homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Idei despre majorat !-4


#58 2009-07-25 20:49:27

girl_18
New member
De la: ButterflyTown
Inregistrat: 2009-07-25
Mesaje: 11

Re: idei despre majorat !

andreeat a scris:

parerea mea este sa te gandesti bine daca cei pe care vrei sa ii inviti sunt de acord cu asa ceva...eu personal nu m-as duce in ruptul capului la un astfel de majorat.  big_smile

de ce nu? adica pana la urma fiecare isi exprima ideile. mie imi place la nebunie!!! m-am saturat de majorate facute la restaurant si alte chestii... vreau ceva mai nebunesc big_smile oricum cei pe care ii invit agreeaza ideea si au zis ca de-abia asteapta.  storstark


Dacă vrei să zbori asemeni unui fluture, mai întâi trebuie să înveţi să te târăşti ca omida.

Offline

 



#59 2009-07-25 21:01:42

andreeat
New member
Inregistrat: 2007-08-02
Mesaje: 41

Re: idei despre majorat !

girl_18 a scris:

andreeat a scris:

parerea mea este sa te gandesti bine daca cei pe care vrei sa ii inviti sunt de acord cu asa ceva...eu personal nu m-as duce in ruptul capului la un astfel de majorat.  big_smile

de ce nu? adica pana la urma fiecare isi exprima ideile. mie imi place la nebunie!!! m-am saturat de majorate facute la restaurant si alte chestii... vreau ceva mai nebunesc big_smile oricum cei pe care ii invit agreeaza ideea si au zis ca de-abia asteapta.  storstark

atunci e super big_smile  eu ti-am zis parerea mea, stiu ca sunt mai pretentioasa, dar daca pentru tine si prietenii tai e ok, va iesi foarte frumos! tummenupp

Offline

 

#60 2009-07-25 22:05:21

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: idei despre majorat !

da, nici la noi nu erau doar cupluri... m-am exprimat gresit... ne grupam cate 2-3-5 intr-un cort mic, pe care il imparteam si il caram in spate.

iti tre o padure cu lemn de foc aproape... iti tre o sursa de apa (desi, daca mergi cu masina, poti cara bidoane la greu, noi nu ne permiteam big_smile)... iti tre un sol nu f dur, in care sa nu mori incet batand la cortu ala militar (ma rog, nu tu, baietii care or sa faca asta lol )... mici daca iei doar pt prima zi, nu rezista pana seara si mai plecati de acolo si cu stomacii in pioneze... plus ca pt mici tre gratar... si unu marisor, daca sunteti multi... va tre lanterne... va tre neaparat haine cu maneca lunga/pantaloni lungi, chiar daca nu groase ca e cald, va ruuup tantarii noaptea daca stati la maneci/pantaloni scurti...

cartofii poti sa ii faci fie direct in jar (numa ca atunci va murdariti tare cand ii desfaceti), fie inveliti in folie de aluminiu si apoi bagati in jar

iti tre muzica... la noi asta se rezolva cu o chitara si 2 caiete de cantece tongue

si tre sa pui niste poze dupa, ca is curioasa si eu ce a iesit rotfl


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#61 2009-07-25 22:37:50

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: idei despre majorat !

ce sfaturi utile dai katami.suna extraordinar de bine.pacat ca sunt nascuta iarna ca as organiza si eu asa ceva de ziua mea

Offline

 

#62 2009-07-25 22:45:13

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: idei despre majorat !

ei, na, parca tre vreo ocazie speciala... eu cand chem lumea la ziua mea nici nu le zic "hai la ziua mea" ci "hai la un chef"... care isi aminteste bine, care nu, atata rau sa fie....

asa ca fa si tu cu alta ocazie... sau... fara ocazie big_smile

eu de azi intr-o sapt imi scot oamenii la camp... "la un chef" lol initial am zis ca ii chem acasa, da' mai multi au zis ca nu le place sauna asa ca lol m-am conformat. pana la urma... pe camp nu tre sa faci curat inainte rotfl doar dupa smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2009-07-25 22:55:05

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: idei despre majorat !

katami esti super tare smile ce mi-ar placea si mie sa ma bucur de viata asa cum o faci tu (vroiam sa iti zic mai demult asta, nu neaparat legat de topicul asta)

Ultima oara a fost editat de ioana_4 (2009-07-25 22:55:42)

Offline

 

#64 2009-07-25 23:01:41

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: idei despre majorat !

ioana rodnar sar-mana... da' tie ce-ti lipseste sa faci aceleasi chestii?

scuze de offtopic...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#65 2009-07-25 23:44:58

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: idei despre majorat !

offtopic nu stiu ce katami, probabil firea mea mai singuratica si indreptata spre pesimism si cu probleme de socializare neutral d-asta admir si ma bucur pt oamenii ca tine care pot sa faca ceea ce eu nu sunt in stare.

Offline

 

#66 2009-07-26 00:18:28

girl_18
New member
De la: ButterflyTown
Inregistrat: 2009-07-25
Mesaje: 11

Re: idei despre majorat !

deci... padurea este foaaarte mare si o sa ne bagam cortu undeva in fuuundu' padurii lol. sursa de apa nu-i problema ca pot sa car niste bidoane cu masina. de cort iar nu imi fac probleme ca o sa imi explice tata cum se "desface" sau  daca tot imi cara el tot ce-mi trebuie pana la padure cu masina o sa-l pun sa instaleze si cortul. la fel si cu gratarul. micii... :-? eventual o sa ii tin undeva in apa rece, adica sap o groapa mai adanca ( un "frigider") unde am sa ii bag cu tot cu sticlele de bere si ce mai trebuie..aaa sau iau o mini-lada frigorifica d'aia... intelegi tu lol. lanterne... nush daca e neaparat nevoie pentru ca o sa facem un foc maaare [ eventual dam foc la padure >smile ]. de imbracat... nu cred ca o sa fie neapart sa imi iau gros... pentru ca este cald.. sau cine stie.. nustiu

cartofii in jar... p'aia o sa ii invelesc in staniol pentru ca imi plac mai mult asa decat sa-i arunc in jar. iar cu muzica... o sa aduc un generator cu ce mai e nevoie p'acolo, un laptop si niste boxe ca sa zgudui padurea ca de... fac 18 ani big_smilebig_smilebig_smilebig_smilebig_smile hjartahjartahjarta 8->

aaa.. si sper sa  iau un aparat foto ca de obicei uit la evenimente importante neutralneutralneutral: cesafac... big_smile

Abia astept! da' mai e pana atunci. big_smile


Dacă vrei să zbori asemeni unui fluture, mai întâi trebuie să înveţi să te târăşti ca omida.

Offline

 

#67 2009-07-26 09:27:20

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: idei despre majorat !

eu haine ti-am zis cu maneca lunga dar NU groase, sa fie doar anti-tantari... ideea cu figiderul in apa e buna, daca ai apa "la indemnana" tongue iar cu cortul era chestia ca TRE SA IL POTI BATE fara sa curga 3 randuri de ape de pe voi... un cort mic are cuie subtiri, il bati cam oriunde si sta pt ca el preformat, dar ala mare sta numa daca il ancorezi si il intinzi k lumea... si are si niste cuie zdravene wink

lanterne va tre chiar daca aveti foc... pai cauti ceva in cort noaptea... sau vreri sa iesi din cortul militar cand toti ceilalti dorm, da' fara sa ii calci, daca se poate big_smile... vrei sa mergi la buda (si asta nu o faci langa foc, nu? tongue)... se mai imbata unu si tre sa il cautati prin padure... alte cele dintr-astea wink e bine sa fie...

offtopic ioana, tine si de oamenii din jur... eu am avut bafta ca am cu cine... asa ne-am gasit gasca din facultate... in liceu nici eu nu prea stiam de dintr-astea, pt ca nu aveam cu cine (si atunci mergeam pe munte, dar cu oameni muuuult mai mari ca mine) wink


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#68 2009-07-26 14:44:54

girl_18
New member
De la: ButterflyTown
Inregistrat: 2009-07-25
Mesaje: 11

Re: idei despre majorat !

ah..ma scuzi, m-am exprimat eu greshit. big_smile

nush cu cortu'... ma cam "bagi in sperieti" ca nu vreau sa-mi ocupe atat de mult timp sau sa ma chinui sa il desfac si sa-l bat p'acolo... o sa vorbesc cu tata sa imi explice ce si cum se face... si daca e munca de lamurire prea multa renuntz si fac rost de unul normal de 6-8 persoane.

da... lol si cu lanternele la fel. cred ca o sa iau vreo 3.

treaba sta in felul urmator: eu va trebui sa fac o lista!!! cu tot ce imi trebuie. trebuie sa ma gandesc la fiecare detaliu ca daca uit ceva nu o sa ma pot intoarce acasa in toiu noptii ca... de, uit sa iau pahare sau mai stiu eu ce. ahh... incep sa am emotii..lollollol big_smile

pfuai... mai sunt 12 zile..neutral WOW! mai sunt 12 zile pana la majoratu meeeeu!

incep sa-mi fac probleme... neutral mi-e fricaaa...


Dacă vrei să zbori asemeni unui fluture, mai întâi trebuie să înveţi să te târăşti ca omida.

Offline

 

#69 2009-07-26 16:02:55

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: idei despre majorat !

girl_18 a scris:

pfuai... mai sunt 12 zile..neutral WOW! mai sunt 12 zile pana la majoratu meeeeu!

incep sa-mi fac probleme... neutral mi-e fricaaa...

yikes cum sa-ti fie frica, mai? lol o sa iasa bine... cand se trece de prima sticla crezi ca mai sesizeaza cineva ca nush ce detaliu nu e aranjat? lol

cu cortu ala tre sa te ajute niste barbati, asta e clar... nu e f greu, dar se monteaza mai greu ca un iglu. oricum... pt o noapte tre doar sa stea cat de cat... sa nu va pice in cap. dar pe unele soluri si asta e o pb... big_smile

pai eu in ideea asta ti-am zis... ceva chestii la care probabil nu te-ai fi gandit din prima.

si uite inca una: cortu militar nu cred ca are fund... si chiar daca ar avea, pt fete e bine sa mai existe ceva sub spate... asa ca ideal ar fi ca fiecare sa-si aduca un izopren (stii, salteluta de aia dintr-un soi de burete... e izolator termic f bun... nu costa mult.... vreo 20 lei... si e utila pt orice iesire in natura).


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#70 2009-07-26 16:42:34

girl_18
New member
De la: ButterflyTown
Inregistrat: 2009-07-25
Mesaje: 11

Re: idei despre majorat !

pai eu in ideea asta ti-am zis... ceva chestii la care probabil nu te-ai fi gandit din prima.

si uite inca una: cortu militar nu cred ca are fund... si chiar daca ar avea, pt fete e bine sa mai existe ceva sub spate... asa ca ideal ar fi ca fiecare sa-si aduca un izopren (stii, salteluta de aia dintr-un soi de burete... e izolator termic f bun... nu costa mult.... vreo 20 lei... si e utila pt orice iesire in natura).

cred ca tu crezi bine. sigur nu are fund. deci cred ca mai bine renuntz. tati mi-a zis ca e maare:|... si nu o sa stea in el decat vreo 8 persoane. nuush... cred ca o sa-l analizez mai bine, o sa-l desfac sa vad cum sta treaba ca sa ma conving eu.

inca o chestie care ma ingrijoreaza... neutral am vazut ca se anunta ploi...neutral adica de pe 2 august se anunta sanse de precipitatzii 10%...deci, tot mi-e frica! sad


Dacă vrei să zbori asemeni unui fluture, mai întâi trebuie să înveţi să te târăşti ca omida.

Offline

 

#71 2009-07-26 17:21:09

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: idei despre majorat !

girl_18 a scris:

cred ca tu crezi bine. sigur nu are fund. deci cred ca mai bine renuntz. tati mi-a zis ca e maare:|... si nu o sa stea in el decat vreo 8 persoane. nuush... cred ca o sa-l analizez mai bine, o sa-l desfac sa vad cum sta treaba ca sa ma conving eu.

inca o chestie care ma ingrijoreaza... neutral am vazut ca se anunta ploi...neutral adica de pe 2 august se anunta sanse de precipitatzii 10%...deci, tot mi-e frica! sad

da, da aia 8 intra in 2 corturi normale MARI. tre sa le ai... iar daca ploua, cortu militar face toti banii... va strangeti in el si gata smile pe cand in alea mici... dormiti (in cel mai bun caz... adica daca sunt corturi bune, care nu trag apa). eu recomand izoprenu indiferent de fundu cortului... majoritatea astora de acum au fundul dintr-un soi de rafie prost impermeabilizata... si, chiar daca nu ploua, poti avea surpriza sa "traga" apa din sol prin capilaritate si te trezesti fleasca sad

pe 2 aug e ziua ta? lol pe 1 si eu mi-am planuit iesita cu corturile... daca am cu cine, ca-s plecati majoritatea prietenilor mei... dar la mine e simplu... daca ploua, mutam totul acasa la mine si gata,,


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#72 2009-07-26 17:46:29

girl_18
New member
De la: ButterflyTown
Inregistrat: 2009-07-25
Mesaje: 11

Re: idei despre majorat !

nu stiu cum o sa fac cu cortul sunt cam in dubii... lol oricum sfaturile tale imi sunt de ajutor!

aa, nuu! ziua mea e pe 7 august. am vrut sa zic ca de pe 2 incolo se anunta sanse de precipitatzii. big_smile

tre sa fac lista... de data asta lista finala bine... mai intai de toate trebuie sa vorbesc cu cei pe care ii invit ca nu cumva sa fie plecati... nustiu ca oricum de venit or sa vina, sa fac lista cu mancare, bautura... parca nu's prea multe. dar daca stau sa ma gandesc si la detalii... ca pana la urma unele detalii fac totul. big_smile din cate stiu ;wink ....

>big_smile<


Dacă vrei să zbori asemeni unui fluture, mai întâi trebuie să înveţi să te târăşti ca omida.

Offline

 

#73 2009-07-26 18:13:55

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: idei despre majorat !

de multe ori, spontaneitatea face totul... la iesirile cele mai planificate a iesit adeseori mai putin fain decat la cele in care lucrurile s-au aranjat spontan, pe loc...

dar si eu sunt pt un minim de organizare, totusi lol

sa nu uiti de poze big_smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#74 2009-07-26 19:53:49

girl_18
New member
De la: ButterflyTown
Inregistrat: 2009-07-25
Mesaje: 11

Re: idei despre majorat !

da... ai dreptate. de obicei cand las totul pe ultima suta de metri imi iese cel mai bine... lol ciudat dar asa e.deocamdata nu o sa fac decat lista cu persoane. restu... vad eu.

nu.. nu o sa uit de poze! big_smile smoke2


Dacă vrei să zbori asemeni unui fluture, mai întâi trebuie să înveţi să te târăşti ca omida.

Offline

 

#75 2010-01-24 18:48:24

Elena435
Membru
Inregistrat: 2010-01-23
Mesaje: 1

Re: idei despre majorat !

mihaela2289 a scris:

eu am facut l un local unde cerea doar pe chirie 300 lei . foarte frumos a fost, am avut curte+ 3 camere(una de dans si 2 de bufet&stuff) si a isit super frumos
ideea e sa te simti tu bine, dinc ati inviti tu nu cred ca vor veni toti, asa ca nu te stresa sa-i multumesti pe toti..
eu am avut limita de pers la 30 si nu m-am incadrat, chiar daca unii nu au venit, asa ca nu-ti face planuri dinainte...
per total m-a dus undeva la vreo 12-15 milioane..si a meritat

hei! si majoratul meu este peste aproximativ o luna si as vrea sa mi-l fac tot la o casa..si cum casa mea nu e disponibila as vrea sa te intreb daca tu cunosti prin bucuresti vre-un apartament/vila unde mi l-as putea face...multumesc mult!

Offline

 

#76 2010-02-10 22:41:29

kei
Full member
Inregistrat: 2009-02-05
Mesaje: 278

Re: idei despre majorat !

hello! sper ca sunteti ceva mai creativi ca mine si imi dati si mie o idee. saptamana viitoare fac 18 ani  party   si nu reusesc nici cum sa-mi planuiesc ceva. in primul rand am zis ca nu imi tin ziua la o cabana. anul acesta m-am decis sa mi-o tin numai cu fete din motive asa mai personale. vreau sa invit cam 15 hai maxim 20 de fete. vorbisem deja sa inchiriez un loc in pub-ul meu favorit sa mi-l tin acolo si acum nu se mai poate.imi cereau numai chirie 300 de lei pentru o camaruta. precizez ca nici nu dispun de prea multi bani. supa
initial am vrut sa fac o petrecere in pijamale la casa bunicii mele din oras dar saptmana asta au inceput niste renovari si s-a dus pe apa sambetei ideea.ma puteti ajuta va rog?  happydance

Ultima oara a fost editat de kei (2010-02-10 22:43:18)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.