homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Virgin la 28 de ani-77


#1445 2009-06-04 14:11:51

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Virgin la 28 de ani

tongue nu ne mai ofticati cu pozele alea. daca tot nu le vede toata lumea...

Offline

 

#1446 2009-06-04 16:26:39

lala20
Hero member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 2809

Re: Virgin la 28 de ani

anca9 a scris:

tongue nu ne mai ofticati cu pozele alea. daca tot nu le vede toata lumea...

Exact  tummenupp


The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns.

Offline

 

#1447 2009-06-04 17:23:34

uffff
Insomniac member
De la: mii de km departare
Inregistrat: 2008-02-29
Mesaje: 7508

Re: Virgin la 28 de ani

si ca sa-ti mai spun un lucru...stiu un cuplu care anul asta vor face nunta....de varste apropiate cu a ta....amandoi virgini....s-au cunoscut de curand...s-au placut si acum se pastraza pana dupa nunta....amandoi sunt oameni normali si deschisi dar pur si simplu pana la varsta asta au considerat ca e mai bine sa astepte.....si crede-ma ca daca il vezi pe tip pot sa bat la pariu ca s-ar incadra in tiparele tale de alfa-dominanti(daca mai aud o data asta jur ca vin si te pocnesc ...e o absurditate lol )....si totusi e virgin.....de ce? pentru ca nu a pus atata accent pe sex.....

Ultima oara a fost editat de uffff (2009-06-04 17:23:51)

Offline

 

#1448 2009-06-04 19:08:03

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Virgin la 28 de ani

uffff a scris:

s-ar incadra in tiparele tale de alfa-dominanti(daca mai aud o data asta jur ca vin si te pocnesc ...e o absurditate lol )

sentimentul asta il am si eu lol tot timpu


hjarta

Offline

 

#1449 2009-06-04 19:14:23

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Virgin la 28 de ani

anca9 a scris:

tongue nu ne mai ofticati cu pozele alea. daca tot nu le vede toata lumea...

anca, dar au stat pozele alea pe forum o gramada... vreo 2-3 zile dupa intalnire si inca una acuma de curand...


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1450 2009-06-04 21:19:08

someguy
Membru
De la: sibiu
Inregistrat: 2009-01-18
Mesaje: 3

Re: Virgin la 28 de ani

am impresia ca nu e vorba de teama de esec - pe termen scurt. adica de faptul ca va fi respins de la inceput. poate ar avea curajul sa agate, sa intre in vorba cu o fata, dar cred ca intotdeauna se gandeste ce se va intampla de acolo inainte, isi imagineaza cum nu se va descurca mai departe de acel prim pas si i se face frica sa-l faca si pe ala.
nu stiu, zic si eu din proprie experienta...

Ultima oara a fost editat de someguy (2009-06-04 21:22:19)

Offline

 

#1451 2009-06-04 21:41:14

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Virgin la 28 de ani

ioi city...iar nu ne raspunzi cu zilele sad


hjarta

Offline

 

#1452 2009-06-05 09:31:58

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Virgin la 28 de ani

someguy a scris:

cred ca intotdeauna se gandeste ce se va intampla de acolo inainte, isi imagineaza cum nu se va descurca mai departe de acel prim pas si i se face frica sa-l faca si pe ala.

asta e una din pb lui: gandeste si analizeaza prea mult (a se vedea cate statistici a studiat). il inteleg ca isi face tot felul de scenarii, ca ce se va intampla dupa, ca ce sa-i zica, etc, etc. dar sfatul meu era sa nu o ia atata in serios si sa nu se mai gandeasca atat ca de actiunile lui depinde viitorul, sa o ia pt inceput in joaca si mai cu nepasare. cand esti degajat, altfel iti ies lucrurile. deci sa nu puna atata suflet de la inceput. probabil se gandeste la agatatul asta ca la un interviu pt anagajare. si acolo, ne strofocam sa dam ce avem mai bun, sa facem impresie, sa nu spunem vreo prostie. dar omitem faptul ca firma aia nu e singura, ca daca nu ne accepta acolo, putem incerca la alta. asa ar tb sa gandeasca si city. sa ia agatatul asta ca pe o aventura, o provocare. si dupa un timp, o sa pice sigur ceva (cineva) wink

Offline

 

#1453 2009-06-05 13:29:06

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Virgin la 28 de ani

dar tu free nu esti din iasi? ca eu asa stiam. eu una sa fiu din iasi sincer m-as intalni cu el. n-as iesi la agatat, ca nici eu nu sunt in stare.

Offline

 

#1454 2009-06-05 13:39:30

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Virgin la 28 de ani

free a scris:

Chestia cu virginitatea e o bălărie, ca şi cu sexul. Nu se ?nt?mplă nimic dacă nu faci p?nă la v?rsta x sau dacă şi cu parcă.

   @all: hai să punem un pariu, că tot se vaită lumea că nu-i adevărat, că tralala, că citystar nu e deacord. Care dintre voi se av?ntă p?nă la Iaşi să-l ducă pe citystar o noapte la discotecă să agaţe şi el ceva? Nimeni, bun. Şi atunci ce vă mai omor?ţi aşa? El caută ajutor PRACTIC, că de citit a citit destul.

pai da-i-l tu daca poti... smile si esti sigur ca asta e solutia


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#1455 2009-06-05 18:12:47

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Virgin la 28 de ani

citystar a scris:

Loveable a scris:

deci city e chiar dulcic.. asa... dragut, iti vine sa-l mananci lol nush cum sa descriu...
eu oricum de cand l-am vazut data trecuta am ramas cu impresia asta, da ce sa-i fac? daca ii place sa vorbeasca aiurea...

si ce vrei sa fac ? probabil ai vazut cat de timid sunt.  Tot mai mare succes au smecherii alfa dominanti netimizi.

nu, ea n-a vazut ca nu e din iasi...


DAR NICI NOI, ASTIA DIN IASI, N-AM VAZUT. cel putin, pe mine una nu m-ai convins. daca nu te asociam cu nick-ul de pe forum, mie nu-mi pareai cu nimic anormal... nici macar anormal de timid. imi aminteai de un coleg de facultate cu care m-am impacat f bine, cu care radeam de rupeam pe mess, dar care face to face era tare timid si cuminte. numai ca tu esti INVERS. pe net bagi oamneii in sperieti lol face to face esti un tip dragut.

uite, dovada sotu' meu.... care n-a citit forumul, deci n-a venti cu nicio parere "setata" dinainte despre tine... si tii minte ca te-a intrebat pe drum ce cauti pe un forum de gagici, ai venit sa faci misto de ele? smile daca pareai un timid disperat, alta era impresia smile nu crezi?

si "asocial" sau "speriat de bombe" nu esti... dovada si faptul ca, in loc sa te urci in autobuz in statia copou, ai preferat sa mergi pe jos cu al meu si cu mine sa mai discutam smile chestie care, daca erai "asocial", nu o faceai smile

asa ca gandeste-te bine... nu te judeci cam prea aspru? eu iti spun sincer... la fel cum sotul meu nu a observat nimic in neregula cu tine (nu ca ar fi, dar tu tot cauti), la fel nici o fata straina, care nu ti-a citit ideile fixe despre alfa-d. si alte tampenii pe vreun forum, nu ar vedea nimic anormal.


in rest, de acord cu anca9.


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1456 2009-06-06 21:55:19

citystar
Full member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-02-29
Mesaje: 105

Re: Virgin la 28 de ani

Loveable a scris:

cineva zicea ca unii au boli grave, sunt pe moarte, n`au ce manca, etc.. la care raspunsul tau: "aia macar au facut sex"
deci.. neutral nu comment

cand gusti viata, si dupa aia devii bolnav. Stii ce gust are viata, si logic ca suferi mai mult, ca ai gustat viata mai inainte.
Si unul din componentele "gustarii vietii" este sexul intretinut.

LadyPink a scris:

City, are you for real? Deci omul asta are curajul sa vina si sa spuna ca a fost molestat

Mie daca imi iarata cineva degetul mijlociu, m-a distrus complet. E infricosator. Si nu trebuie sa fiu neaparat copil, chiar si in calitate de adult sunt afectat pe o perioada  nelimitata.

LadyPink a scris:

tragedie e sa nu iti dai seama cat de puerila e afirmatia ca daca nu ai facut sex pana acum inseamna ca esti un ratat.

pai si altii m-au facut ratat. De exemplu un superadolescent de 16 ani de pe forum ArtaSeductiei mi-a zis ca sunt un ratat. Altii fac sez de la 14 ani si eu nu sunt in stare nici acum  (atunci aveam 26 sau 27 ani)
pai de ce lumea nu se pastreaza virgina daca sexul nu are nici o importanta ? Tu de ce faci sex ? In general lumea nu face lucruri care nu au nici o importanta. De exemplu nimeni  nu taie frunzele unui copac si apoi sa le coase inapoi, pentru ca acest lucru nu are nici o importanta.

love_t a scris:

Dar ce draga, femeile care au mai fost casatorite au raie? Sau cum? care e faza ca eu una nu inteleg

dar voi de ce nu va casatoriti cu baieti/barbati divortati ?  adica tu tii cu femeile care sufera ca esti si tu femeie. De ce imi ceri mie care sunt virgin sa ma scarific pentru o femeie de care si-a btaut joc altul ? De vreme ce s-au despartit, a existat un motiv: fie el a refuzat-o, si atunci avut un motiv serios, fie ea a vrut despartirea, si asa cum l-a lasat pe el asa ma va lasa si pe mine. 
Doar daca e divortata si virgina  si are intre 18 si 25 ani, dar acest lucru cred ca e imposibil.

bubutadana a scris:

din pacate, citystar isi doreste o relatie cu o copila, o femeie divortat intra deja intr-o categorie de varsta muuult prea inaintata pentru dorintele lui
LE: asta este ce am inteles eu din toate pledoariile dumnealui

tu vezi lucrurile doar la extrem: ori divortata ori copila. Exista si  varianta de mijloc, si anume fetele singure (eventual virgine) cu varsta intre 18 si 25, care nu pot fi considerate copile.

bubutadana a scris:

nu incerc sub nicio forma sa fiu rautacioasa, dar din cate am inteles eu, ar trebui sa fie undeva la 15-16 ani si fara pilozitate (excesiva)

pai nu ai inteles, eu vreau sa fiu adolescent, si doar din postura  asta sa am prietene adolescente.  Dar faptul ca nu mai sunt adolescent, e o problema, si una foarte mare. Fiindca cand am fost adolescent nu am fost capabil sa  agat (si nici acum nu sunt), adica nu aveam parte de viata, deci nu am fost niciodata "adolescent in viata"



dea_di a scris:

asta e, unii oameni si-o fac cu mana lor si n-ai ce le face

Ce insemana la tine "unii oameni" ? Daca privim lucrurile la nivel microscopic, noi oamenii suntem ansamble mecanice de miliarde de formatiuni organice,  si aceste ansamble alcatuiesc o masina umana. Aceasta masina este sensibila la factorii din exterior, va functiona bine sau defectuos functie de cauze externe. Daca "masinile umane" isi fac ceva cu mana lor, insemana ca ceva i-a determinat sa faca acel lucru, si acel ceva este o cauza externa. Ca nimeni nu se naste cu incapacitatea de a trai viata. Nu poti sa zici ca copilul X abia nascut va fi incapabil sa faca sex la 15-18 ani si va ajunge virgin la 30 de ani (doar daca se naste fara organe sexuale dar asta e alta problema, nu cred ca te referi la malformatii genetice). Eu nu pot considera un om singur la 29 de ani ca e vina lui. de vreme ce el nu e decat o masina umana sensibila si afectate de cauze externe. De exemplu daca masina umana copil este abuzata sexual, deci s-a intervenit din exterior, in mod normal masinaria e stricata.
Dar tot la fel poti  sa distrugi viata unui copil si pe parcursul unei perioade lungi de timp. Este cazul unui copil timid care in decursul anilor de scoala colegii si-au batut joc de el injurand-ul, batandu-l sau aratandu-i degetul mijlociu. (este un fel de "molestare" de lunga durata). Acel copil logic ca este afecat si in adolescenta si mai tarziu devine ratat, singur si virgin.

Si mai mult, masinile umane se degradeaza in timp. Functioneaza intr-un mod la 14 -16 ani, si in alt mod la 30 de ani.
Ca si cum ai zice ca unele masini sunt negre, deci sunt mai "proaste" El sunt negre dintr-o anumita cauza, orice efect are o cauza.


skumpi a scris:

ai spus bine..ma formez in psihologie nu psihiatrie smile desi tare mi`as dori lol ori un psiholog nu are ce sa`i faca acestui individ si scuza`ma k n`am timp si chef sa citesc aberatiile care le scrie citystar aici...timpul meu e foarte pretios si nu cred ca ai tu dreptu sa ma condamni ca nu am intrat si eu in rand cu restu sa`l sfatuiesc sa faca x sau y pe degeaba

psihologii nu au nici o putere asupra unui individ a carui viata a fost distrusa de la inceput, pe parcursul unei perioade foarte lungi de timp (de 20-30 de ani). Din punctul meu de vedere psihologii pot ajuta doar copii, pana in 15 ani maxim. Am fost la psihologi si m-am convins ca nu au nici o putere.
As vrea sa vad si eu un psihiatru sau psiholog care sa vindece un adult (distrus in decursul unei perioade de 20 de ani incepand din copilarie). Dar vindecat complet.


my_aa a scris:

Nu pentru toti a invinge in viata se rezuma la a face sex.

scopul vietii nu e sexul, dar lumea face sex. De ce ? Fiintele umane  nu supravietuiesc singure, se cupleaza mascul cu femela. De ce ?

camysh a scris:

ti se pare mai important sa faci sex decat sa te vindeci de o boala de care nu multa lume scapa?

nu numai sex.
A tine o fata in brate, a saruta, a iubi, a face sex, sa fii copil si sa te joci in spatele blocului, sa fii copil si sa te joci in fata blocului, sa te joci cu mingea in copilarie, etc.......  toate astea sunt componente ale vietii.  Un om bolnav la care te referi tu are majoritatea sau toate componentele enumerate mai sus. Deci el stie ce e viata.

camysh a scris:

cauta-le si tu pe centura ca acolo stau, nu pe internet  roll
si ce pretentii au prostituatele in afara de a fi platite

am citit recent niste  articole intr-un ziar  online, cica prostituatele nu mai stau pe centura ca sunt multe razii ale politiei (politia romana  favortizeaza virginitatea la varste inaintate !!!)
Si legat de pretentii, tot in articole am citit despre niste ziaristi sub acoperire care au fost la prostituate, si  fetele le impuneu diverse conditii, legat de pozitia cum sa faca sex, timp, metoda, etc. De vreme ce clientul plateste, clientul ar trebui sa impuna conditiile, nu ea. La mine de exemplu coteaza foarte mult detaliile tehnice, pozitia,  pana si modul cum sunt imbracat.  Poate eu vreau sa "fac sex" fara contact sexual efectiv. Adica mai mult un fel de simulare.  In ce categorie de pret intra acest lucru  avand in vedere  ca ele fac maxim 3 tipuri de sex ? Si ce vreau eu e cu totul altceva.  Sau vreau sa ma tologesc pe jos cu ea, sa ne facem de cap, dar nu sex. Am vazut intr-o reclama la TV acum cca 6 ani cum fata fugarea baiatul cu o perna. Bataia cu perne nu inseamna sex.  Pot sa fac asa ceva la o prostituata ? In ce clasa de tarife/servicii intra bataia cu perne ?

Sau de exemplu sa fac ce fac adolescentii din videoclipul acesta: 


camysh a scris:

eu nu am facut sex la 15 ani, ci mai tarziu. asta inseamna ca sunt o ratata?

Nu.
La fete e irelevant cand incep viata sexuala. Ca fetele nu trebuie sa aiba tupeul sa agate. Doar baietii trebuie sa aiba acest tupeu.

camysh a scris:

fata vrea sa se intalneasca cu tine si tu refuzi. atunci de ce te tot plangi aiurea, daca ti se ofera o sansa si tu dai inapoi?

pai nu cu mine vroia, ci cu Asteroff.


sweetdya a scris:

.........................

perfect adevarat
numai ca nu prea stiu la ce te referi cand ai zis "daca ai fi mai natural".

dea_di a scris:

si eu tot la 20!

si de ce pe topicul "cand ati inceput viata sexuala?" toata lumea se grabeste sa zica o varsta cat mai mica gen 14, 15 16 ani ?


deliav a scris:

...foarte tare
dar ma indoiesc ca tipul va intelege ceva...intrucat detine adevarul suprem ...

e irelevant cand incep fetele viata sexuala.  am zis de altfel mai sus


JR a scris:

Nu pot concepe cum un individ in ziua de astazi poate fi atat de incuiat... atat de... trait in izolare, departe de lume, vezi conceptiile astea ale lui de care tine cu dintii... din cate am inteles, traieste in societate, se invarte pe langa oameni, nu traieste singur in munti, de aceea tind sa cred din ce in ce mai mult ca totul este o sarada.

inseamna ca traiesti in paradis,  unde toata lumea e fericita;  si nu stii ce e aia suferinta. Faptul ca traiesc intr-o societate "read only" nu prea ma ajuta.


kdeea a scris:

E cred ca printre putinele topicuri, daca nu singurul, unde efectiv nu stiu ce sa zic, pur si simplu nu mai stiu, nu mai inteleg ... Si eu chiar reusesc sa imi formez o idee si o perspectiva asupra unei situatii si sa o expun organizat si obiectiv ... Dar acum nu pot, nu stiu, ma intriga, ma ... tampeste ... Do help him, God - fara nicio urma de ironie ...

deci virginitatea si singuratea sunt probleme prea grave ca sa poata fi rezolvate - (evantual rezolvarea lor e in trecut nu prezent)


free a scris:

La el (s-ar putea să mă ?nşel) există un blocaj, un zid mental care nu-l lasă să vadă mai departe.

nu stiu daca e vorba de un blocaj mental. Doar daca e blocaj realizat de varmece si vraji.
Si nici un psiholog nu mi-a zis de blocaj, cum definesti aici notiunea de blocaj ?

free a scris:

eu ?i promit lui citystart că at?t timp c?t sunt ?n viaţă am să fiu prezent la nunta lui.

asta daca sunt capabil sa zic cuvantul "Da" la cununia civila, ca foarte probabil voi incepe sa plang. Si  daca voi mai fi in viata. Nu cred ca sunt capabil sa supravietuiesc la un eveniment in care sunt unul din personajele principale. Cu atata suferinta in trecut. Casatoria inseamna "taierea tineretii", , imposibilitatea de a mai fi copil,  sfarsitul libertatii umane.  Doar daca ma schimb, ca prin minune.  Nu stiu.

Oamenii normali nu percep casatoria ca sfarsitul libertatii umane deoarece ei sunt satui de copilarie,  adolescenta si distractii nocturne/discoteci/sex in grup din perioada 18 - 25 ani. Dar eu nu sunt normal.


free a scris:

^ Orice experienţă ieşită din comun te h?ţ?ne psihic ca dracu. E ca atunci c?nd c?ştigi la loto, mulţi bani. Te simţi dintr-o dată puternic şi un timp poţi face orice, chiar dacă p?nă atunci credeai ca nu poţi face nimic. Prinzi analogia?

dar ai neglijat o problema: Depresia severa. Pana in noiembrie 2006 era valabil ce ai zis tu.  Dupa finalul anului 2006 depresia a inceput sa puna stapanire pe mine.
Nu stiu daca mai mai pot bucura de ceva la maxim.

Loveable a scris:

am mai zis si o repet...au succes la agatzat, dar nu au succes in a mentine o relatie...
poate....poate toate frem sa ne-o tragem o data cu un alfa dominant de-al tau, dar in nici un caz nu ne-am dori o relatie sau o casnicie cu el
POTI sa pricepi lucru asta?

pai de ce au succes ? ca sunt mai smecheri ?!
pai ca sa am relatie trebuie intai sa agat.  Adica sa am mai intai carcater alfa.
Alfa dominantii nu sunt ai mei, sunt ai vostri :)
Nu eu am inventat  termenul.

Loveable a scris:

ti-am mai cerut odata id`u tau de mess.. sa povestim mai "live", nu sa astept cu saptamanile raspunsu tau, da vad ca nu vrei

nu pot pune public id-ul. vad ca forumul nu are mesagerie privata.

lala20 a scris:

Cum a spus si love.. sunt o groaza de persoane timide pe lumea asta.. unele stiu sa mascheze timiditatea atat de bine incat te intimideaza...
Am inteles ca arati bine. Uite, si aici pe forum ti-au spus asta fetele. De ce nu incerci sa castigi incredere de sine si indrazneala prin asta?

prin asta sunt incurajat sa raman mai mult timp virgin  ca doar asa pot sa ma mai simt mai copil si sa am "fata de copil angelic" (cum zicea cineva pe forum)
Sexul imbatraneste, e consum de energie sub forma lichida (cel putin pentru baieti).


anca9 a scris:

Fie ca vrei sau nu, ai devenit adult, tb sa suporti si sa te impaci cu stadiul asta. nu te poti intoarce la copilarie si la adolescenta oricat de mult ai vrea. anii aia s-au dus

deci pot sa zic ca mi-am ratat viata, ca anii nu se mai intorc. E logic.

anca9 a scris:

si crede-ma ca pt noi e un sacrificiu sa urli de durere in fiecare saptamana, doar ca sa arati prezentabil in fata lui. dar apreciaza barbatii chestia asta? fac ei ceva asemanator in schimb?

pai sa se epileze si barbatii. Sa fie raport 1:1.


anca9 a scris:

am observat ca ai o repulsie si fata de parul de pe propriul corp. ma gandesc ca asta poate veni din 2 motive: fie ai tu ceva impotriva parului, fie nu vrei sa recunosti ca nu mai esti copil. tu ce faci cu parul tau? te epilezi? vrei sa-ti spun parerea mea sincera despre barbatii care se epileaza, penseaza, etc? ca sunt gay, nu ma atrag deloc. pt mine parul pe corpul unui barbat e o nota de masculinitate; ma atrage si ma excita sa mangai niste picioare paroase, masculine.

dar par au animalele. Fiintele umane din rasa alba europeana, sunt albe, au piele alba, nu are ce cauta parul. 
Oricum eu nu prea suport parul ca ma indeparteaza de copilarie.
Eu nu ma epilez ca daca oricum nu fac sex, nu stau dezbracat complet, nu ma vede nimeni, nu are sens sa pierd timpul sa-mi tai parul. Si oricum creste inapoi.
Cand va fi cazul, voi taia parul acolo unde ma incurca. (Un motiv pentru care as prefera sexul imbracat e ca nu se vede parul)


anca9 a scris:

serios iti spun, ca nicio fata nu va accepta criteruiul asta de "fara par" al tau. de asta ar fi bine sa renunti la el. spune-i tu unei fete ce sa faca cu parul de pe corp si vezi cum iti intoarce spatele in secunda urmatoare.

pai o fata de pe forum singur.ro scria ca prefera doar barbatii fara par.

anca9 a scris:

parerea cu fetele fug de virgini e complet eronata. doar curvele fug de virgini.

pai pe forum 121 sau tot aici, zicea cineva ca fetele vor fugi daca aud ca sunt virgin. Si o solutie era sa le pacalesc sa nu le zic ca sunt virgin.

anca9 a scris:

citystar, spuneai ca ai nu stiu cati buddies pe mess in aceeasi situatie ca tine. tu ai nevoie de un anturaj cu baieti de gasca, de la care sa inveti cum e viata, cum sa te distrezi. nu un grup de emo plangaciosi.

am dar  nu sunt din iasi. is din toate zonele tarii.


anca9 a scris:

imposibil in firma unde lucrezi sa nu fie si baieti din astia mai de gasca. intra in vb cu ei, imprieteneste-te, iesi cu ei la o bere si dintr-una in alta ajungeti voi si la discutii despre fete. nu se stie niciodata de unde sare iepurele. dar ideea e ca tb sa-l cauti.

pai e posibil. Am colegi casatoriti, sau cu prietena foarte aproape de casatorie. Programatorii nu stiu sa traiasca viata la maxim.
La celelalte departamente, 90-95 %  sunt casatoriti, dar suntem imprastiati toata tara, ca firma are mai multe filiale.

Loveable a scris:

anca, toate au un inceput.. trebe sa incepi de undeva... el cauta ceva ce nu exista cred...si daca ar exista oricum acel ceva probabil nu i-ar conveni..

dar pentru 90-95 % din baieti exista. 
Timpul si varsta sunt cele mai mari probleme.

anca9 a scris:

nu ne mai ofticati cu pozele alea. daca tot nu le vede toata lumea...

poze cu mine am pus pe un site candva, o sa mai pun, era un topic de prezentare  userilor.

someguy a scris:

am impresia ca nu e vorba de teama de esec - pe termen scurt. adica de faptul ca va fi respins de la inceput. poate ar avea curajul sa agate, sa intre in vorba cu o fata, dar cred ca intotdeauna se gandeste ce se va intampla de acolo inainte, isi imagineaza cum nu se va descurca mai departe de acel prim pas si i se face frica sa-l faca si pe ala.

nu neaparat teama de esec (ca esec oricum am tot timpul). Pur si simplu sunt incapabil sa incep o discutie cu o fata. Si nici macar nu mai sunt fete singure.

anca9 a scris:

probabil se gandeste la agatatul asta ca la un interviu pt anagajare.

pai e mult mai dificil; 
la un interviu mi-e mai usor , ca totul e planificat,  pot sa nu incep eu dialogul ca oricum incep ei.   (ma refer strict la partea sociala a lucrurilor)
La interviu stiu ca oamenii aceia au negoie de angajati, si e si in interesul lor. Pe cand la fete, ele nu sunt prea interesate ca baieti singuri ca oricum sunt garla, isi permit sa aleaga ce e mai bun. Daca ar fi in interesul lor, ar agata si ele.

katami a scris:

uite, dovada sotu' meu.... care n-a citit forumul, deci n-a venti cu nicio parere "setata" dinainte despre tine... si tii minte ca te-a intrebat pe drum ce cauti pe un forum de gagici, ai venit sa faci misto de ele? smile daca pareai un timid disperat, alta era impresia smile nu crezi?

eu altceva am inteles, ca ce caut pe un forum de femei daca  sunt baiat,  ca numai un om disperat, timid, singur, eventual handicapat ar intra si scrie pe un forum de femei. Un om netimid, smecher, alfa, nu pierde timpul pe forumuri.

katami a scris:

dovada si faptul ca, in loc sa te urci in autobuz in statia copou, ai preferat sa mergi pe jos cu al meu si cu mine sa mai discutam smile chestie care, daca erai "asocial", nu o facea

asta nu e o performanta sociala.  Ai vazut ca daca nu ma intreaba nimeni nimic, eu nu vorbesc nimic.

Offline

 

#1457 2009-06-07 00:39:55

skumpi
Vizitator

Re: Virgin la 28 de ani

rotfl

 

#1458 2009-06-07 00:49:42

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: Virgin la 28 de ani

signof10


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#1459 2009-06-07 01:56:42

Ashteroff
New member
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 24

Re: Virgin la 28 de ani

Citystar, nu sunt psiholog, dar chestia asta cu parul, si cu copilaria eterna, la tine, cred ca apare fiindca, poate inconstient, iti doresti un copil, vrei sa fi tatic.Inteleg perfect. Trebuie doar sa constientizezi asta, de ex. tu spui ca nu bei alcool, fiindca copiii nu beau, etc, dar trebuie sa intelegi ca  nu tu esti copilul, ci dorinta ta e copilul.
Cat despre prestatiile "fetitzelor" ai perfecta dreptate"nu doar "bataia cu perne":-) dar nu-i poti cere unei"meseriase doar sa va masturbati impreuna, tu cumva, intelegi lucrul acesta. Eu de ex. acum doua seri mi-am luat o "fetitza" a fost superb, dar a intors capul pe perna, nu dorea sa o sarut pe gura. Solutia este ca tu sa faci primii pasi, gandeste-te ca ai suferi de rau de inaltime...ce de de facut???sa te urci pe un scaun si sa privesti covorul 15 minute-stiu, e ridicol sa stai cocotat pe un scaun si sa privesti in jos, apoi inca 15 min de pe o masa, scara, prima creanga a unui copac, etajul 2, 4, 8, etc, pana te acomodezi. Asta-i secretul:sa petreci la fiecare nivel un anumit timp, apoi sa treci mai departe.
Ti-as putea sugera sa-ti iei o "fetitza' intelegatoare, sa-ti faci un fel de "abonament" la ea, in prima seara sa o tii de mana si sa o saruti pe obraz, in a doua, sa-i lingi degetzelele de la picioare, sa-i saruti mana, apoi in una din serile urmatoare sa-i lingi "printzesuca", sa o lasi sa puna manutza pe "Mr. John", poate fumati un joint impreuna, vezi ca s-au deschis 'Spice-Shop"-uri(nu stiu daca si in Iasi, dar poti comanda prin posta "iarba"), apoi sa va masturbati prieteneste...mai greu insa, va fi sa-ti faci o relatie stabila...primele etape eu le-am trecut, la asta, ramane de vazut...Bafta!

Offline

 

#1460 2009-06-07 11:20:05

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Virgin la 28 de ani

skumpi a scris:

rotfl

subscriu. mai,si prietenul meu e viitor programator,si el e partial sociopat,e mie la suta geek,da' pana acum n-a avut probleme de genul "nu pot sa te f*t ca sunt timid" ... culmea,desi tu crezi ca tipele se duc dupa alfa dominantii aia,te inseli. ia-o de la cineva al carei numar de tipi 'agatati' se ridica la cateva zeci... eu una mergeam dupa tipul timid si inteligent. aia sexosi si prea tupeisti imi displac,parca ar fi jucarii sexuale umblatoare. si nu stiu de ce,dar nu cred ca sunt singura care gandeste asa. prietenul meu,desi e cum am spus eu mai devreme,era abordat de tipe. genul ala de tipe populare,deci se poate.si el e timid , nici el nu ar fi abordat pe cineva,da' la randul lui el era abordat. ia lasa tu forumul pentru o vreme,posteaza-te intr-un parc cu o carte in mana si stai acolo. din cand in cand mai arunca cate o privire prietenoasa in jur. sunt sanse sa te abordeze cineva (asta daca nu sunt singura tipa careia ii placea sa agate tipi mai 'carturari'...). si daca se intampla sa te abordeze cineva,sunt mari sanse sa fie o ea inteligenta. proastele nu sunt interesate de carti sau de cei carora de place sa citeasca. nah,o posibilitate. n-o sa mori daca incerci.

Offline

 

#1461 2009-06-07 11:28:37

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: Virgin la 28 de ani

frate eu nu-ti mai zic decat un singur lucru: daca vrei, poti! inteleg ca nu ai avut o viata usoara, dar nu esti nici pe departe singurul! si altii au trecut poate prin chestii mult mai naspa decat tine si totusi au avut ambitia si curajul sa isi faca viata asa cum si-au dorit-o.....atata timp cat esti normal fizic si psihic nu exista nu pot, exista doar nu vreau!


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#1462 2009-06-07 13:57:51

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Virgin la 28 de ani

ba da exista mesaje private...adica mail...hai ca iti trimit eu un mail, si daca vrei, imi dai reply la el cu id`ul de mess.


hjarta

Offline

 

#1463 2009-06-08 16:40:35

lala20
Hero member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 2809

Re: Virgin la 28 de ani

ShineOfBlood a scris:

skumpi a scris:

rotfl

subscriu. mai,si prietenul meu e viitor programator,si el e partial sociopat,e mie la suta geek,da' pana acum n-a avut probleme de genul "nu pot sa te f*t ca sunt timid" ... culmea,desi tu crezi ca tipele se duc dupa alfa dominantii aia,te inseli. ia-o de la cineva al carei numar de tipi 'agatati' se ridica la cateva zeci... eu una mergeam dupa tipul timid si inteligent. aia sexosi si prea tupeisti imi displac,parca ar fi jucarii sexuale umblatoare. si nu stiu de ce,dar nu cred ca sunt singura care gandeste asa. prietenul meu,desi e cum am spus eu mai devreme,era abordat de tipe. genul ala de tipe populare,deci se poate.si el e timid , nici el nu ar fi abordat pe cineva,da' la randul lui el era abordat. ia lasa tu forumul pentru o vreme,posteaza-te intr-un parc cu o carte in mana si stai acolo. din cand in cand mai arunca cate o privire prietenoasa in jur. sunt sanse sa te abordeze cineva (asta daca nu sunt singura tipa careia ii placea sa agate tipi mai 'carturari'...). si daca se intampla sa te abordeze cineva,sunt mari sanse sa fie o ea inteligenta. proastele nu sunt interesate de carti sau de cei carora de place sa citeasca. nah,o posibilitate. n-o sa mori daca incerci.

Amin for that  tummenupp .


The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.