homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vagin urat mirositor


#1 2009-04-15 11:12:37

cristian.marinescu
New member
Inregistrat: 2009-02-04
Mesaje: 8

vagin urat mirositor

skitarg o problema deranjanta.
prietena mea a fost diagnosticata cu gardnerella acum 2 luni.
primul tratament a fost tinizol + poligynax. am crezut ca a trecut, a trecut
si menstruatia, dar acelasi lucru. pasarica urat mirositoare cu secretie alba.
nu multa, dar indeajuns incat sa ne afecteze moralul si viata sexuala.
tin sa mentionez ca am luat si eu tinizol, doza unica de 4 pastile 2grame , o data la 10 zile.
de asemenea mentionez ca in timpul primului tratament, prietena mea nu a facut spalaturi
intravaginale. am facut sex (penetrare o singura data) pe la mijlocul tratamentului.
de asemenea i-am facut eu sex oral cam in fiecare zi.
acum a luat Cervirom 5 ovule, dar a facut spalaturi intravaginale in fiecare zi. n-am mai luat antibiotic
acelasi lucru.... si am facut sex ( penetrare) in fiecare zi inainte sa-si puna ovulul!
nu a disparut Gardnerella asta.
mentionez ca amandoi avem o igiena deosebita, si viata sexuala conteaza ca pentru fiecare dintre noi,
foarte foarte mult.
As dori daca se poate un nou tratament (sfat) pe care sa-l urmam. am mers la 3 medici diferiti....ne-am
saturat. e foarte suparator. skitarg
multumim anticipat C & B.

Ultima oara a fost editat de cristian.marinescu (2009-04-15 11:14:36)

Offline

 



#2 2009-04-15 11:43:44

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: vagin urat mirositor

sa tii minte, NU SE FACE SEX IN TIMPUL TRATAMENTULUI. si daca se face, se face cu prezervativ, dar cel mai bine sa nu faceti deloc. posibil sa nu`si fi facut tratamentul efectul daca ati facut sex, nu a actionat ovulul cum trebuie acolo.
eu zic sa mai mearga din nou la medic, din pacate aici nu se prescriu tratamente.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#3 2009-04-15 11:51:57

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: vagin urat mirositor

Danae a scris:

sa tii minte, NU SE FACE SEX IN TIMPUL TRATAMENTULUI. si daca se face, se face cu prezervativ, dar cel mai bine sa nu faceti deloc. posibil sa nu`si fi facut tratamentul efectul daca ati facut sex, nu a actionat ovulul cum trebuie acolo.
eu zic sa mai mearga din nou la medic, din pacate aici nu se prescriu tratamente.

Subscriu!

Offline

 

#4 2009-04-15 12:23:52

Lililala
New member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 95

Re: vagin urat mirositor

Fara sex, asa mi-a spus si mie medicul ginecolog. Abia am rezistat 10 zile!!!


The !! will be whatever we make it wink

Offline

 

#5 2009-04-15 14:26:24

whiterose
New member
Inregistrat: 2008-10-12
Mesaje: 67

Re: vagin urat mirositor

cu sexul oral cred ca e si mai grav daca nu ati terminat tratamentul, ca dupa ce ca era boala localizata la nivel genital , acum e posibil sa se fi localizat si la nivelul cavitatii orale.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-04-15 19:01:25

cristian.marinescu
New member
Inregistrat: 2009-02-04
Mesaje: 8

Re: vagin urat mirositor

aici nu se prescriu medicamente. voi ce ati luat ca sa va treaca Gardnerela asta , ce v-a fost prescris?
De Gardnerella in gura sincer n-am auzit!

Ultima oara a fost editat de cristian.marinescu (2009-04-15 19:04:11)

Offline

 

#7 2009-04-15 19:16:35

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: vagin urat mirositor

in timpul tratamentelor ar fi bine sa renuntati la sex. Sunteti siguri ca e vorba doar de Gardnerela? Mergeti inca o data la medic si faceti tratamentul exact asa cum vi se spune si fara sex. Eventual sa va faca si o ananliza a salivei pentru a fi siguri ca bacteriile nu se afla si in cavitatea bucala. Poate sa fie si altceva in afara de Gardnerela. Mai faceti analize si abia cand sunteti sanantosi apucati-va de sex. Va doresc sanatate.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#8 2009-06-12 13:08:09

janine
Membru
Inregistrat: 2009-02-12
Mesaje: 4

Re: vagin urat mirositor

da...asa e, in orice tratament ginecologic trebuie interzis sexul, asta daca vrei sa dea roade, ca daca ambii parteneri sunt infectati si doar unul face tratament e normal sa ia din nou daca celalat sau sa nu se vindece.asa ca...nu muruti fara sex 10 zile. de gardnerella nu am auzit.succes!

Offline

 

#9 2009-06-12 14:58:51

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: vagin urat mirositor

...pfff mie-mi spuneti...mai am doua zile de tratament si nu stiu cum o sa rezist...dar in ziua imediat urmatoare e voie de o "dragoste nebuna"?smile...


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#10 2009-06-12 15:00:08

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: vagin urat mirositor

normal ar fi cu preze pana repeti analizele si iese totul ok

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.