homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cea mai buna prietena


#1 2009-08-09 16:43:17

alexa123
Hero member
De la: underground
Inregistrat: 2008-12-08
Mesaje: 3560

Cea mai buna prietena

Hey girls. Ma tot gandeam la prietenii, la prietene...cele mai bune prietene/cei mai buni prieteni...mai exista asa ceva in zilele noastre?...si daca da, care sunt ei, unde ii gasim, cum ii pastram...si mai ales...impartim toate secretele cu ei/ele?
Intreb asta fiindca am avut o intamplare zilele trecute care mi-a aruncat cateva semne de intrebare. Prietena mea cea mai buna este o verisoara..am crescut impreuna, am impartit multe, am trecut prin multe. Cunoaste cam 98% din viata mea, cunosc, zic eu, aprox 98% din viata ei; ne vedem aproape zilnic-locuim aproape, vorbim zilnic, etc. Numai ca, are momente in care pur si simplu nu o inteleg..ii povesteam multe lucruri despre relatia mea, despre iubit(fostul)..despre tipul de care-mi placea, etc...si de multe ori o simteam geloasa...si-mi trantea chestii de genul "iar ala?...sau "nush ce vezi tu la el"..ori "ce-i dai atata importanta"....si nu o data, ci de foarte multe ori.
Eu o inteleg, tine foarte mult la mine, dar uneori ma calca pe nervi cu chestiile astea, si stie foarte bine acest lucru.
Probabil am gresit si eu, oferindu-i toata viata mea pe tava, si de ceva vreme, evit sa-i spun toate chestiile.
Asadar, aveti o "cea mai buna prietena"..sau un "cel mai bun prieten"?


when the pomp lights up,you shoot.

Offline

 



#2 2009-08-09 16:49:40

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Cea mai buna prietena

Da, am o prietena cu care am copilarit. Cand eram mici ne scoteam ochii, dar de cand am mai crescut suntem foarte apropiate. Si culmea, in ultimii 5 ani ea nu a mai fost in tara, si de anu trecut nici eu, deci cand vbim vbim pe skype, dar tot prietenia s.a mentinut si vbim de toate.

In afara de ea iubitul meu e cel mai bun prieten. Cu el discut si despre el lol si despre mine. In afara de problemele femeiesti, vbim de toate si stim multe, inca descoperim ca nu ne cunoastem de chiar asa mult timp.

Offline

 

#3 2009-08-09 16:56:27

your.dream
Insomniac member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 5368
Site

Re: Cea mai buna prietena

Am si eu o cea mai buna prietena. O cunosc de vreo 5 ani si ea imi va fi nasa la cununia religioasa:)
In rest, sotul meu e cel mai bun prieten si cea mai buna prietena.


Iubesc si sunt iubita

Offline

 

#4 2009-08-09 17:12:16

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Cea mai buna prietena

eu n`am o "cea mai buna prietena". am avut n "prietene", insa cu timpul mi`au demonstrat toate contrariul. in schimb, cred ca cea mai buna prietena a mea este mama. niciodata n`a fost geloasa pe mine, invidioasa, rau intentionata sau mai stiu eu ce. si nici n`o sa fie. de asemenea, iubitul`mi tine loc de prietena. smile

Ultima oara a fost editat de guesswho1 (2009-08-09 17:12:33)


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#5 2009-08-09 17:13:07

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Cea mai buna prietena

pentru mine,nu exista cea mai buna prietena diablo sau daca ma gandesc mai bine,cea mai buna prietena e iubitul meu big_smile rodnar


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-08-09 17:29:14

star.child
Full member
Inregistrat: 2009-06-29
Mesaje: 443

Re: Cea mai buna prietena

am avut, nu mai am. am fost colege de banca, dormeam una la alta cu noptile ne spuneam absolut tot. pana am terminat clasa a 8a, am intrat in acelasi liceu, dar la profile diferite. si treptat ne-am indepartat, ea si-a facut alte prietene la scoala, eu nu. eu stau cu un baiat in banca, si pot spune ca el e un prieten bun. dar nu e de ajuns, uneori mai simti nevoia sa barfesti cu o fata, sau pur si simplu sa te plangi cand iti e rau intr`una din zilele astea, iar lui nu pot sa ii spun toate astea tongue
tipa, mi-a zis acum ceva timp ca nu regreta asa mult prietenia noastra. e drept, poate ca nu ma duceam la ea in clasa, sau nu o sunam atat de des, dar nici ea nu a fost mai breaza.
am tot incercat sa remediez lucrurile, am tot sunat`o, sa ne intalnim, mereu a zis ca ma suna ea. bineinteles ca nu a facut`o, dar nici eu nu o sa alerg dupa ea.
in rest, "cea mai buna prietena" e prietenul meu tongue, ii spun absolut totul. si mai mai inca vreo 3-4 prietene bune, dar nici una "cea mai buna"


Am invatat sa am rabdare, ca totul iti iese atunci cand nimeni nu te crede in stare!

Offline

 

#7 2009-08-09 17:34:19

ToandMe
Full member
Inregistrat: 2008-03-18
Mesaje: 435

Re: Cea mai buna prietena

eu am o prietena de 10 ani de zile si stim foarte multe una despre alta.Mi-a fost alaturi cand am trecut printr-o perioada grea si eu la fel...deci exista o cea mai buan prietena

Offline

 

#8 2009-08-09 17:50:58

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: Cea mai buna prietena

da, am cea mai buna prietena....o cunosc de 7 ani, am fost colege de liceu....si acum chiar daca ea e la Brasov, eu la Bucuresti si trec zile intregi fara sa vorbim, tot cele mai bune prietene am ramas si mereu ne planificam cand sa venim acasa in asa fel incat sa ne nimerim amandoua odata! smile


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#9 2009-08-09 18:03:11

Fiametta
Full member
Inregistrat: 2008-12-29
Mesaje: 719

Re: Cea mai buna prietena

am vreo 5 prietene bune, vorbim zilnic..dar cel mai bun prieten e un baiat...nu se palica zicala conform careia un baiat si o fata nu poate fi niciodata doar amici, caci el e gay. nu e invidios, nu ma barfeste, stie sa ma asculte si sa-mi dea sfaturile cele mai obiective. lucru de care n-am vazut nicio fata sa fie capabila, fara sa intervina putina gelozie, putina rautate...e un baiat extraordinar! isi merita titlul de best friend.

Offline

 

#10 2009-08-09 18:13:08

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: Cea mai buna prietena

si eu am prietena cea mai buna smile ne stim din clasa a 9a si desi ne'am certat de multe ori din tot felu de prostii ne impaca, a doua zi daca nu dupa masa ca cine stie c se intampla pe parcursul zilei. de cand suntem la fac, desi nu ne mai vedem zilnic parca ne intelegem si mai bine. vb zilnic cate 20 min la tel, cel putin. si e singura pers care a dormit la mine acasa... eu am mai pierdut nopti pe la altele chicot
si prieten... sunt in stadiul de "cucerire" a unui best boy friend tongue decurb bine lucrurile lol mai tre sa lucram la capitolul incredere totala chicot

cat despre iubi vb cu el multe vrute si nevrute da cateodata am nevoie si de sfatul altora, mai ales cand vine vb de el lol


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

#11 2009-08-09 18:35:32

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Cea mai buna prietena

eu am o prietena foarte foarte buna.. ne cunoastem din liceu, si de prin clasa a 11-a suntem cele mai bune prietene.
nu-mi trebe alta prietena, si consider ca e extra suficienta o prietena, dar aia foarte buna.
de multe ori dupa ce pe mine ma apuca sa nu raspund  la tel sau sa nu dau semne cu lunile...(cand am probleme, si prefer sa ma inchid in mine), imi demonstreaza ca orice as face (in limita bunului simt) ea e prietena mea si e alaturi de mine si ma intelege.
si povestim despre orice, si nu a existat ceva important sa o rog si sa nu ma ajute.
deci sunt mandra si bucuroasa ca am asa o prietena.

referitor la situatia ta, alexa.. esti sigura ca din gelozie spune chestiile alea? poate ea chiar crede ca tipul nu e potrivit pt tine..


hjarta

Offline

 

#12 2009-08-09 18:53:47

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Cea mai buna prietena

eu nu am o cea mai buna prietena. am avut in copilarie pana in liceu dar s-au racit relatiile ca eram la licee diferite, alt anturaj si mna. in liceu am avut o alta cea mai buna prietena care mi-a fost colega de generala si ne descoperisem dupa aia smile dar cand am ajuns la facultate..iar s-au racit relatiile.  in timpul facultatii timp de 5 ani am avut unul din cei mai buni prieteni, coleg de grupa ne spuneam tot dar anul asta (desi eu eram pe punctul de a ma casatori) si el avusese o relatie de 3 ani a marturisit ca ii place de mine si etc etc asa s-a rupt relatia, nu stiu daca va mai fi la fel.
sotul meu mi-e cel mai bun prieten dinainte de a avea o relatie si asa va ramane hjarta


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#13 2009-08-09 19:05:26

skumpi
Vizitator

Re: Cea mai buna prietena

nush daca mai am prietena cea mai buna...adika am 3 colege la faculta cu care ma inteleg ff bine si ne povestim aproape orice... si mai am o prietena f buna din liceu cu care la fel...pove orice...
mai am un prieten f bun din copilarie...si vecin...mi`e ca un frate...la fel...pove orice lol
si mai am un coleg de faculta cu care ma inteleg fff bine ( am fost si in generala ) impreuna si la fel...pove orice...
eu ma simt norocoasa ca am 6 prieteni buni big_smile

il mai am pe iubi prieten bun, pe mama mea, pe sora mea, pe voi...

 

#14 2009-08-09 19:52:30

ciresica_oky_doky
Full member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 671

Re: Cea mai buna prietena

iubi meu hjarta  angel  kram   par cu el pot vorbi orice si am inceredere totala!

Ultima oara a fost editat de ciresica_oky_doky (2009-08-09 19:53:28)


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima suflare ca sa-ti spun "Te iubesc!"-  hjarta    hjarta     hjarta    hjarta    hjarta

Offline

 

#15 2009-08-09 19:57:14

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: Cea mai buna prietena

cea mai buna prietena? nu am si nici nu-mi doresc, sincer.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#16 2009-08-09 20:20:34

Divya
Hero member
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 2837

Re: Cea mai buna prietena

am o prietene buna,de 6ani si stiu ca ma pot baza pe ea in orice problema as avea smile mereu a fost langa mine

Offline

 

#17 2009-08-09 20:21:54

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Cea mai buna prietena

am doua prietene foarte bune. am devenit apropiate in clasa a 10-a. cu toate ca dupa liceu fiecare a luat-o pe un drum, eu plecand 4 ani afara din oras, noi am ramas tot prietene


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#18 2009-08-09 22:04:38

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: Cea mai buna prietena

eu am avut o "prietena buna" de la varsta de 2 ani chicot eram impreuna tot timpul cand am fost mici, dar pe masura ce am crescut ea parca vroia sa ia controlul asupra mea, trebuia mereu sa fac ce vrea ea, sa merg unde vrea ea si am tinut-o asa mult timp pana n-am mai suportat si "i-am dat papucii" lol nu i-am mai raspuns la telefon, n-am mai cautat-o, am sters-o pur si simplu din viata mea. stiu ca nu am procedat bine si ca oricat rau mi-ar fi facut merita o explicatie, dar am ales varianta usoara, sa spun asa si sunt impacata cu mine insami.mai am o fost colega, am fost impreuna in generala, eram cele mai bune prietene, dar desi am intrat la acelasi liceu s-a racit prietenia. ne mai intalnim acum, dar cum amandoua avem prieten suntem destul de ocupate pt a iesi mai des, dar inca am incredere in ea sa ii spun aproape orice. si mai este tot o fosta colega din 1-4 suntem la licee diferite, dar ne mai intalnim si povestim ore intregi si niciodata nu ne ajunge timpul. dar bineinteles ca niciuna din ele nu intra la categoria prietena cea mai buna si la fel ca multe dintre voi, cel mai bun prieten al meu este iubii hjarta


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#19 2009-08-09 22:56:58

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: Cea mai buna prietena

prietena mea cea mai buna este mama si ma conving mereu de asta.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.