homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

*ajutor* - penis .. posibil MulT prea inclinat


#1 2007-06-25 22:14:39

tres.malade
Banat
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 313

*ajutor* - penis .. posibil MulT prea inclinat

ok deci pe 22 mi-am deflorat prietenul.. numai ca sunt putin cam ingrijorata...

are 17 ani si 2 luni, penisul lui masoara cam 19-20 cm dar e f inclinat. stiu ca sunt normale aceste lucruri dar mie mi s-a parut ciudat de data asta... cand era in erectie jumatatea de la baza era dreapta, ridicata apoi jumatatea inspre varf era inclinata in jos cam cu 40 - 45 grade... este normal asa ceva? mentionez ca nu l-a durut nimic in timpul actului desi a fost mai greu cu pozitiile respective.. in rest, il ador asa cum este dar vreau sa stiu daca e sa ma ingrijorez de ceva sau nu.. am gasit si pe net:


RUPTURI DE PENIS. În practica medicală, un capitol aparte îl reprezintă rupturile de penis. De obicei, accidentul se produce la tinerii care au o erecţie foarte puternică, în cazul unui viol sau în anumite poziţii ale actului sexual, atunci când femeia este deasupra bărbatului. Rupturile de penis sunt foarte dureroase. Imediat, penisul şi zona genitală sunt cuprinse de un hematom imens. Ele trebuie drenate iar corpul cavernos este suturat. În caz contrar, bărbatul nu mai poate întreţine un act sexual deoarece, în erecţie, penisul rămâne strâmb. Frecvenţa cazurilor de ruptură de penis este de 1-2 pe an.


altii spuneau ca e din cauza masturbarii (oare sa-l intreb?)

am gasit si un posibil diagnostic dar nu cred.. http://en.wikipedia.org/wiki/Peyronie%2 … e#Symptoms

ma rog.. e ceva rau.. ? neutral

Offline

 



#2 2007-06-25 22:17:26

mikki_20
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-02-15
Mesaje: 4694

Re: *ajutor* - penis .. posibil MulT prea inclinat

eu cred ca e ceva normal si iubitului meu i se mai intampla asta  cateodata. nu cred ca e vb de ruptura de penis


Avem 1 an si 5 lunite

Offline

 

#3 2007-06-25 22:18:08

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: *ajutor* - penis .. posibil MulT prea inclinat

mey,dak el nu acuza dureri sau ceva de genu si aspectul in sine e normal cu exceptia devierii smile yo zik k e ok.. mai ai rabdare un timp...vezi ce se mai intampla


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#4 2007-06-25 22:18:23

tres.malade
Banat
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 313

Re: *ajutor* - penis .. posibil MulT prea inclinat

scris acolo ca pana in 30 de grade e normal...

Offline

 

#5 2007-06-25 22:28:53

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: *ajutor* - penis .. posibil MulT prea inclinat

eu cred ca te agiti degeaba


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-06-25 22:30:36

tres.malade
Banat
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 313

Re: *ajutor* - penis .. posibil MulT prea inclinat

oh, bine atunci ... mai mult m-a alarmat daca era vorba de vreun accident ceva sau nu vrea sa-mi spuna. smile

Offline

 

#7 2007-06-25 23:58:22

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: *ajutor* - penis .. posibil MulT prea inclinat

esti o scumpa *hug* >big_smile<


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#8 2007-06-26 11:30:36

tres.malade
Banat
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 313

Re: *ajutor* - penis .. posibil MulT prea inclinat

danke >big_smile<

Offline

 

#9 2007-06-26 11:48:09

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: *ajutor* - penis .. posibil MulT prea inclinat

tres.malade, sa ne lamurim:
1 ruptura de penis doare ca la balamuc...poti deci sa uiti de ea
2. apuca tu frumusel penisul cu minuta si indreapta-l...nu va sta asa daca nu il tii insa daca reusesti sa il indrepti poti sa te linistesti. Are omul un penis cu personalitate...asta e farmecul lui...oricum, nu inteleg despre ce greutate la ce pozitii vorbesti


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#10 2007-06-26 20:52:09

yoo_bogdan89
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 461

Re: *ajutor* - penis .. posibil MulT prea inclinat

om si eu o problema cam la fel la baza vro 5 cm e drept dupaacea se inclina la vro30-35 de grade spre stanga......dar nam nicioproblema nu ma doare nimci multa lume a zis ca sar putea sa fie de la lenjerie sau de la masturbare sau chiar asa sa fie el.......daca nul doare nimic inseamna ca e bine credema ca daca avea ruptura era deja in spital....asa ca nuti face griji........

Offline

 

#11 2007-06-27 01:38:39

Avram
New member
Inregistrat: 2007-02-20
Mesaje: 75

Re: *ajutor* - penis .. posibil MulT prea inclinat

Offline

 

#12 2007-07-03 18:59:23

George69
Membru
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 1

Re: *ajutor* - penis .. posibil MulT prea inclinat

Este intr-adevar vorba de penis curb... am avut si eu ceva similar...si inca mai am. Am inceput acum cateva saptamani sa folosesc produsul Phallosan si mi-a mai atenuat din curbare...deja incep sa ma apropii de normal si ma simt mult mai bine cu mine insumi. Mai mult decat atat, mi l-a vascularizat si mai bine si am inceput sa am erectii tot mai puternice si care dureaza mai mult. Gasiti mai multe informatii despre functionarea unui asemenea produs pe www.marirepenis.com unde se explica exact principiul dupa care functioneaza.
Multa bafta si te sfatuiesc sa-i sugerezi prietenului tau un astfel de dispozitiv pt. ca in mod sigur se simte complexat desi nu o recunoaste.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.