homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce sa fac?


#1 2009-08-10 23:50:41

madoootzaaaa
Membru
Inregistrat: 2009-06-16
Mesaje: 2

ce sa fac?

buna fetele!am si eu o...nici nu stiu cum sa ii zic!o sa ii spun problema..am un prieten de 1 an si ceva,ne intelegem bine de tot,e dragutz si atent cu mine,dar mie nu prea imi place cand ne bubu.nu stiu daca e vina mea sau a lui.Asta nu e problema...problema este ca acum cateva saptamani mi s-au cam reapris calcaiele dupa un fost gagiu...si ma bate gandu sa fiu cu el odata.sunt foarte curioasa daca mi-ar place cu el:| poate asa ma lamuresc cine e de vina...as fi prea ticaloasa:D?

Offline

 

#2 2009-08-10 23:54:19

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: ce sa fac?

daca tu simti ca nu-l iubesti pe actualul prieten si ai fi mai implinita cu fostul fa ceea ce vrei....eu din cate am inteles tu vrei doar sa faci sex cu fostul ca sa vezi daca cu ala o sa te simti satisfacuta, am inteles bine sau nu? daca da u zic ca nu e corect fata de prietenul tau....cred ca nici tie nu ti-ar pica bine ca el sa se duca sa si-o traga cu alta si pe urma sa vina la tine....hotaraste-te ce vrei si pe cine vrei si gandeste-te ca poate nici cu fostul n-o sa te simti bine in pat.

Offline

 

#3 2009-08-10 23:56:16

skumpi
Vizitator

Re: ce sa fac?

probabil nu`l prea iubesti pe actualu si din cauza asta nu`ti prea place sa faci sex cu el...iar daca ai ajuns sa te gandesti la un fost si sa`ti si doresti sa ti`o pui cu el...e cam sigura treaba`

ticaloasa nu ai fii daca ti`o pui cu ala...lui ii faci un favor... da nush daca asta e solutia..sa ti`o pui cu unu cu altu in speranta ca vei descoperi ce frumos e sexu`...

 

#4 2009-08-10 23:58:47

madoootzaaaa
Membru
Inregistrat: 2009-06-16
Mesaje: 2

Re: ce sa fac?

da..poate ca nu il iubesc!nu vreau sa mi-o pun cu unu si cu altu..e doar o curiozitate..am tinut prea mult la fostu si inca ma atrage foarte mult!era o vorba...nu poti spune cu adevarat ce-i sexu daca nu incerci 2....sau ceva de genu

Offline

 

#5 2009-08-11 00:01:25

albinuta34
Membru
Inregistrat: 2009-08-10
Mesaje: 2

Re: ce sa fac?

In general femeile se aprind mult mai greu fata de barbati. Preludiul de multe ori la femei dureaza cam cat un preludiu si o partida de sex la barbati, asta este smile, mama natura. Cat despre ceea ce spuneai tu nu cred ca ar fi indicat sa il inseli pe prietenul tau, daca tii la el, pentru o astfel de curiozitate. Pentru mine, cel putin o relatie se bazeaza pe respect, in primul rand(cred ca stii zicala "respecta sa fi respectat"), apoi incredere, in al doilea rand,  si nu in ultimul rand comunicare. Poate ar trebui sa discutati si sa gasiti o pozitie in care sa simti si tu mai intens dragostea. Asta este parerea mea personala, dar daca tu simti altfel fa cum crezi dar vezi sa nu faci ceva ce poate vei regreta, sau daca faci ceva sa  nu iti para rau niciodata de ce ai facut. wink

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-08-11 00:05:49

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: ce sa fac?

madoootzaaaa a scris:

da..poate ca nu il iubesc!nu vreau sa mi-o pun cu unu si cu altu..e doar o curiozitate..am tinut prea mult la fostu si inca ma atrage foarte mult!era o vorba...nu poti spune cu adevarat ce-i sexu daca nu incerci 2....sau ceva de genu

si crezi tu ca tot ce se spune tb sa fie valabil neaparat? mi se par eo tampenie ce zice vorba aia ca tb sa faci sex cu 2 ca sa vezi ce inseamna cu adevarat asta....
poti avea unul toata viata si sa o fi facut doar cu el si daca tu te simti bine in pat cu el pt ce-ti mai tb un al doilea?
ma rog...daca tu spui "poate nu-l iubesc" e clar...nici tu nu stii exact ce simti...eu tind sa cred ca nu-l iubesti daca ai zis poate pai cand iubesti stii asta sigur .
ok inca tii la fostul, dar esti sigura ca si el mai tine la tn si ca o sa iasa ceva intre voi?

Offline

 

#7 2009-08-11 00:09:09

skumpi
Vizitator

Re: ce sa fac?

cum spunea andru...e clar`
in locu tau m`as desparti de actualu...as avea atata respect pt un tip care a fost dragut si atent cu mine si apoi as fii libera sa mi`o pun cu cine vreau eu...sa experimentez pana o sa`mi vina rau... dar pe fata...nu pe ascuns`... astea nu`s treburi... nu e cazu sa faci pe cineva sa sufere ca tu ai chef sa incerci altceva...

 

#8 2009-08-11 00:29:49

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: ce sa fac?

Tu nu il iubesti pe prietenul tau, stai cu el pentru ca se poarta frumos, e atent, grijuliu....
Fiecare are dreptul sa faca ce vrea cu viata lui, dar trebuie sa te gandesti bine inainte sa iei vreo hotarare, pentru ca remuscarile sunt groaznice....


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#9 2009-08-11 10:31:38

d3vildelia
Hero member
Inregistrat: 2009-05-18
Mesaje: 2455

Re: ce sa fac?

eu cred k cel mai bine e sa te gandesti ce vrei u cu adevarat pentru k poate o sa regreti


hjartahjartahjarta Daca iubesti pe cineva ierti orice greseala...daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din dragoste...hjartahjartahjarta

mereu voi spera ca voi avea parte de o iubire ideala sad, desi sunt constienta ca asa ceva nu se va intampla niciodata , ci doar in cele mai fermecatoare vise ale mele (http://www.youtube.com/watch?v=U1dwdKkIbBQ)

Offline

 

#10 2009-08-11 11:17:37

katyi
Full member
Inregistrat: 2009-01-12
Mesaje: 288

Re: ce sa fac?

poate parea cam ciudat, dar intr-un fel te inteleg..
totusi, daca nu esti sigura ca il iubesti pe actualul, de ce  mai stai cu el? lasa-l..ca doar nu e ultimul... eu zic ca ai fi destul de.. rautacioasa sa-ti inseli prietenu doar pt ca ti s-au aprins calcaiele dupa fostul.. daca tot asa.. de ce nu te impaci cu fostul? poate iese ceva..


angel

Offline

 

#11 2009-08-11 11:55:17

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: ce sa fac?

daca nu prea iti place sexul cu actualul, poate ca nu ati experimentat mai mult. lumanarele, flori, sampanie, pozitii noi, ceva excitant. poate te atrage. asa eram si eu la inceput, parca nu prea ma atragea sexul in mod special dar, aducand ceva nou relatiei, vorbe frumoase, pozitii interesante, a a ajuns sa imi placa la nebunie.
daca vrei cu fostul, eu zic sa pui punct relatiei. daca chiar nici cu fostul nu o sa te atraga sexul ce faci? tii in secret ca ai inselat? draga mea, minciuna are picioare scurte si o sa ai de-a remuscari si regrete de numa numa. dar e decizia ta, doar sa nu iti para rau.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#12 2009-08-11 12:12:34

kat_utza
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-13
Mesaje: 1038

Re: ce sa fac?

de multe ori relatiile reluate nu mai dureaza deoarece motivele pentru care v-ati certat pot reaparea si de pe urma asta poti avea de suferit mai mult...
asa ca eu nu iti pot spune decat sa incerci sa faci ceva nou cu actualul prieten, sa nu aveti o viata monotona sau in cazul in care nu mai simti nimic pentru el sa il lasi si sa astepti o noua iubire...

Offline

 

#13 2009-08-12 12:50:26

ani88
Full member
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 873

Re: ce sa fac?

Si eu sunt de acord cu kat-utza. Dar de ce nu iti place cand va "bubu" ? Bea si tu o bere daca potzi-n-ai copii mici etc. E o senzatie probabil asemanatoare cu inflacararea pentru fostul. Nimic nu e pentru totdeauna-in zona senzatiilor..

Ultima oara a fost editat de ani88 (2009-08-12 12:50:44)


I love you. Remember. They cannot take it

Offline

 

#14 2009-08-12 15:34:53

Stef
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-12
Mesaje: 681

Re: ce sa fac?

my_aa a scris:

Tu nu il iubesti pe prietenul tau, stai cu el pentru ca se poarta frumos, e atent, grijuliu....
Fiecare are dreptul sa faca ce vrea cu viata lui, dar trebuie sa te gandesti bine inainte sa iei vreo hotarare, pentru ca remuscarile sunt groaznice....

Remuscarile nu sunt groaznice, remuscarile POT FI groaznice. smile

Offline

 

#15 2009-08-12 17:51:04

debilika>:)
Full member
De la: mare..inghesuiala
Inregistrat: 2009-05-26
Mesaje: 218

Re: ce sa fac?

eu cred ca niciun om nu merita sa il inseli, pt k dupa cate ai povestit, el este grijuliu cu tine si este un om cumsecade. incearca sa vorbesti cu el despre faptul ca nu iti place totul in relatia voastra, incearca sa ii deschizi putin ochii. Spune`i ce nu`ti place si ceea ce ti`ar placea sa se intample atunci cand sunteti impreuna. Dupa parerea mea, nu e o solutie sa incerci cu fostul, atata timp cat ai alt prieten, odata si odata se afla adevarul, iar tu stii ce se va intampla atunci.
iti urez succes si sper sa faci alegerea cea mai buna! puss


I like the way you shake your ass around me partydance

Offline

 

#16 2009-08-22 17:03:24

in_love
Full member
De la: mai aproape decat crezi
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 663

Re: ce sa fac?

daca ti s-a aprins calcaiele dupa altcineva,actualul nu mai are ce cauta in povestea asta


kapitulation

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.