homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Prurit


#1 2007-06-13 18:19:27

anda27
Membru
Inregistrat: 2007-06-13
Mesaje: 1

prurit

Buna,Doctoressa.Din septembrie sufar de prurit vaginal si pe diferite zone ale corpului,mai ales la caldura,cand transpir.Am fost la 3 dermatologi,am facut tratament antiparazitar,am fiert lenjeria,am dezinfectat tot,nici un rezultat.Apoi am urmat tratament antimicotic.Nimic.mereu mancarimi si imi apar bubite rosii,ca niste acnee,mai ales pe piept,sani,umeri,gat.Am fost la ginecolog,mi-a gasit doar o candidoza amarata,se poate sa fie aceea cauza?
iar pe rezultat scrie: bogat detritus celular,frecventa flora bacteriana reprezentata de bacili,dispusa intra si extra-celular,rare hife miceliene.Acum voi lua ovule,cum mi s-a prescris,voi face spalaturi vaginale,unguent,micosyst si injectii kirin.Ce crezi?Ma voi vindeca?

Offline

 



#2 2007-06-14 12:01:30

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: prurit

Nu stiu....oricum, bacii aceeia intra si extracelulari meritau o descriere mai amanuntita...nu candidoza mi se pare a fi problema, ci ei.
In ceea ce priveste reactia ta oarecum alergica la caldura ma gindesc sa te intreb daca ai incercat sa iei antihistaminice.....


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.