homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Problema...help!


#1 2007-06-13 18:31:59

raina15
New member
Inregistrat: 2007-06-13
Mesaje: 5

problema...help!

Problema mea: In toamna am facut vaginita cu infectie urinara. Dupa lungi si multe tratamente pentru infectie urinara si candida, analizele imi ies perfect normale, dar eu tot simt usturimi si disconfort. Urocultura e negativa si sumarul de urina este bun, dar eu tot trebuie sa ma duc des la toaleta. In plus cand sunt mai obosita sau stresata mi se accentueaza. Ultima secretie pe care am facut-o mi-a iesit la fel buna. Cum ma pot  trata de ceva care nu iese la analize? Ultimul ginecolog a spus ca am vaginita nespecifica, astept rezultatele analizelor. Poate aceasta vaginita nespecifica sa ma chinuie atat de rau? Va rog sa-mi raspunde-ti, sunt disperata de atatea tratamente fara efect.

Offline

 



#2 2007-06-14 11:59:16

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: problema...help!

usturini si discomfort la urinat sau la contactul sexual sau cum????
Daca simptomatologia se accentueaza cind esti stresata si obosita....cred ca un calmant ar putea fi de folos...iti vine sa crezi sau nu, tratamentele indelungate si numeroase, fara efect....au rasunet psihic...asadar e foarte posibil ca tu organic sa nu mai ai nimic insa sa resimti aceste probleme in continuare


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2007-06-15 11:50:12

raina15
New member
Inregistrat: 2007-06-13
Mesaje: 5

Re: problema...help!

Multumesc pentru raspuns. Usturimi si discomfort am si  la urinat si la contact sexual. bineinteles ca nu-mi permit sa mai am niciun contact sexual din cauza asta. Nu ar fi singura problema de sanatate pe care o am legata de stres, deci este posibil. Nu-mi vine sa cred insa ca poate sa-ti fie asa de rau fara sa ai nimic organic, dar porobabil va trebui sa ma obijnuiesc cu ideea. Inca o data multumesc

Offline

 

#4 2007-06-15 14:57:59

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: problema...help!

cred ca ar trebui sa faci ceva mai mult decat sa te obisnuiesti cu ideea...ar trebui sa o rezolvi, sa cauti niste ajutor...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#5 2007-06-15 15:00:41

raina15
New member
Inregistrat: 2007-06-13
Mesaje: 5

Re: problema...help!

pai asta fac. ma duc la ginecolog, la toti doctorii, am ajuns chiar si la psiholog. am sistemul imunitar varza si nu reusesc sa scap de stres. Ma simt fizic foarte rau atunci cand sunt stresata sau nervoasa. In rest nu ma simt normal, dar functionez.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-06-15 15:09:03

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: problema...help!

rezolva problema cu sistemul imunitar si tinete de vizitele la psiholog...daca la teste nu ti iese nimic lasa ginecologul in pace deocamdata...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#7 2007-06-16 10:00:04

raina15
New member
Inregistrat: 2007-06-13
Mesaje: 5

Re: problema...help!

Ok...Rezultatul secretiei mi-a venit ieri si suna asa. Inflamatie cu bagili gram negativi, si bacili doderline. Stiu ca bacilii doderline sunt buni. Dar primii? Dau infectie si inflamatie? Doctorul mi-a zis ca e o secretie banala. si m-a expediat repede. Poate puteti sa ma lamuriti voi. Multumesc

Offline

 

#8 2007-06-18 11:52:16

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: problema...help!

bacili gram negativi pot fi mai multi....nu stiu la care se refera ex tau de secretie....oricum, nu sunt bine veniti....cred insa, in lipsa unor date clare ca solutia terapeutica ar putea fi flagyl ovule si fasigyn, tablete....


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#9 2007-06-25 20:11:35

raina15
New member
Inregistrat: 2007-06-13
Mesaje: 5

Re: problema...help!

multumesc doctoressa... o sa urmez tratamentul si sper sa ma simt mai bine.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.