:18:50

rashaeli
New member
Inregistrat: 2008-09-26
Mesaje: 9

viata sexuala esuata ce-i de facut?

Buna .
Uitati care este problema mea.

La varsta de 15 ani mi-am inceput viata sexuala.Am avut vreo 3 luni de zile niste dureri cumplite chiar daca el se comporta super bine cu mine,si binenteles in intervalul asta nici nu se punea problema de oragsm.Odata cu trecerea timpului numai aveam dureri asa mari dar nici nu  simteam placere,motiv pentru care nu prea ma mai atragea ideea de a face sex,si il refuzam,si ajungeam sa o facem si o data la 2-3 luni de zile,in conditiile in care locuiam impreuna(Nu am nevoie de critici pentru varsta frageda pe care o aveam pentru ca stiu lucrul asta,am nevoie de un sfat,asa ca va rog nu criticati). Dupa vreo 2-3 ani am inceput sa simt placere dar nu tot timpul.De curand am prins curaj sa ii spun ce imi place si cum,el ma asculta si incearca sa imi faca pe plac,atat cat poate.Timpul a trecut am ramas insarcinata si am descoperit ca am colul foarte mic,atunci m-am gandit ca acesta este motivul durerilor mele,la sase luni dupa nastere am putut sa am din nou contact sexual(din cauza unor complicatii de la nastere),si problema mea persista.Speram ca, dupa ce voi naste si corpul va suferi modificari,totul se va rezolva dar nu este asa.Problema acum este ca daca ma excit,daca sunt umeda nu simt placere deloc(dureri am mai rar),daca nu sunt excitata am o senzatie de placere,dar tot nu reusesc sa ajung la orgasm,pentru ca intre timp ma umezesc,si numai simt nimic.

Am 21de ani,si o viata sexuala perfect esuata,dar am un sot bun pe care nu vreau sa il pierd ,si mi-e frica ca indiferent de ce zice el cu timpul se va satura si va pleca,asa ca mi-am luat inima in dinti si v-am cerut un sfat.
Va rog ajutati-ma.

Offline

 

#2 2009-05-25 15:56:39

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: viata sexuala esuata ce-i de facut?

ft ciudat ca simti placerea exact cand n-ar tb s-o simti si invers. cu un ginecolog ai vb?

Offline

 

#3 2009-05-25 20:37:25

rashaeli
New member
Inregistrat: 2008-09-26
Mesaje: 9

Re: viata sexuala esuata ce-i de facut?

da si mi-a zis ca nu exista ca e problema lui ca nu e priceput,dar  eu nu cred asta,mi-e frica sa nu fie o problema de incompatibilitate nici  nu stiu,stiu doar ca nu vreau sa imi afecteze casnicia,pentru ca e adevarat ca m-am saturat de situatia asta,dar prefer sa inghit si s amerg mai departe pentru noi si pentru copil,dar vreau mai intai sa stiu ca am facut tot posibilul  ca sa rezolv problema.

Offline

 

#4 2009-05-25 20:46:19

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: viata sexuala esuata ce-i de facut?

rashaeli, in primul rand felicitari ca la varsta ta ti-ai asumat responsabilitatea cresterii unui copil si a intemeierii unei familii smile

in al doilea rand, strict referitor la problema ta, poate fi si o chestie de incompatibilitate (cu alte cuvinte, sotul tau sa o aiba prea mica fata de tine), dar eu cred ca, daca nu e "patologic" de mica, totul se rezolva... stii ce se spune... ca la femie, sexul trece printre urechi (adica prin creier). incat tot ce cred eu e ca e nevoie de mai multa deschidere din partea ta, sa te bucuri de stare, de imbratisari, de actul in sine... si ai sa vezi ca obtii satisfactie si fara orgasm. si aporpo... pt femei orgasmul nu este neaparat necesar pt o viata sexuala implinita si satisfacuta.

plus ca... nu se stie niciodata... cand te relaxezi si... de unde sare iepurele big_smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#5 2009-05-25 21:40:24

rashaeli
New member
Inregistrat: 2008-09-26
Mesaje: 9

Re: viata sexuala esuata ce-i de facut?

problema este ca niciodata nu stau cu gandul ca urmeaza sa o fac si o sa fie un esec,intotdeauna imi doresc si nu ma gandesc la viitorul esec,din acest motiv ma gandesc ca nu este ceva psihic la mine,dar tot nu stiu.

Multumesc,pentru raspunsuri,si felicitari

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.