homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vreau si eu un sfat-2


#20 2009-05-21 22:32:41

georgiana.geo
Membru
Inregistrat: 2009-05-20
Mesaje: 4

Re: vreau si eu un sfat

poi pe 27 imi vine ciclul

Offline

 



#21 2009-05-21 22:34:49

georgiana.geo
Membru
Inregistrat: 2009-05-20
Mesaje: 4

Re: vreau si eu un sfat

multzumesc de sfaturi..mai bine nu mai imi fac atatea griji si astept sami vina ciclul asai fetelor..e mai b....offf teulina felicittari:Xhjartahjartahjartahjartaj mesk:X

Offline

 

#22 2009-05-21 22:36:38

georgiana.geo
Membru
Inregistrat: 2009-05-20
Mesaje: 4

Re: vreau si eu un sfat

ciclul aproximatic pe 37 ar trebuia dupa luna trecuta dar nu este regulat...

Offline

 

#23 2009-05-22 11:02:21

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: vreau si eu un sfat

georgiana.geo ai warn pt mesaje consecutive. citeste te rog regulamentul si respecta-l.
si nu ai scris la topicul potrivit...

Offline

 

#24 2009-05-22 14:27:50

mirelasm
New member
Inregistrat: 2009-05-18
Mesaje: 26

Re: vreau si eu un sfat

Buna fetelor! sunt noua printre voi, insa sper sa ma integrez cat mai repede. Ma bucur ca v-am gasit!!! x:
As avea si eu o intrebare: poti sa fii insarcinata si sa ai si ciclu?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-05-22 14:57:02

asim
Full member
Inregistrat: 2008-06-23
Mesaje: 307

Re: vreau si eu un sfat

se poate cateodata dar rar, este diferit la culoare de cel normal si cantitativ mult mai putin
trebuie sa ai ceva simptome gen greturi, varsaturi, dureri de sani, balonare
cel mai bine faci un test de sarcina care se pozitiveaza cel mai bine la o saptamana de intarziere a menstrei s-au 3 sapt. de la contactul sexual

Offline

 

#26 2009-05-25 12:52:59

alinakrmen
New member
De la: iasi
Inregistrat: 2009-05-25
Mesaje: 5

Re: vreau si eu un sfat

daca ma poate ajuta doctoressa sau cineva cu niste sfaturi.....luam AC marvelon de 3 ani jumate dupa care m am trezit cu o hemoragie de toata frumusetea , la consultatie mi s a spus ca am avut un avort spontan nefinalizat  urmat de un chiuretaj dupa care am luat un tratament cu antibiotic... la doua saptamani dupa chiuretaj am fost chemata de d na doctor careia  nu i convenea ceva am facut o ecografie vaginala la care mi s a descoperit lichid in cavitatea uterina(nu stiu ce a vrut sa insemne) am facut si un beta-hcg a carei valoare a fost 4,1 deci nu eram insarcinata apoi a urmat alt tratament de 7 zile cu arthrotec, zanocin si indometacin... la o luna (asta fiind vineri 22.05)dupa chiuretaj am facut o alta ecografie in care d na doctor mi a spus ca uterul arata bine dar ceea ce ma ingrijoreaza e ca in buletinul de ecografie mi a scris lama de lichid in douglas si ovar drept cu aspect polichistic (ceea ce explica ,cred, durerile pe care le am in partea dreapta jos ,dar am si dureri de san care din cate mai stiu eu este semn de ovulatie- sunt in asteptare de menstruatie ca apoi sa mi fac si un test papanicolau ) si un tratament de 2-3 luni cu yasmin sau marvelon...in momentul de fata vreau sa fac o pauza de la AC (in prezent metoda de protectie utilizata este prezervativul) , asa ca nu intentionez sa iau ceea ce mi  a scris d na doctor, mai astept macar o luna.....fac bine? in prezent nu imi doresc copii desi ii iubesc la nebunie...vreau sa stiu daca acest episod care vi l am relatat imi va afecta in mod negativ organismul in momentul cand ma voi decide sa am un bebe?ce treb sa fac sa fie totul bine? si sunt deschisa si la sugestii de tratament homeopatic pentru ovarul cu aspect polichistic....

Ultima oara a fost editat de alinakrmen (2009-05-25 13:27:57)

Offline

 

#27 2009-05-25 17:27:25

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: vreau si eu un sfat

alinakrmen chiar daca vrei sa faci pauza de anticonceptionale, ar fi bine sa o faci abia dupa cele cateva luni pe care ti le-a recomandat medicul.

Offline

 

#28 2009-05-27 11:23:02

alinakrmen
New member
De la: iasi
Inregistrat: 2009-05-25
Mesaje: 5

Re: vreau si eu un sfat

camysh a scris:

alinakrmen chiar daca vrei sa faci pauza de anticonceptionale, ar fi bine sa o faci abia dupa cele cateva luni pe care ti le-a recomandat medicul.

m ai convins,dar am deja o luna de la chiuretaj si nu mi a venit menstruatia ca sa pot incepe tratamentul cu yasmin....ce sa fac?..... am cautat pe net si as recurge la un tratament homeopat care a dat rezultate in situatia ovarelor polichistice....va rog sfatuiti ma !!!?? grater....Va rog

Ultima oara a fost editat de alinakrmen (2009-05-27 15:47:28)

Offline

 

#29 2009-06-30 00:32:03

Me1482
New member
De la: Iasi
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 13

Re: vreau si eu un sfat

Nu stiam exact unde sa scriu, asa ca o fac aici, unde se cer sfaturi smile Stie cineva unde se face histerosalpingograma? (pt cine nu stie, este o  radiografie care evidentiaza interiorul uterului, trompele uterine si zonele inconjuratoare). De preferinta in Suceava sau Iasi daca stie cineva, si daca aveti idee cat costa. Mersi anticipat


"If u want something said, ask a man, if u want something done, ask a woman!"

Offline

 

#30 2009-06-30 11:26:05

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: vreau si eu un sfat

alinakrmen a scris:

camysh a scris:

alinakrmen chiar daca vrei sa faci pauza de anticonceptionale, ar fi bine sa o faci abia dupa cele cateva luni pe care ti le-a recomandat medicul.

m ai convins,dar am deja o luna de la chiuretaj si nu mi a venit menstruatia ca sa pot incepe tratamentul cu yasmin....ce sa fac?..... am cautat pe net si as recurge la un tratament homeopat care a dat rezultate in situatia ovarelor polichistice....va rog sfatuiti ma !!!?? grater....Va rog

incepi anticonceptionalele cand vine menstruatia. dar cred ca a venit deja...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.