homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Rog raspuns !!!


#1 2007-07-07 11:43:49

elem
Membru
Inregistrat: 2007-07-07
Mesaje: 1

rog raspuns !!!

Am luat Karissa in urma cu ceva timp...vreo jumatate de an am intrerupt si acum am revenit iar.Anticonceptionalele mi-au fost prescrise la un cabinet de planning.Iar cand am fost la endocrinolog(eu sunt mai plinuta)mi-a spus ca sunt bune pt mine.Cand am luat prima data nu am avut nici o problema acum insa am inceput sa iau prima pastiluta in prima zi de menstratie cum zicea pe prospect, kestia e ca am avut 2 zile abundent si apoi mai nimic...de vreme ce pe mine ma tinea cate 5 zile.Si problema nu se termina aici.....inca mai am picuri de sange din cand in cand(normal menstruatia trebuia sa mi se termine luni-2 iulie).Ma ingrijoreaza kestia asta cu atat mai mult cu cat prima daca nu am avut nici o problema.Am mai avut pauze de anticonceptionale si mai inainte ..dar mergeam la cabinet si imi zicea cand sa incep...si nu mai stiu exact da parca zicea a 5a zi de menstruatie......iar eu acum am inceput dupa prospect(in prima zi)Sa fie asta problema?:(Cand o sa se rezolve?

Offline

 



#2 2007-07-07 11:50:31

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: rog raspuns !!!

se numeste spotting ce ai tu, nimic de ingrijorat in primele 3 luni. daca dupa primele 3 luni problema persista mergi si schimba pastilutele. e bine ca ai inceput din prima zi.


mami de minuni hjarta

Offline

 

#3 2007-07-07 19:16:27

panchinika
New member
Inregistrat: 2007-07-07
Mesaje: 8

Re: rog raspuns !!!

IN URMA CU UN AN AM FOST LA UN CONTROL SI MI S-A SPUS CA AM OVARUL STANG POLICHISTIC.DOAMNA DOCTOR MI-A RECOMANDAT ANTICONCEPTIONALE DAR NU AU NICI UN REZULTAT .STIE CINEVA UN ALT TRATAMENT?

Offline

 

#4 2007-07-08 10:48:26

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: rog raspuns !!!

daca sunt functionale nu e nevoie de operatie...iar daca probleme de la ele nu ai lasa le in pace...


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#5 2007-07-09 13:29:58

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: rog raspuns !!!

panchinika ai warn ca ai tipat la noi. faci o vizita pe la reguli?


Nobody home

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.