homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vopsea de par Wellaton- pentru roscate!


#1 2009-06-17 14:56:36

Roses
New member
Inregistrat: 2009-06-17
Mesaje: 6

Vopsea de par Wellaton- pentru roscate!

Apelez la parerile voastre fetelor.
Vreau sa ma fac roscata, un rosu intens care sa nu fie nici inchis nici deschis, si nici visiniu sau movuliu. Vreau un rosu pur aprins drool , fara reflexe visinii.

Eu am incercat multe vopsele de-a lungul timpului si nu m-a impresionat niciuna (nu am folosit rosu niciodata). Tot citind parerile altor femei am ajuns la concluzia ca wella este totusi cea mai buna, si m-am si convins in timp (de la wella am folosit numai gama safira si eu o consider buna). Asa ca intentionez sa imi iau de la wellaton, mai ales ca au aparut acum cateva nuante de rosu din gama red specials cu molecule speciale care mentin nuanta mai mult pe par (avand in vedere ca rosul e dificil de intretinut).

Voi ati folosit vreun rosu de la wellaton? eu nu stiu ce sa fac, ma tenta Rosu Cireasa dar pe mostra e putintel mai visiniu in lumina.Mai e Rosu Vulcanic inca o optiune. Ati folosit vreuna din ele? ce nuanta iese exact?   neutral

astept parerile voastre, va rog,  daca le-ati incercat  chicot

Ultima oara a fost editat de Roses (2009-06-17 14:58:41)

Offline

 



#2 2009-06-17 14:59:54

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Vopsea de par Wellaton- pentru roscate!

...eu am folosit wellaton pana acu 2 sau 3 luni...am luat garnier acum...mie imi place mai mult...intr-adevar e buna...nu prea mi-a distrus parul...dar culoarea nu rezista mult...am folosit si eu roscat de la wellaton...poti incerca si tu...dar eu cred ca tot cu garnier o sa ma vopsesc dupa sesiune...mi-amgasit nuanta sa mi se potriveasca la garnier...smile...culoarea aproximativ o gasesti pe spate...sunt 3 culori de par...si cum arata dupa ce te dai cu vopsea...sigur nu ai de unde sa stii cum iesi pentru ca depinde de nuanta pe care o ai acum

Ultima oara a fost editat de x_ynna (2009-06-17 15:02:39)


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#3 2009-06-17 15:02:12

Roses
New member
Inregistrat: 2009-06-17
Mesaje: 6

Re: Vopsea de par Wellaton- pentru roscate!

x_ynna si tu ce nuanta ai folosit de la wellaton? mersi de raspuns!

Offline

 

#4 2009-06-17 15:05:00

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: Vopsea de par Wellaton- pentru roscate!

eu de la wellaton am folosit rosu rubiniu. Dar iti pot spune ca nu e ce cauti tu.... nu e aprins si da spre roscat inchis


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#5 2009-06-17 15:05:13

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Vopsea de par Wellaton- pentru roscate!

prima oara un rosu spre violet si apoi un rosu cireasa


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-06-17 15:12:25

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: Vopsea de par Wellaton- pentru roscate!

depinde mult de culoarea parului tau, ce nuanta ai acum?
eu am avut o nuanta de rosu aprins dar de la garnier si nu mi'a distrus parul deloc(natural sunt bruneta)

Offline

 

#7 2009-06-17 15:17:23

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Vopsea de par Wellaton- pentru roscate!

...da asa am simtit si u cu garnierul...sincer am folosit wellaton la sfaturile mamei...bla bla...scump si bun...ia fata mamii ce e mai bun...dar la spalat se duce o gramada...si nu doar la primele spalari...cu garnier sunt mai multumita...si parca si nuantele sunt mai faine...dar tu faci cum vrei...cum ti se pare bine...


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#8 2009-06-17 15:21:04

Roses
New member
Inregistrat: 2009-06-17
Mesaje: 6

Re: Vopsea de par Wellaton- pentru roscate!

Am ajuns la concluzia ca depinde foarte mult de fiecare. Eu am folosit garnier acum vreo 3 ani cred, si nu mi-a placut deloc deloc. Nu iesise nuanta nici ca pe mostra nici ca pe cutie, apoi am folosit Londa care mi se pare ingrozitoare. Cea mai buna a fost Safira pana acum, si citind de noua formula pentru rosu de la wellaton chiar ma tenteaza sa iau de la ei.

Eu sunt vopsita un saten mediu-aramiu, si sper sa prinda ok.

Inclin spre Rosu Vulcanic de la wellaton dar sper sa nu iasa prea deschis, si sa fie rosul ala pur intens, nu visiniu si nici acel copper-red mai portocaliu.

Offline

 

#9 2009-06-17 15:23:51

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Vopsea de par Wellaton- pentru roscate!

uite-te pe spate si vezi ca sunt alea 3 nuante de par si cum prinde vopseaua pe ele...poate seamana cu vreo nuanta de a ta...si daca asta vrei sa faci...jut do it..nu te lamuresti pana nu incerci...trebuie sa gasesti ce ti se potriveste...si o sa reusesti numai daca incerci..bafta!!...sa ne spui cum ai iesit... wink)


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#10 2009-06-17 15:25:59

Roses
New member
Inregistrat: 2009-06-17
Mesaje: 6

Re: Vopsea de par Wellaton- pentru roscate!

Da, numai ca imi este putin frica sa nu cumva sa nu iasa ce trebuie ca dupa.... va

Offline

 

#11 2009-06-17 15:28:41

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: Vopsea de par Wellaton- pentru roscate!

Roses a scris:

Am ajuns la concluzia ca depinde foarte mult de fiecare. Eu am folosit garnier acum vreo 3 ani cred, si nu mi-a placut deloc deloc. Nu iesise nuanta nici ca pe mostra nici ca pe cutie, apoi am folosit Londa care mi se pare ingrozitoare. Cea mai buna a fost Safira pana acum, si citind de noua formula pentru rosu de la wellaton chiar ma tenteaza sa iau de la ei.

Eu sunt vopsita un saten mediu-aramiu, si sper sa prinda ok.

Inclin spre Rosu Vulcanic de la wellaton dar sper sa nu iasa prea deschis, si sa fie rosul ala pur intens, nu visiniu si nici acel copper-red mai portocaliu.

de la garnier eu am folosit 100%color,e singura gama cu nuante superbe si care rezista.celelalte nu prea.am mai folosit de la garnier naturals si pur si simplu s'a dus la  cateva spalari hmm

Offline

 

#12 2009-06-17 16:30:36

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Vopsea de par Wellaton- pentru roscate!

daca accepti un sfat, mergi la coafor sa te faci roscata. vopselel comericiale nu iti vor indeplini niciodata dorintele. cauta un salon bun si mergi acolo..


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#13 2009-06-17 16:33:59

Roses
New member
Inregistrat: 2009-06-17
Mesaje: 6

Re: Vopsea de par Wellaton- pentru roscate!

Nu prea ma tenteaza sa merg la salon sa ma vopsesc lunar, pentru ca m-ar costa cam 100 lei cel putin pe luna si chiar nu-mi permit (sunt studenta). Ma vopsesc acasa singura de cand eram in liceu, am facut multe incercari si stiu cum sa procedez. Problema este sa iau nuanta care trebuie, de asta intrebam daca a folosit cineva si ce a folosit.

Ultima oara a fost editat de Roses (2009-06-17 16:34:54)

Offline

 

#14 2009-07-10 19:20:19

Roses
New member
Inregistrat: 2009-06-17
Mesaje: 6

Re: Vopsea de par Wellaton- pentru roscate!

Ajutor!!!  Va rog, cine intra cat mai curand aici, am o problema si nu inteleg ce se intampla!

Deci m-am vopsit, mi-am luat rosu cireasa de la wellaton si m-am facut acum, tocmai m-am clatit si a iesit superba nuanta numai ca desi am tuns din par 10 cm(!!!) acum o saptamana pt ca nu mai puteam sa-l las asa, era degradat de la decolorarea de acum 1 an! acum dupa ce m-am vopsit si am pus vopsea din abundenta, "inota" in vopsea parul, o bucata de la varfuri cam 5-6 cm nu a prins! Nu inteleg de ce, ce sa fac??  In rest a prins bine si nuanta si vopseaua, de ce la varfuri nu prinde?! ce sa fac sa prinda? sunt disperata va rog un sfat  Am parul un rosu superb in rest si varfurile satene cum erau vopsite inainte! e chiar atat de degradat incat sa nu intre vopseaua in el? ce pot sa fac sa prinda pe bucata aia, ca nu mai tund din el sub nicio forma, am tuns 10cm de-mi venea sa plang cand m-am vazut cu el pana la umar.Nu mi s-a mai intamplat niciodata asa ceva si nu inteleg de ce sa nu prinda??? ma lasa nervii va rog dati-mi un sfat in afara de foarfeca!

Ultima oara a fost editat de Roses (2009-07-10 19:35:32)

Offline

 

#15 2009-09-11 20:04:02

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Vopsea de par Wellaton- pentru roscate!

http://2.bp.blogspot.com/_YPLSyaja5vU/S … shion.jpeg   Fetelor,vreau si eu sa ajung la rosul ala de sus. Acum am parul o nuanta de rosu inchis/mahon. O da un pic in portocaliu,deci eu zic ca ar prinde... dar acum problema e ca nu stiu cu ce vopsea sa ma fac ; ultima oara m-am facut cu ceva de la Londa,si mi s-a scurs vopseaua din par mai repede decat un nuantator. sad As vrea un raspuns cat mai rapid,ca vreau sa ma fac pana luni.

Offline

 

#16 2009-09-11 20:05:47

skumpi
Vizitator

Re: Vopsea de par Wellaton- pentru roscate!

eu ii luasem la momy Palete XXL rosu ala intens si i`a iesit in genu asta da depinde de multe...

 

#17 2009-09-11 20:09:02

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Vopsea de par Wellaton- pentru roscate!

Garnier e buna? Am gasit o nuanta la Garnier 100% color ... e absolut superba.

Ultima oara a fost editat de ShineOfBlood (2009-09-11 20:09:18)

Offline

 

#18 2009-09-11 20:10:22

skumpi
Vizitator

Re: Vopsea de par Wellaton- pentru roscate!

e buna`

 

#19 2009-09-11 20:13:12

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Vopsea de par Wellaton- pentru roscate!

http://www.garnier.ro/_ro/_ro/our_produ … 0540516510
Uite smile Al 2lea rand,penultima. Cred ca o sa prinda o nuanta uuun pic mai inchisa pe parul meu. smile Bun,m-am descis. Multumesc,skumpi puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.