homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Erectia - Articol


#1 2009-08-01 20:39:19

Stef
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-12
Mesaje: 681

Erectia - Articol

Acest articol a fost preluat de aici si a fost adaptat si editat de mine pe alocuri. Sper sa ajute cat mai multa lume. smile

"Acum cativa ani eram bun in pat dar s-a intamplat ceva ce m-a facut sa trec de la amatori la profesionisti in privinta asta insa inainte sa detaliem vreau sa va imaginati cateva lucruri:
-cum ar fi sa iti poti controla erectia la perfectie si sa o mentii cat vrei tu ?
-cum ar fi daca ai avea o erectie de ai rupe bikinii fetei fara sa o mai dezbraci ?
-cum ar fi sa ti se scoale cand vrei tu ?

Ei bine toate astea sunt posibile si realizabile si nu este necesar sa ma credeti ci trebuie doar sa aplicati.

Medical vorbind, erectia este data de 3 componente: organul in sine, parasimpaticul care o intretine si simpaticul care declanseaza ejacularea. Ca sa nu intram in prea multe detalii medicale o sa explic mai pe intelesul tuturor: parasimaticul este cel care incetineste ritmul inimii si respiratia, iar simpaticul este cel care, datorita anxietatii, nervozitatii, etc. declanseaza ejacularea asadar: simplu, controlez simpaticul (sa nu imi dau drumul) si stimulez parasimpaticul (respiratie profunda, adanca din abdomen) ca sa rup femeia in doua. Iata cum se face asta:

O sa incerc sa fiu scurt si la obiect desi sunt multe de zis aici.

Calitatea erectiei depinde de cativa muschi adica: muschii anusului interni si externi si muschii ridicatori (muschii care iti fac penisul sa se miste cand nu ti s-a sculat cum trebuie)

1. ZILNIC- timp de 5 minute fa cam 500 de contractii ale acestor muschi adica incordezi cat poti de tare muschii anusului si penisului dupa care ii relaxezi complet. Cu timpul o sa vezi ca se disociaza si o sa fi in stare sa incordezi pe rand muschii penisului (ridicatori) si cei ai anusului si iata care este rostul acestui exercitiu: cu timpul, in 2-3 saptamani, vei obtine un control bun asupra acestor muschi. O sa vezi ca nu mai ai probleme cu durata erectiei dar, chiar daca este si asta un lucru bun, scopul final al acestui exercitiu este ca tu sa-ti poti relaxa, la comanda, in timpul actului sexual, acesti muschi - in felul acesta vei relaxa si muschii ejaculatori si ejacularea va avea loc cand doresti tu.

Acest exercitiu are efecte spectaculoase dupa cateva zile chiar pentru ca iti dezvolta toata aceasta musculatura de care depinde practic calitatea erectiei tale (imgineaza-ti in cativa ani de practica cam unde ajungi).

2. In timpul ejacularii se contracta muschii fesieri, lombari si abdominali. Ideea este ca, daca in timpul actului sexual reusesti sa relaxezi acesti muschi atunci practic iti intarzii ejacularea si ca sa-i poti relaxa la comanda trebuie sa ai un control bun asupra lor -si iata cum faci:
-ZILNIC - te asezi pe spate strangi pumnii si ii pui sub fund; ridici picioarele la maxim 30 de grade de sol in asa fel incat sa fi sprijinit in pumni si spate si foarfeci picioarele mai intai in plan orizontal si dupa care in plan vertical de 100-150/ori dupa care iei o pauza de un minut si lipesti picioarele si balansezi de 100 ori vertical si de 100 ori orizontal - este posibil sa ti se para greu asta dar cand o sa vezi rezultatele o sa mai discutam.

3. Muschii scrotului (muschiul dartos-pentru cunoscatori) au un rol important deoarece sunt cei care incretesc pielea de pe testicule. Si ei trebuiesc lucrati si faceti asta in felul urmator: la 2-3 zile treci cu dusul rece ca gheata peste scrot ,dupa care cald ca sa se relaxeze - cam de 10 ori.

4. Urinarea fractionata - in momentul in care urinezi te opresti brusc dupa 5 secunde dar complet (faci pauza 10 secunde) si iar iti dai drumul; si iar dupa 5 secunde te opresti si tot asa pana cand ai terminat. Este posibil sa apara senzatii de usturime si/sau jena insa este bine sa stii ca daca iti reuseste asta practic iti vei controla si ejacularea. Stiu ca pare o prostie pentru ca si mie mi s-a parut la inceput insa dupa ce aplici o vreme o sa intelegi de ce eu consider metoda asta superbuna.

Mentionez ca metodele astea nu au contraindicatii medicale si daca sunt printre voi persoane care au studiat tao stiu ca sunt excelente. Mentionez ca eu fac asta de 2-3 ani si de cand folosesc asta nu am mai avut niciodata grija daca mi se scoala sau nu sau daca o pot tine sculata toata noaptea.

Efectele sunt destul de vizibile aproape imediat (5-6 zile) si cei care fac sex constant o sa simta asta dupa doar cateva zile de practica. Mie mi-au trebuit multi ani de documentat, citit si aplicat pana sa spun cu mana pe inima ca asta chiar functioneaza asa ca daca aveti matrixuri sociale in cap nu trebuie decat sa incercati cateva zile si o sa vedeti ca nu sunt povesti si ca nu stau sa-mi pierd timpul pe aici in loc sa fiu calare pe o femeie acum."

Offline

 

#2 2009-08-01 20:46:18

oricine25
Full member
Inregistrat: 2009-05-26
Mesaje: 223

Re: Erectia - Articol

*notează de zor... muşchi? styrka hmm.. *

Apropo, super mişto semnătura ta big_smile so true

Offline

 

#3 2009-08-01 21:55:57

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: Erectia - Articol

bun articolul..un fel de exercitii kegel pt femei...am sa i-l dau si prietenului meu sa citeasca si sa ia aminte..


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#4 2009-08-02 12:05:56

Stef
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-12
Mesaje: 681

Re: Erectia - Articol

Merci oricine25.

Daca e datorita tuturor punctelor sau doar a catorva, nu stiu, dar exercitiile functioneaza.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.