homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Help!!


#1 2007-06-25 13:14:37

mika-le
New member
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 42

Help!!

Fetelor am racit! Prima data cand racesc de knd iau Diane 35.Am rosu in gat si o tuse suparatoare.Am fost la medic si mi-a dat Claritromicinium, Codeinum, Desloratadinium. Astea sunt substantele active ca asa scrie pe reteta. Am intrebat daca interactioneaza si a zis ca nu stie sigur dar eu cred k da pentru ca primul e antibiotic din cate stiu eu. Acum va intreb si eu p voi ce trebuie sa fac? Protectie suuplimentara p durata tratamentului si sapte zile dupa? Eu vinerea viitore termin folia si ar trebui sa imi vina miercuri a cincea zi de pauza si puiul meu vine vinerea knd eu termin folia si nu as vrea protectie suplimentara, o sa stea doar doua zile si atunci cu protectie, offff!!! Credeti k e putin riscant? Cu ceva de la plafar nu pot sa inlocuiesc antibioticul, cu un expectorant ceva??Mersi mult

Offline

 



#2 2007-06-25 13:19:14

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Help!!

protectie suplimentara, intr-adevar.
vinerea viitoare inseamna 6 iulie...timp berechet....5 zile antibiotic=29iunie, plus inca 7 zile protectie=6 iulie...la fix


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2007-06-25 13:27:35

mika-le
New member
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 42

Re: Help!!

mesi frumos mi-ai luat o piatra!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.