homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Problema sexuala


#1 2009-08-10 08:53:53

me_bb
New member
Inregistrat: 2007-08-21
Mesaje: 52

problema sexuala

de 3 luni nu mai am orgasm vaginal!
banuiesc ca s-a intamplat din cauza ca de ~3luni imi face sex oral si reusesc sa am orgasm prin stimulare orala aproape de fiecare data!..am incercat de toate, sa ma relaxez, sa vorbesc cu el, sa prelungim preludiul...ma excit foarte tare si ma simt foarte bine dar nu mai reusesc sa am orgasm vaginal, oricat de mult ar dura partida (si de obicei dureaza minim o ora)...sunt foarte speriata! exista vreun tratament sau sa ma adresez medicului? in sex shop gasesc ceva? sunt dispusa sa fac orice....multumesc anticipat de raspunsuri

Ultima oara a fost editat de me_bb (2009-08-10 08:58:05)


hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#2 2009-08-10 09:57:12

your.dream
Insomniac member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 5368
Site

Re: problema sexuala

Daca ai avut pana acum 3 luni orgasm vaginal si acum nu mai ai eu cred k e o "problema" a carei rezolvare tine numai de voi doi.
Dar daca te simti bine in timpul actului sexual, de ce e asa de grav daca nu ai si orgasm vaginal?
Cu un pic de rabdare si sex din plin te vei bucura din nou de el.Spor la "treaba" sexinpat


Iubesc si sunt iubita

Offline

 

#3 2009-08-10 10:05:12

me_bb
New member
Inregistrat: 2007-08-21
Mesaje: 52

Re: problema sexuala

Pai sunt ingrijorata pentru ca am mai intrebat si citit despre probleme de genul si singurul raspuns era: corpul ti se obisnuieste cu stimularea orala care e mai intensa si din cauza asta nu mai pot avea orgasm vaginal(era un limbaj mai tehnic dar asta e ce am inteles eu)...iar problema poate fi permanenta


hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#4 2009-08-10 10:16:35

your.dream
Insomniac member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 5368
Site

Re: problema sexuala

Nu cred k are treaba stimularea orala cu absenta orgasmului vaginal. Stimularea orala fce parte din preludiul a foaaaarte multor cupluri si cu siguranta se ajunge si la orgasm vaginal in timpul actului sexual.
Deci, in primul rand, eu nu consider o problema asta, si cu siguranta nu-i ceva permanent.
Dar dak tu crezi k  lipsa orgasmului vaginal are ca si cauza stimularea orala, renunta la ea si treci direct la fapte in pat...fara stimulare orala...


Iubesc si sunt iubita

Offline

 

#5 2009-08-10 11:26:13

me_bb
New member
Inregistrat: 2007-08-21
Mesaje: 52

Re: problema sexuala

Nu cred ca m-am exprimat bine, stimularea orala oricum facea parte din "meniul" nostru, era vorba de orgasmul clit. pe care acum il refuz...sper sa fie bine pana la urma!


hjarta hjarta hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-08-11 12:09:09

kat_utza
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-13
Mesaje: 1038

Re: problema sexuala

pe mine oralul m-a facut sa ma simt bine... si sa am orgasm
chiar daca la inceput l-am refuzat tongue
asa ca nu cred ca are vreo legatura...

Offline

 

#7 2009-08-18 01:25:31

christianach
Membru
Inregistrat: 2009-08-18
Mesaje: 1

Re: problema sexuala

buna...intru pentru prima data aici...si sunt curioasa de ce nu am orgasm.am 19 ani si 7 luni si de 2 ani mi-am inceput viata sexuala.nu am avut numai 3 parteneri si acum sunt cu al 4-lea...cu prietenul actual ma simt cel mai bine,este tandru si stie sa se poarte cu mine si in pat se gandeste si la dorintele mele.cand se joaca cu mine, si cu degetele pe clit.,imi provoaca o senzatie placuta,iar la un moment dat placerea este maxima,doar ca nu iasa nimic.iar dupa 1 minut nu mai simt nimic.chiar daca sunt cu problema asta , prietenul ma intelege si incearca tot timpul sa ma ajute cum poate el, dar tot nu iasa nimic.ce-i de facut?sunt cu el de 7luni ,imediat 8 si sunt atrasa de el ,deci rusinea sau jena sau mai stiu eu ce ...  nu exista...va rog un sfat ceva....multumesc....


Love means giving someone the chance to destroy you .... and trust that she/he will not do it!!!hjartahjartahjartahjartahjarta

Offline

 

#8 2009-08-18 01:31:29

ally18
Insomniac member
Inregistrat: 2008-08-05
Mesaje: 8941

Re: problema sexuala

nu ai nici orgasm clitoridian?k cel vaginal pt multe din noi e un mister pe care incercam sa`l descoperim lol


Love.  Live. Laugh.

Offline

 

#9 2009-08-18 08:39:48

d3vildelia
Hero member
Inregistrat: 2009-05-18
Mesaje: 2455

Re: problema sexuala

nici eu nu am tot timpul orgasm...dar ma las dusa de val pemtru k dak nu fac asta nu simt chiar nik


hjartahjartahjarta Daca iubesti pe cineva ierti orice greseala...daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din dragoste...hjartahjartahjarta

mereu voi spera ca voi avea parte de o iubire ideala sad, desi sunt constienta ca asa ceva nu se va intampla niciodata , ci doar in cele mai fermecatoare vise ale mele (http://www.youtube.com/watch?v=U1dwdKkIbBQ)

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.