homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Declansare menstruatie !


#1 2009-08-17 15:21:39

anndreiutzaca
Sr. member
De la: far..far away
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 1043

Declansare menstruatie !

Buna fetele,

Am si eu o problemutza..Trebuia sa-mi vina pe 13 si nici pana azi nu a aparut.. sad
M-ar interesa ceva ce ar putea declansa menstruatia(leacuri babesti sau pastilutze..ceva) deoarece vineri plec la mare si nu as vrea sa ma apuce tocmai atunci..
Voi stiti vreun remediu?A mai incercat cineva ceva?
Multumesc frumos!


Mami de Iustinel puss
Toti copiii sunt minunati atunci când sunt iubiti !

"Părinții nu sunt altceva decât nişte copii mari până când copii lor îi târăsc în maturitate (de obicei cu multă agitație şi cu multe țipete)." Stephen Covey

Offline

 



#2 2009-08-17 15:47:25

Darcy
Sr. member
Inregistrat: 2008-07-11
Mesaje: 1396

Re: Declansare menstruatie !

eu de obicei beam vin rosu fiert smile. sau..mai incercam cu o aspirina. nu sustin ca merge pt toata lumea..ci zic doar ce incercam eu:) succes


Cap patrat cu minte-n colturi

Offline

 

#3 2009-08-17 17:45:59

dadalici
Full member
Inregistrat: 2008-06-25
Mesaje: 625

Re: Declansare menstruatie !

de vinul rosu si eu am auzit, mai incearca si muguri de zmeur(gasesti pe la plafar)


"defineste'mi fericirea.."

Offline

 

#4 2009-08-17 22:11:37

anndreiutzaca
Sr. member
De la: far..far away
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 1043

Re: Declansare menstruatie !

ms mult fetele..am incercat si aspirina..si vin rosu...si bai fierbinti cu sare si nimic...ma gandeam ca daca nu se intampla nimic pana miercuri sa incrc sa-l aman cat timp sunt in concediu numai ca nu stiu daca ar dauna foarte mult organismului meu,mai ales ca ar trebui sa incep sa iau anticonceptionale luna asta(mi s-a prescris yasmine) ..

vreun sfat ceva..?


Mami de Iustinel puss
Toti copiii sunt minunati atunci când sunt iubiti !

"Părinții nu sunt altceva decât nişte copii mari până când copii lor îi târăsc în maturitate (de obicei cu multă agitație şi cu multe țipete)." Stephen Covey

Offline

 

#5 2009-08-17 22:26:22

dadalici
Full member
Inregistrat: 2008-06-25
Mesaje: 625

Re: Declansare menstruatie !

eu auzisem ca baile ti'l amana...daca vrei sa il amani, incearca invers: vin alb, tarie, cazi fierbinti.. hmm


"defineste'mi fericirea.."

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-08-17 22:35:11

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Declansare menstruatie !

nu prea ai ce sa faci sa declansezi...vine cand vrea el...asta cu bai fierbinti,vin rosu....stiu ca atunci cand ai menstratie e mai abundenta dar sa declanseze...nu prea cred.


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#7 2009-08-19 14:33:27

anndreiutzaca
Sr. member
De la: far..far away
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 1043

Re: Declansare menstruatie !

s-a declansat..cam tarziu dar asta e..diseara voi incepe ac si vineri plec in co..

ma gandeam sa incerc clorocalcin pt diminuarea fluxului...numai k nu stiu daca are cumva efecte adverse asupra ac..?
cineva care a incercat?si cam cum trebuie luat?


Mami de Iustinel puss
Toti copiii sunt minunati atunci când sunt iubiti !

"Părinții nu sunt altceva decât nişte copii mari până când copii lor îi târăsc în maturitate (de obicei cu multă agitație şi cu multe țipete)." Stephen Covey

Offline

 

#8 2009-08-19 15:08:33

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Declansare menstruatie !

eu luam clorocalcin pt alergii...


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#9 2009-08-19 20:41:26

the.duchess
Full member
Inregistrat: 2009-08-06
Mesaje: 139

Re: Declansare menstruatie !

eu stiam  de vitamina k ....iei d la farmacie si ku o pastilutza o rezolvi....foarte putin iti mai curge

"
Vitamina K, remediu pentru menstruatia abundenta- Numita si antihemoragica, vitamina K este o substanta liposolubila ce intervine in procesul de coagulare a sangelui. Este alcatuita din doua componente naturale: vitamina K1, (fitochinona) si vitamina K2 (farnochinona).Lipsa vitaminei K din organism conduce la aparitia tulburarilor de coagulare. Acest lucru se traduce prin sangerari, hemoragii, hematoame, epistaxis (scurgeri de sange din nas), menstruatie abundenta."

deci completezi lipsa de vitamina k din corp si menstruatia se diminueaza.


i`m tryin` to do good, but the devil's fuckin` with me..

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.