homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Fise de lucru engleza


#1 2009-05-27 21:41:44

aadela
New member
Inregistrat: 2009-01-30
Mesaje: 67

fise de lucru engleza

as vrea niste idei pt niste fise de lucru la engleza pt clasele mici , ma poate ajuta cineva? nu ma prea pricep eu cu engleza asta neutral

Ultima oara a fost editat de aadela (2009-05-27 21:42:07)


Cea mai infidela amanta a omului este speranta. Te inseala zilnic si totusi, traiesti cu ea toata viata.

Offline

 



#2 2009-05-27 21:51:12

lala20
Hero member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 2809

Re: fise de lucru engleza

Pai ai putea sa pui exercitii tip joc mai usurele. De exemplu cuvinte simple pt spanzuratoarea , si alte jocuri asemanatoare.. poti sa le dai un sir de litere din care ei sa formeze cuvinte. De ex le dai literele A,B, O, T, P, C, E..si ei sa formeze cuv ca BOAT, TOP, POT si tot asa big_smile.


The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns.

Offline

 

#3 2009-05-27 21:55:05

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: fise de lucru engleza

AAdela intra pe didactic .ro, gasesti multe acolo.
Sper sa nu fie nicio problema ca am dat nume de site.

Offline

 

#4 2009-05-27 22:25:51

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: fise de lucru engleza

Sau ce stiu eu ... deseneaza chestii de-astea gen ... o umbrela ... o barca ... o paine ... etc .. si copiii sa scrie langa numele obiectului desenat; dar asta merge numai pentru clasa I, cel mult a II-a, pentru III - IV deja e super-simplu.
Mai poti eventual sa ii pui sa scrie 2-3 propozitii simple legate despre familia lor ( de exemplu ) ori sa le scrii un scurt text al carui dificultate o alegi in mod evident in functie de clasa pentru care vrei sa pregatesti fisele si nivelul ei, apoi pui intrebari ( simple ) legate de text ... Poti sa faci tot felul de exercitii de genul asta, trebe numai sa te folosesti de imaginatie ;p


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#5 2009-05-28 15:32:42

aadela
New member
Inregistrat: 2009-01-30
Mesaje: 67

Re: fise de lucru engleza

multumesc mult pt raspunsuri mi-au fost de ajutor puss


Cea mai infidela amanta a omului este speranta. Te inseala zilnic si totusi, traiesti cu ea toata viata.

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.