homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Am nevoie de un sfat


#1 2007-06-13 15:37:45

jennyffer83
Membru
De la: Timisoara
Inregistrat: 2007-06-13
Mesaje: 1

Am nevoie de un sfat

Am 23 ani si am luat anticonceptionale Karissa timp de 8 luni pt ca am chisturi pe ambele ovare. Pe ovarul drept am un chist mai mare care speram sa se micsoreze cu timpul. Dupa 8 luni de anticonceptionale Karissa, am fost la control si mi-a zis ca nu si-au prea facut efectul si a zis sa iau Diane 35 inca 6 luni fara intreruperi. Intrebarea mea e : faptul ca o sa iau 14 luni anticonceptionale fara pauza (in afara de alea 7 in fiecare luna) nu are efecte negative? Adica e ceva normal sa iau anticonceptionale atata timp fara pauza? Si mai am o intrebare: candida poate sa apara de la anticonceptionale?
   

                                                                                    Multumesc!

Offline

 



#2 2007-06-13 15:42:21

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Am nevoie de un sfat

da candida poate sa apara de ac. dar apare si de la antibiotice si de la multe altele.daca iei ac.para pauza 14 luni nu sunt probleme.cu mentiunea ca dupa alea 6 luni de Diane 35.daca te hotarasti sa pastrezi ac.ca si masura contraceptiva sa mergi la doctor sa iti prescrie altceva.


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#3 2007-06-13 15:42:54

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Am nevoie de un sfat

Nu cred sa fie probleme de utilizare indelungata...sunt fete care iau de ani de zile... Doar de Diane stiu ca nu se iau mai mult de 6 luni consecutiv....
O sa-ti mai raspunda fetele si poate maine si doctoressa.
Si da, anticonceptionalele pot duce la aparitia candidei,din pacate.


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.