homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Antibiotice, Puroi... si anticonceptionale


#1 2007-06-18 14:37:45

smile_and_fun
Membru
Inregistrat: 2007-06-18
Mesaje: 2

Antibiotice, Puroi... si anticonceptionale

Sunt intr-o situatie putin mai delicata. Am suferit o extractie la masea ieri, care a decurs cu succes (maseaua avea puroi). Mi s-a facut anestezie locala... bon. Am ajuns acasa, mi s-a mai alinat durerea, seara am inceput o noua folie de logest (era chiar dupa menstruatie, si trebuia inceputa)... si nu am luat Oxacilina (Ampicilina) prescrisa de medicul stomatalog, pentru a nu diminua efectul pastilelor. Aseara am avut contact sexual, a fost totul ok. Astazi a inceput sa ma doara din nou maseaua, si am observat ca puroiul a revenit... neutral ! Ce sa fac? Nu pot sa iau nici antibioticele deoarece am avut contact sexual si sa nu diminuez efectul pastilelor... iar puroi la masea, este incontinu, ceea ce zic eu, ca nu e de bine deloc.Si inca o intrebare... oare anestezia locala (ce mi-a facut-o medicul stomatolog) are efect antibiotic? Diminueaza oare? Astept rasp voastre... sunt super nedumerita...

Offline

 



#2 2007-06-18 14:41:46

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Antibiotice, Puroi... si anticonceptionale

te apuci de astazi sa iei antibioticele ca nu au nimic de-a face cu contactul sexual de ieri si protejezi cu prezervativ toate contactele sexuale de aici incolo, cit timp iei antibioticul plus 7 zile dupa....nu opresti contraceptivele....
anestezia nu scade efectul contraceptivelor.


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2007-06-18 14:45:30

smile_and_fun
Membru
Inregistrat: 2007-06-18
Mesaje: 2

Re: Antibiotice, Puroi... si anticonceptionale

doctoressa a scris:

te apuci de astazi sa iei antibioticele ca nu au nimic de-a face cu contactul sexual de ieri si protejezi cu prezervativ toate contactele sexuale de aici incolo, cit timp iei antibioticul plus 7 zile dupa....nu opresti contraceptivele....
anestezia nu scade efectul contraceptivelor.

ups... am uitat sa mentionez. am avut si azi dimineata big_smile big_smile big_smile ! pot sa ma apuc sa iau pastile? menstruatia am avut-o miercurea trecuta... si a tinut pana ieri...

Offline

 

#4 2007-06-19 12:54:59

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Antibiotice, Puroi... si anticonceptionale

apuca-te, bine inteles!!!!!


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.