homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Capusa !!!!!!!!-4


#58 2009-08-05 17:21:42

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: capusa !!!!!!!!

mama o sa ocolesc toate animalele de frica unor minuni de astea! bleax ce senzatie nasoala am!

Offline

 



#59 2009-08-05 20:12:16

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: capusa !!!!!!!!

eu zic ca atunci cand vedeti ca un animal are asa ceva sa-l ajutati... e suficient sa puneti un tampon cu spirt pe "individa" si sa o trageti cu ceva, sa o impingeti cu un bat, io stiu; apoi o striviti cu picioru
ca nu sar alea pe noi...
si e scarbos si daunator si pt saracele animale, le sug asa sangele grater
noi ignoram, dar ele sufera


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#60 2009-08-05 21:33:25

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: capusa !!!!!!!!

cred ca cele mari nu pocnesc..
cainele nostru mai aduce in blana cate una de afara, rar, dar o scot cu o penseta si nu incerc sa o strivesc, o pun in scrumiera si o ard cu bricheta. asa mi s-a spus ca trebuie facut acum multi ani, si asa procedez.
ma refer la capusele acelea f mari, cam cat unghia de la aratator. si sunt verzui sau galbui, grase..
cele mici si negre nu sunt atat de gretoase ca astea de care zic.  acklad

Offline

 

#61 2009-08-05 21:44:19

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: capusa !!!!!!!!

nush dak s-a mai scris pe aici... capusele isi dau drumul singure daca le "imbatati"... in alcool, dar cel mai bine merge cu putina acetona wink


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#62 2009-08-05 23:42:52

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: capusa !!!!!!!!

poate ca-si dau drumul singure insa isi mai varsa si intestinele inainte de asta si te infecteaza daca sunt purtatoare de virusi sau bacterii. Alcoolul le face sa vomite.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2013-05-02 17:38:58

anageorgescu
New member
Inregistrat: 2012-07-25
Mesaje: 12

Re: capusa !!!!!!!!

Buna!

Am fost ieri in padure si astazi am obvervat ca aveam pe spate ceva si am crezut ca este o cojita si am tras de ea. Cand m-am uitat, era de fapt o capusa. Nu mi-am dat seama daca i-am rupt capul sau nu, dar avand in vedere ca nu mai misca tind sa cred ca da. M-am spalat cu sapun si am dat cu spirt in zona cu pricina, care acum este foarte putin inflamta, ca de la o ciupitura de tantar.
Problema este ca astazi imi este imposibil sa merg la medic si la cate am auzit sunt destul de speriata. Ar putea fi oare o problema daca ajung la medic maine? Cum imi dau seama daca i-a ramas capul sub piele? Stiti cumva daca mai exista vreun risc in conditiile in care maine merg la medic si primesc tratamentul corespunzator, mai exista sanse ca mai tarziu sa ma mai trezesc cu cine stie ce problema?

Offline

 

#64 2013-05-03 00:29:38

mada66000
Full member
Inregistrat: 2006-07-23
Mesaje: 140

Re: capusa !!!!!!!!

Cea mai sigura metoda de indepartat capusele este aceasta:http://www.luanamedia.ro/frica-de-capuse-se-stinge-cu-chibritul/ apoi trebuiesc arse.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.