homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Inot si candida?


#1 2007-06-15 12:01:56

lion_kinga
New member
De la: Cluj
Inregistrat: 2006-08-09
Mesaje: 62

inot si candida?

Buna,deci dak ma cunoasteti imi stiti problema recurenta cu candida.
intrebarea mea e dak pot sa fac inot si sa nu-mi fac griji ca favorizez reaparitia candidei?ot ca la anul mi-as dori ft mult sa incept inotul si mi-e frica sa-mi fac mai mult rau....deci care e riscul la candida in cazul inotului in bazine publice?(dupa cate stiu e strand curat)

Offline

 



#2 2007-06-15 12:03:16

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: inot si candida?

pot sa faci inot...daca e bazin curat, nu ai nici o problema...daca nu e bazin curat candida e chiar cea mai mica problema pe care ai putea sa o ai....


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2007-06-15 14:56:05

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: inot si candida?

apropo de inot...eu in fiecare an merg la buni la tara si fac baie in cris...si de cand ma stiu nu am avut porbleme din cauza asta (in afara de faptul ca am mai racit)...anul trecut n am apucat sa fac din cauza operatiei si intre timp au inceput si pro cu candida la mine...acum sunt ok...dar daca o sa merg iar la cris sa ma astept la o candida de toata frumusetea?


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#4 2007-06-15 16:05:20

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: inot si candida?

doctoressa a scris:

pot sa faci inot...daca e bazin curat, nu ai nici o problema...daca nu e bazin curat candida e chiar cea mai mica problema pe care ai putea sa o ai....

si cea mai mare care ar fi?


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.