homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Relatie la DISTANTA !


#1 2009-08-26 04:28:43

alexandra18
Full member
Inregistrat: 2009-05-30
Mesaje: 127

Relatie la DISTANTA !

am o relatie de 4 ani, dar niciodata nu ne-a mers bine...nu cred ca a fost zi sa nu existe o cearta nocry  , si totusi am mers mai departe pt k orice a fost , eu il iubesc sau cel putin asa cred,dar in ultimul timp lucrurile numai sunt asa cum ar trebui.eu sunt plecata din tara de o luna,el nu a dorit sa vina cu mine,pentru ca nu imi suporta parinti,si in acest timp de cand sunt aici abia daca ma cautat, iar cand ma cautat a dat dovada de multa indiferenta....desi spune ca ma iubeste si ca abia asteapta sa vin acasa nu il mai cred si nu il mai inteleg,pt ca de fiecare data cand neam certat ma face cu**a  va ...am incercat de multe ori sa pun capat acestei relatii dar sp ca nu vrea sa ne despartim etc.... acum de o luna am cunoscut pe cineva aici , si care se comporta cu mine exceptional...dar nu stiu ce sa fac bang  el este mai mare ca mine cu 9 ani  rodnar  dar toata lumea il vb numai de bine, chiar si eu in acest scurt timp mi-am facut o parere f buna despre el...a vb chiar si cu fratele meu, si ia spus ca va veni de 2 ori pe luna in Ro...dar totusi nu sunt sigura ca o relatie la distanta va rezista....[de curand(2luni) sa desp de iubita lui,iar el mi-a sp k eu lam facut sa uite tot ce ia putut face aceea fata] ...acum nu sunt sigura de sentimentele mele...odata sunt fericita cand il aud pe el cum vb cu mine,odata ma gandesc la cei 4 ani langa celalalt... si vroiam sa va cer un sfat...el ma atrage foarte multttttt  big_smile mai mult decat ma atras cel cu care am stat 4 ani  tillfreds  ... si totusi nu am putut face nimic de frica  rodnar  ...cateodata am impresia ca gresesc daca fac pasul asta,si la 10 secunde dupa imi doresc sa se intample ... voi ce credeti?relatiile la distanta REZISTA?? ...oare gresesc daca ma culc cu el???  sexinpat


hjarta sometimes you have to forget what you want to remember what you deserve hjarta


Sometimes you have to be apart from people you love, but that doesn't make you love them any less. Sometimes you love them more hjarta miss  mami & papi sad

Offline

 



#2 2009-08-26 09:04:15

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: Relatie la DISTANTA !

ti-ai pierdut 4 ani intr-o relatie plina de certuri alaturi de un individ care nu-ti suporta parintii  diablo  de ce sa nu risti? poate ca asta este chiar "the one" dar nu vei stii pana nu vei incerca. iti pot spune cu siguranta ca daca nu o vei face te vei gandi toata viata ca ai cunoscut pe cineva care te iubea, pentru care insemnai ceva, langa care poate ar fi fost mai bine si tie....ti-a fost frica!!!


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#3 2009-08-26 09:33:24

bella-yzaura
Full member
De la: iasi
Inregistrat: 2009-04-06
Mesaje: 728

Re: Relatie la DISTANTA !

buna alexandra,
lucia are dreptate au trecut 4 ani din viatza langa un om care nu merita , eu una stiu ce inseamna sa fii jignita si sa nu iti suporte parintii, asa k lasa totul in urma, si incepe o noua viatza alaturi de un om care te iubeste, nu este neaparat necesar sa faci pasul de a te cuka cu el, mai da-ti tp de ati reveni putin si apoi, de ate impaca cu gandul si cu tine....cta despre distanta eu am avut asa cv si sincer nu as mai accepta, deoarec at cand vreau sa ma iubesca , sa ma stranga, in brate, sa-mi fie alaturi at nu e langa mine si nu pot ...dar daca u esti ok poti incerk, ca apoi sa nu regreti k nu ai incercat....eu merg pe principiul in viatza sa iti para rau de ceea ce faci nu de ceea ce nu faci..........


Daca am fi picaturi de ploaie/N-am avea nevoie de lacrimi/Daca am fi cuvinte/N-am avea nevoie de marturisiri/Dar cum suntem oameni/Avem nevoie de dragoste!!!

Offline

 

#4 2009-08-26 09:38:51

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: Relatie la DISTANTA !

legat de distanta....nu va fi o relatie la distanta toata viata pentru ca daca lucrurile vor merge bine si va veti iubi si el isi va dori sa fie langa tine si atunci....ori se va stabili el aici ori te vei stabili tu acolo. in orice caz, distanta, pentru inceput va fi un test bun pentru relatia asta si pentru sentimentele voastre. stiu ca e greu sa vrei sa il simti langa tine si sa nu fie acolo insa cateodata se merita. oricum, gandeste-te la relatia de 4 ani ca la ceva ce a fost pentru ca eu nu as suporta sa fiu facuta c**va de barbatul pe care il iubesc ( decat in anumite momente, in pat ) si mai mult decat atat: sa nu-mi suporte parintii  va ? pai ce inseamna asta?


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#5 2009-08-26 10:23:29

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Relatie la DISTANTA !

alexandra18 a scris:

pt ca de fiecare data cand neam certat ma face cu**a

de ce?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-08-26 10:40:58

James
Banat
De la: mă-ta din dulap
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 2161

Re: Relatie la DISTANTA !

Pentru că-i un porc idiot. big_smile

Go for the new guy... şi bagă-ţi ceva ?n gura ăstuia de aici. Faza cu părinţii nu e un criteriu de luat ?n calcul, ?nsă indiferenţa şi certurile zilnice... oh da, e clar că stă cu tine din obişnuinţă şi nu pentru că te iubeşte!

Ultima oara a fost editat de James (2009-08-26 10:41:58)


Mai bine să taci şi să pari prost, decât să vorbeşti şi să înlături orice dubiu.

Offline

 

#7 2009-08-26 10:45:11

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Relatie la DISTANTA !

alexandra, nu te gandi la cei 4 ani. gandeste-te la cum e relatia, nu la durata ei... doar nu o sa ramai de-acum cu el doar pt ca au fost 4 ani... daca ai inceput sa simti ceva pt baiatul acela  inseamna ca relatia ta cu celalalt nu e atat de roz, si ca nu il iubesti cu adevarat...
si ca sa iti raspund la intrebare, daca va iubiti cu adevarat o relatie la distanta poate sa exista si sa dureze. mai ales daca vine de 2 ori pe luna in romania nu e dracul asa de negru tongue

Offline

 

#8 2009-08-26 11:43:03

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Relatie la DISTANTA !

Aoleeeeeu, 4 ani si iti virbeste asa de urat cu tine. Ce mai astepti? Go for the other one big_smile

Offline

 

#9 2009-08-26 12:02:58

the.duchess
Full member
Inregistrat: 2009-08-06
Mesaje: 139

Re: Relatie la DISTANTA !

PillBlast a scris:

Aoleeeeeu, 4 ani si iti virbeste asa de urat cu tine. Ce mai astepti? Go for the other one big_smile

subscriu...si fara parere de rau...ci chiar de bn k scapi d comportamentul si jignirile lui..nu ar trebui sa permiti nimanui sa iti vorbeasca asa!


i`m tryin` to do good, but the devil's fuckin` with me..

Offline

 

#10 2009-08-26 12:27:28

ada2910
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-07-13
Mesaje: 299

Re: Relatie la DISTANTA !

atata vreme cat tu te gandesti sa te desparti de el...atata timp cat el iti vorbeste urat si te face curva...Jeasus...chiar nu inteleg ce mai stai cu el. Da, piate e normal sa va certati din cand in cand, dar nu mereu.

Ai dreptul sa fi iubita, respectata si fericita.

Go for the new one.


Infrange-ti deci durerea
Fii vesel de se poate
Caci tot la zi ajunge
Si cea mai lunga noapte!

Offline

 

#11 2009-08-26 12:37:36

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Relatie la DISTANTA !

Pentru ca ti-ai pierdut deja 4 ani langa cineva care nu te merita, nu-i un motiv sa iti mai pierzi si altii. El nu te iubea, si cred ca nici tu pe el. Era doar obisnuinta cea care va tinea impreuna.
E pacat sa nu incerci sa vezi ce iese cu tipul cel nou.
Nu ai nimic de pierdut.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#12 2009-08-26 14:41:46

alexandra18
Full member
Inregistrat: 2009-05-30
Mesaje: 127

Re: Relatie la DISTANTA !

anabella_n a scris:

alexandra18 a scris:

pt ca de fiecare data cand neam certat ma face cu**a

de ce?

pt lui asa i se pare ca sunt...desi nu l-am inselat niciodata...in fine...eu in 3 zile trebuie sa vin in tara si nu stiu ce am de facut...cred k o sa ma las dusa daca iese ceva ok big_smile daca nu ..[nashpa  lol ]  ...stiu ca am facut o greseala ca am stat langa el atata timp,dar de fiacare data knd neam certat si am avut kte o despartie mi-a fost foarte greu fara el,am plans...etc...acum sper din inima ca atunci cand ajung acasa sa nu vina la aeroport sa ma ia...stiam ca se va muta din bucuresti daca ma despart de el,acum sper sa se mute sa nu il mai vad sa imi trezeasca amintiri si....sa nu comit aceiasi greseala...

va multumesc multttt pt sfaturi.. applause  chicot

Ultima oara a fost editat de alexandra18 (2009-08-26 14:42:47)


hjarta sometimes you have to forget what you want to remember what you deserve hjarta


Sometimes you have to be apart from people you love, but that doesn't make you love them any less. Sometimes you love them more hjarta miss  mami & papi sad

Offline

 

#13 2009-08-26 14:42:00

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Relatie la DISTANTA !

parerea mea e ca relatia de 4 ani cu tipul acela e dusa demult. nici nu mai trebuie sa iti pui problema daca sa mai fii cu el sau nu, indiferent de ceea ce vei face cu tipul cel nou. iar cu tipul nou nu vad de ce sa nu incerci. daca il placi, daca te place, daca v-ati dori sa fiti impreuna. atata tot, sa incerci sa nu te indragostesti de el pana peste cap pana nu stii sigur ca la un moment dat veti putea fi impreuna in adevaratul sens al cuvantului, si nu asa, la distanta.
iar sa te culci cu el...e relativ. poti sa te culci cu el si sa nu fiti impreuna.. poti sa nu te culci cu el si totusi sa fiti impreuna. conteaza ce simti, ce iti doresti tu. si daca tu zici ca te atrage super tare.. rodnar

Ultima oara a fost editat de Loveable (2009-08-28 03:45:50)


hjarta

Offline

 

#14 2009-08-26 14:56:48

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Relatie la DISTANTA !

alexandra18 a scris:

anabella_n a scris:

alexandra18 a scris:

pt ca de fiecare data cand neam certat ma face cu**a

de ce?

pt lui asa i se pare ca sunt...desi nu l-am inselat niciodata...in fine...eu in 3 zile trebuie sa vin in tara si nu stiu ce am de facut...cred k o sa ma las dusa daca iese ceva ok big_smile daca nu ..[nashpa  lol ]  ...stiu ca am facut o greseala ca am stat langa el atata timp,dar de fiacare data knd neam certat si am avut kte o despartie mi-a fost foarte greu fara el,am plans...etc...acum sper din inima ca atunci cand ajung acasa sa nu vina la aeroport sa ma ia...stiam ca se va muta din bucuresti daca ma despart de el,acum sper sa se mute sa nu il mai vad sa imi trezeasca amintiri si....sa nu comit aceiasi greseala...

va multumesc multttt pt sfaturi.. applause  chicot

l-as lasa pentru simplul fapt ca ma face curva. si ma face in afara patului, ceea ce e destul de umilitor si de degradant.
succes in luarea unei decizii cat mai bune pentru tine  puss

Offline

 

#15 2009-08-26 16:01:01

ioana.cristina83
Full member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-11-06
Mesaje: 479

Re: Relatie la DISTANTA !

mda...barbatii astia...no comment...
iti poti gasi ceva mult mai bun...ai incredere in tine
si asa ca un sfat...relatiile la distanta nu tin (spun asta din experienta)


one day we're gonna get somehow...rodnar

Offline

 

#16 2009-08-26 23:16:29

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Relatie la DISTANTA !

draga mea tu te complaci in relatia asta..
oricat de greu ti-ar fi LASA-L....nu te merita.Eu inteleg ca plangi,te simti singura ...dar tu ce ai de castigat din relatia asta? Nimic..
mai bine singura decat cu un asemenea om.Pe langa faptul  ca ti-ai pierdut niste ani degeaba...trebuia sa-l lasi mai de mult
eu l-as fi lasat si daca m-ar fi intrebat de ce i-as fi spus ca il las ptr ca sunt o cu*va si daca tot crede asta ii arat eu ce inseamna sa fi o cu*va

Offline

 

#17 2009-08-27 09:30:38

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Relatie la DISTANTA !

alexandra18 a scris:

anabella_n a scris:

alexandra18 a scris:

pt ca de fiecare data cand neam certat ma face cu**a

de ce?

pt lui asa i se pare ca sunt...

si cu toate astea tu esti in dubii daca sa mai fii cu el sau nu??  va

Offline

 

#18 2009-08-28 00:02:40

alexandra18
Full member
Inregistrat: 2009-05-30
Mesaje: 127

Re: Relatie la DISTANTA !

nu am vb q el de 4 zile iar maine noapte plec spre ro.....nasol ca la aeroport ma va astepta mama lui cu tatal lui ...sper fara el big_smile ....sunt putin mai linistita numai ma simt asa de rau...adica nu mai imi e frica de "a ramane fara el" ....acum sunt mai sigura pe mine ca trebuie sa renunt la tot ce ma asteapta in romania si sa o iau de la 0 big_smilebig_smilebig_smile

va multumesc mult pentru sfaturi >big_smile<


hjarta sometimes you have to forget what you want to remember what you deserve hjarta


Sometimes you have to be apart from people you love, but that doesn't make you love them any less. Sometimes you love them more hjarta miss  mami & papi sad

Offline

 

#19 2009-08-28 16:42:07

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Relatie la DISTANTA !

Cu placere!
Ai sa vezi ca tot raul e spre bine wink


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.