homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Virgin la 28 de ani-76


#1426 2009-06-03 08:45:21

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Virgin la 28 de ani

Ashteroff a scris:

Pai, asta spuneam, ce va aprindeti asa, sau adevarul doare? O'fetitza" suporta zilnic 7-8 pietzari si taximetristi, unul vrea sa-i stinga tigara in "scrumiera roz" altul sa-i cresteze cu briceagul"Gigi" pe fund, si totusi nu zice nimic rau de barbati in general, adica nu generalizeaza, dar o virgina de 25 de ani stramba tot timpul din nas "ala n-are bani" ala e prea urat" "ala...asa si pe dincolea" , pana la urma ajungi la concluzia ca ne meritam soarta, fiecare in felul lui.Cata iubire si credinta purtam, atat primim.

bai beiete....tu chiar nu esti constient de penibilul posturilor tale?? lol tu asociezi "fetitzele" cu iubire si credinta in acelasi context?!?! rotfl deci nu poate sa fie adevarat rotfl rotfl treci si fa un dus reece rapid lol ... apropos ...asta OFF topic smile ...eu n-am ce sa scriu despre city...


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#1427 2009-06-03 09:08:07

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Virgin la 28 de ani

uffff a scris:

city...tocmai am vazut pozele de la intalnire

unde sunt pozele? si eu vreau pics big_smile

Offline

 

#1428 2009-06-03 11:03:47

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: Virgin la 28 de ani

va  va sa inteleg ca daca ai iubire si credinta il lasi pe unul sa-si stinga tigarea in "scrumiera roz" ?  va  va  baiatule!!!! mai lasa filmele!!!! sau mai bine: incearca sa-i faci asa ceva unei "fetitze" si te asteptam dupa aia sa ne povestesti cum a fost bataia pe care ti-ai luat-o de la "taticul" ei
gandire mai bolnava ca a ta, nu am intalnit pana acum! de asta nu reusesti decat cu pustoaice de 14 ani, vino si lauda-te cand vei avea o fata de 25 de ani, cu capul pe umeri si care sa te si placa!

chiar City....ma uitam in pozele de la intalnire si parca nu te vedeam, la cum povestesti ma asteptam sa fi un tip teribil de urat...cand colo tu ai o fatza de copil angelic ... daca ai avea putin mai multa incredere in tine sigur ti-ai gasi o prietena care sa te iubeasca si care sa isi doreasca sa aiba grija de tine.


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#1429 2009-06-03 11:21:04

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Virgin la 28 de ani

deci city e chiar dulcic.. asa... dragut, iti vine sa-l mananci lol nush cum sa descriu...
eu oricum de cand l-am vazut data trecuta am ramas cu impresia asta, da ce sa-i fac? daca ii place sa vorbeasca aiurea...


hjarta

Offline

 

#1430 2009-06-03 11:23:10

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Virgin la 28 de ani

io n-am vazut poze sad


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1431 2009-06-03 14:15:33

citystar
Full member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-02-29
Mesaje: 105

Re: Virgin la 28 de ani

Loveable a scris:

deci city e chiar dulcic.. asa... dragut, iti vine sa-l mananci lol nush cum sa descriu...
eu oricum de cand l-am vazut data trecuta am ramas cu impresia asta, da ce sa-i fac? daca ii place sa vorbeasca aiurea...

si ce vrei sa fac ? probabil ai vazut cat de timid sunt.  Tot mai mare succes au smecherii alfa dominanti netimizi.

Offline

 

#1432 2009-06-03 14:19:32

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Virgin la 28 de ani

citystar a scris:

Loveable a scris:

deci city e chiar dulcic.. asa... dragut, iti vine sa-l mananci lol nush cum sa descriu...
eu oricum de cand l-am vazut data trecuta am ramas cu impresia asta, da ce sa-i fac? daca ii place sa vorbeasca aiurea...

si ce vrei sa fac ? probabil ai vazut cat de timid sunt.  Tot mai mare succes au smecherii alfa dominanti netimizi.

deci am citit inceputul postului tau si am zis nu se poate! s-a desteptat city...
da nu ai putut sa te abtii, a trebuit la sfarsit sa o dai cu alfa dominantii tai...
am mai zis si o repet...au succes la agatzat, dar nu au succes in a mentine o relatie...
poate....poate toate frem sa ne-o tragem o data cu un alfa dominant de-al tau, dar in nici un caz nu ne-am dori o relatie sau o casnicie cu el
POTI sa pricepi lucru asta? roll

si ok.. iti dau dreptate...esti timid... (sunt milioane de persoane timide in lumea asta...inclusiv eu lol ).. si problema ta e timiditatea si tre sa vezi cum faci sa scapi de ea..da de aici pana la a dramatiza toata situatia e cale lunga.

ti-am mai cerut odata id`u tau de mess.. sa povestim mai "live", nu sa astept cu saptamanile raspunsu tau, da vad ca nu vrei hmm

Ultima oara a fost editat de Loveable (2009-06-03 14:22:15)


hjarta

Offline

 

#1433 2009-06-03 14:25:54

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Virgin la 28 de ani

citystar, ramai mai mult online? mi-as spune si eu parerea.

Offline

 

#1434 2009-06-03 16:28:25

lala20
Hero member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 2809

Re: Virgin la 28 de ani

Off: Vreau sa vad si eu pozele big_smile. M-ati facut curioasa.
On: Cum a spus si love.. sunt o groaza de persoane timide pe lumea asta.. unele stiu sa mascheze timiditatea atat de bine incat te intimideaza...
Am inteles ca arati bine. Uite, si aici pe forum ti-au spus asta fetele. De ce nu incerci sa castigi incredere de sine si indrazneala prin asta? Fa din "good looks" o arma impotriva timiditatii si un aliat  in relatia ta cu fetele smile. Si o sa fii mai apreciat si mai dorit decat orice mascul alfa dominant tongue.


The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns.

Offline

 

#1435 2009-06-03 17:19:23

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Virgin la 28 de ani

am reusit sa citesc primele 10 pagini si mi-am format o parere. daca intre timp s-a schimbat ceva si gresesc, te rog sa ma corectezi.
am vazut ca multa lume te-a criticat si stiu cum e, ca am patit-o si eu la alt topic (unde am fost declarata "varianta feminina a lui citystar" lol ). pur si simplu te simti descurajat, nu-ti mai vine sa zici nimic, ca stii ca orice ai spune, fie te ia careva la misto, fie iti sar toti in cap.

iar replica doctoressei,

doctoressa a scris:

parerea mea e ca i se da nejustificat de multa atentie si inclin sa cred ca e sociopat

m-a socat, pur si simplu. cum poate un medic sa afirme pe de o parte ca esti "sociopat", deci bolnav, iar pe de alta ca ti de da "nejustificat de multa atentie"?! tocmai, cand omul e bolnav, esti dator sa ii dai atentie. cu atat mai mult daca esti medic. inteleg ca nu tine de specializarea dansei, dar cum poate gandi astfel, ca medic?

citystar, parerea mea e ca tb sa faci un efort si sa schimbi anumite idei din mentalitatea ta. idei, care dupa cum ai vazut, toata lumea ti-a spus ca sunt gresite.
sa le luam pe rand:

citystar a scris:

- Nu suport maturizarea
- Nu pot fi adult pana nu sunt adolescent; Si nu pot sa fiu adolescent pana nu sunt copil; Nu se poate sari peste etape;
- Copii nu consuma alcool !!!!!! eu ma consider copil; nu vreau sa imbatranesc din cauza alcoolului

Renunta la ideea asta! Fie ca vrei sau nu, ai devenit adult, tb sa suporti si sa te impaci cu stadiul asta. nu te poti intoarce la copilarie si la adolescenta oricat de mult ai vrea. anii aia s-au dus, intr-un fel sau altul. nu mai tanji dupa ei, traieste-ti viata de acum inainte, ca sa nu afirmi peste 30 ani ca ti s-a dus si tineretea si maturitatea. nu te poti bloca la faza copilariei, asteptand la nesfarsit adolescenta. corpul tau a trecut din punct de vedere fizic de perioada aceea, iar psihicul tb sa-l urmeze. crede-ma ca altfel societatea nu te va accepta si prin urmare, nicio fata nu o va face. coreleaza-ti mintea cu trupul, fii adult din toate punctele de vedere si nu mai tanji dupa ceea ce n-ai avut. accepta realitatea asta si treci mai departe, traieste-ti viata de acum inainte.

citystar a scris:

nu suport parul pe fata su corp;
si fetele din cate stiu eu nu au par; parul din zonele intime se poate rezolva cu fascicule laser intermitente; sau prin taiere mecanica;
daca au, au puf; la 15 ani au puf nu par;  cel putin din cele citite in cartile de anatomie;

asta e iarasi o pb. tb sa acepti ca oamenii (barbati, femei), au par. da, si femeile au. iar copilele de 15 ani nu mai au de mult puf. ti-a mai spus cineva ca pubertatea incepe mai devreme la fete... 10, 11 ani. dar de ce sa faci din asta o tragedie? de ce ar fi parul asta atat de respingator? a iti dori o femeie fara par, e ca si cand ai vrea o femeie cu ochii pe frunte, ca asa ti se pare tie mai atrgator, sau cu buzele pe sani. de ce sa vrei altceva decat ceea ce e firesc, natural? plus ca orice femeie ingrijita din ziua de azi, se epileaza. si crede-ma ca pt noi e un sacrificiu sa urli de durere in fiecare saptamana, doar ca sa arati prezentabil in fata lui. dar apreciaza barbatii chestia asta? fac ei ceva asemanator in schimb?

am observat ca ai o repulsie si fata de parul de pe propriul corp. ma gandesc ca asta poate veni din 2 motive: fie ai tu ceva impotriva parului, fie nu vrei sa recunosti ca nu mai esti copil. tu ce faci cu parul tau? te epilezi? vrei sa-ti spun parerea mea sincera despre barbatii care se epileaza, penseaza, etc? ca sunt gay, nu ma atrag deloc. pt mine parul pe corpul unui barbat e o nota de masculinitate.

serios iti spun, ca nicio fata nu va accepta criteruiul asta de "fara par" al tau. de asta ar fi bine sa renunti la el. spune-i tu unei fete ce sa faca cu parul de pe corp si vezi cum iti intoarce spatele in secunda urmatoare.

ai mare grija cu blocarea asta in copilarie, cu gusturile pt fetite de 14-15 ani. nu de alta, dar ma trimit cu gandul la pedofilie. tu ce crezi ca gandeste un pedofil? pai tot cam asa: astea mari is batrane, hidoase, au riduri, par acklad . alea mici sunt fine, fara par, crude... nu e o gandire sanatoasa asta. tb sa iti doresti ceva adecvat cu varsta ta fizica. iar varsta ta psihica tb sa o aduci cumva in prezent, ca sa poti rezolva pb incetul cu incetul.

citystar a scris:

nu prea am prieteni; singurii mei prieteni sunt colegii de servicii, si fiind toti programatori ... dupa cum se stie  porgramatorii nu au viata sociala. (adica mai pe romaneste sunt handicapati, nu stiu sa se distreze)

cine te tine lipit de calculator? dupa munca fa si tu altceva, nu sta tot in fata calculatorului. iesi in parc. agata fete, nu te mai teme ca te resping. initial agata-le cu tupeu si nepasare. adica sa nu pui la suflet daca iti intorc spatele. intra in vb cu ele despre orice fleac. daca nu coopereaza, treci la alta si tot asa. nu tb sa iti fie teama de esec. tu altii cum crezi ca fac? se duc din prima la o pipita si cu aia raman? e nevoie de multe incercari. si curajul vine odata cu nepasarea. fa-o prima data in joaca. odata si odata o sa pice una. iar atunci cand pica, ai amre grija ce-i spui. sa nu vii cu ideile de mai sus ca o sa fuga cat colo de tine! renunta la aberatiile astea daca vrei sa pastrezi o fata langa tine.

parerea cu fetele fug de virgini e complet eronata. doar curvele fug de virgini. deci doar fetitele experimentate, care vor sex de calitate, nu iubire. o fata cuminte va pretui iubirea, va adora chiar faptul ca esti virgin. un virgin are si avantajul ca nu aduce cu el bolile unor ex-partenere.

ar mai fi multe de argumentat, dar nu mai am timp acum. poate intr-o data viitoare smile

Ultima oara a fost editat de anca9 (2009-06-29 11:54:18)

Offline

 

#1436 2009-06-04 08:08:12

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: Virgin la 28 de ani

parerea mea ca ar trebui sa consulte un psiholog/psihoterapeut chiar i-ar face bine sa vorbeasca cu el/ea...


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#1437 2009-06-04 08:23:25

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: Virgin la 28 de ani

sunt de parerea doctoressei.pur si simplu ii dati prea multa atentie.prevad in scurt inca 50 de pagini la topicul asta..si fara rezultate desigur.oricum,interesant de citit smile

Offline

 

#1438 2009-06-04 09:35:30

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Virgin la 28 de ani

free a scris:

Ideea e că are un blocaj mental şi nu o poate agăţa. Deci, ce ne facem?

sa-si inima-n dinti si sa-l depaseasca! sa invete sa accepte si esecuri, sa nu se lase pana nu reuseste!

citystar, spuneai ca ai nu stiu cati buddies pe mess in aceeasi situatie ca tine. tu ai nevoie de un anturaj cu baieti de gasca, de la care sa inveti cum e viata, cum sa te distrezi. nu un grup de emo plangaciosi. imposibil in firma unde lucrezi sa nu fie si baieti din astia mai de gasca. intra in vb cu ei, imprieteneste-te, iesi cu ei la o bere si dintr-una in alta ajungeti voi si la discutii despre fete. nu se stie niciodata de unde sare iepurele. dar ideea e ca tb sa-l cauti.

alta chestie care mi s-a parut exagerata e obsesia ta pt sex. te inteleg, oricine in situatia ta la fel gandeste (ca daca n-a facut sex pana acum, nici nu mai are ocazia sa o faca), insa nu tb sa faci o fixatie din asta. si spun ca ai facut o fixatie pt ca tu deja ai studiat nu stiu cate statistici, esti invidios pe tzacanii de 14 ani si afirmi ca un barbat care trece de 20 ani si n-a facut sex, e un om ratat. ei, nu e asa. nu exista o varsta limita pana la care tb sa-ti incepi viata sexuala. si atata timp cat fizic poti, nu e nicio graba.

eu n-am inteles exact ce vrei. spui ca vrei sa iti traiesti viata, ca vrei o fata langa tine, pe care sa o tii toata ziua in brate, dar totodata ai si fixatia asta pt sex. sexul va veni de la sine, odata ce vei avea o prietena.
nu te indemn acum sa o faci singur toata viata, ca asa e mai bine, ci iti spun doar sa te gandesti ca faptul ca n-ai facut sex pana acum nu-i o tragedie, la un moment dat se va intampla, iar tu tb sa crezi in asta si sa lupti pt asta. si cand spun luptat ma refer la renuntat la afurisitul ala de calculator si iesit in lume, socializat.
eu sunt convinsa ca timiditatea aia vine din teama de esec, din teama de a nu face o impresie proasta si asa mai departe. dar fi mai mi-se-rup-ist! ce daca o sa iasa prost o data, de 2, de 4-5 ori? ce daca te refuza o fata? mare lucru! da intre timp castigi experienta. vezi ce ai gresit cu una si nu mai repeti boacana si cu a doua. numai exersand poti scapa de timiditate, poti trece peste complexe si ajunge acolo unde vrei. succes!

Ultima oara a fost editat de anca9 (2009-06-29 11:56:18)

Offline

 

#1439 2009-06-04 10:31:52

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Virgin la 28 de ani

in primul rand nu exista am blocaj mintal si nu pot sa o agatz... o agatz da`o`n mama masii...e si ea om, nu e extraterestru... poate ea are mai mari emotii decat are el lol nu se stie niciodata...
iti pui in minte.. o agatz, gata...ce se poate intampla? sa-mi traga o palma? asta e.. (desi nu`ti trage nici o palma, stai linistit lol )
nu se poate sa nu poti...tine totul de tine...o iei ca pe un task pe care-l ai de realizat daca e pana acolo...si o faci.
in al doilea rand...bun, nu ai tu "puterea" sa o faci live.. ok.. exista site`uri de genul asta... senimente.ro de exemplu..si multe altele (pe care eu nu le stiu).. si "agatzi" virtual.. e foarte simplu.
numa daca agatzi pe site, te rog io frumos, pt sufletelu nostru (a celor care au stat atata sa iti dea sfaturi) nu o da cu alfa dominantii tai ca fuge fata unde vede cu ochii, sau intr-o ipoteza si mai rea.. nu fuge, se intalneste cu tine, dar atunci e clar ca are o problema psihica, daca e atrasa de teoriile tale alfa dominante.


hjarta

Offline

 

#1440 2009-06-04 13:08:55

Alex2
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1593

Re: Virgin la 28 de ani

eu cred ca este o gluma de prost gust care s-a intins pe prea multe pagini...
atata timp cat pe domnisor il intereseaza doar sexul, nu vad de ce e asa o mare problema. sex gaseste peste tot- gratis, platit- e peste tot. este absurd ca in ziua de azi, un om atat de disperat, sa se afle in imposibilitatea de a face sex.  Uitati-va in jurul vostru, sunt atatia barbati de 28 de ani hidosi/nespalati/bubosi/bolnavi/cu handicapuri fizice care au reusit sa faca sex, au reusit chiar si sa se casatoreasca. si apare el, timidul dragalas care nu reuseste pur si simplu sa faca un lucru atat de banal pana la urma....

Offline

 

#1441 2009-06-04 13:19:02

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Virgin la 28 de ani

alex, daca ai citi in urma, ai vedea ca omul vrea sa nu fie singur, sa isi traiasca viata, nu doar sa faca sex.
a si zis la un moment dat, ca "mai bine virgin si singur, decat nevirgin si singur".

Offline

 

#1442 2009-06-04 13:41:28

Alex2
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1593

Re: Virgin la 28 de ani

Ok scuze nu am apucat sa citesc 50 de pagini, dar din ce am citit am inteles ca este in primul rand o obsesie pentru sex, nu pentru o partenera care sa ii impartaseasca gandurile, sentimentele, care sa il inteleaga si sa il iubeasca...

Offline

 

#1443 2009-06-04 14:02:47

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Virgin la 28 de ani

pe undeva are dreptate alex...
anca, toate au un inceput.. trebe sa incepi de undeva... el cauta ceva ce nu exista cred...si daca ar exista oricum acel ceva probabil nu i-ar conveni..


hjarta

Offline

 

#1444 2009-06-04 14:08:26

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Virgin la 28 de ani

io i-am vazut poza...in sfarsit...nu mi se pare ca are vre-un motiv sa stea singur...e un tip chiar ok fizic...asa ca ramane numa problema conceptiilor lui pe care dupa parerea mea ar trebui sa si-o rezolve

Ultima oara a fost editat de deliav (2009-06-04 14:12:57)


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.