homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vopsea par-2


#20 2009-07-26 15:23:42

andora
Full member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 524

Re: vopsea par

space a scris:

Cat de intensa e culoarea pe care o poti obtine de la henna? m-ar tenta doar sa am niste reflexe roscate, nu sa fiu roscata asa ca lumea in cap. Oare as putea obtine asa ceva cu henna?

..din cate stiu eu, odata ce te-ai vopsit cu hena, celelalte tipuri de vopsea nu mai prind pe par, asa ca gandeste-te bine daca vrei sa folosesti hena...sa nu regreti dupa...


Am facut un pariu cu viata: ca atunci cand ea ma va invinge , eu sa nu am nici un regret!!!

Offline

 



#21 2009-07-26 15:56:27

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: vopsea par

Mama se face cu henna, si nu se vede foarte tare, adica da parului o nuanta de roscat, dar ea are parul saten ... mediu, nu foarte inchis. Unde are parul alb nu se prinde prea bine, sau se face un rosu mai deschis, dar se vede foarte natural per ansablu, si nu foarte strident.

Offline

 

#22 2009-07-26 22:42:20

in_love
Full member
De la: mai aproape decat crezi
Inregistrat: 2009-05-13
Mesaje: 663

Re: vopsea par

un spray de stralucire bun ce recomandati?as vrea unul profesional chiar daca e mai scumpisor daca tot dau un ban macar sa se vada si efectele

am atatea spray-uri care nu sunt bune de nimic


kapitulation

Offline

 

#23 2009-07-27 00:28:12

andora
Full member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 524

Re: vopsea par

in_love a scris:

un spray de stralucire bun ce recomandati?as vrea unul profesional chiar daca e mai scumpisor daca tot dau un ban macar sa se vada si efectele

am atatea spray-uri care nu sunt bune de nimic

iti recomand tot elixirul subrina, am scris mai sus despre el...eu sunt f. incantata ...iti hidrateaza si parul


Am facut un pariu cu viata: ca atunci cand ea ma va invinge , eu sa nu am nici un regret!!!

Offline

 

#24 2009-07-27 00:40:17

SmackDown
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-11
Mesaje: 1506

Re: vopsea par

andora a scris:

SmackDown a scris:

cat costa uleiashu` asta ?

26 lei....30 ml...elixir subrina professional...dar nu se gaseste in comert...eu le cumparam de fiecare data de la salon...firma distribuitoare nu vinde la pers. fizice , doar saloanelor de cosmetica..eventual sa cauti salonul care lucreaza cu produse subrina...cantitatea ti-e suficienta cam pt. 3 luni..eu am parul f. lung de aceea se consuma in 3 luni
...dau pe parul umed , la sfarsit, si las asa sa se usuce natural..primele dati acest ulei se va absorbi rapid daca parul tau nu este suficient de hidratat, mai ales vara, din cauza soarelui, dar iti ramane luciul, care si la umbra straluceste, la soare e superb...nu mai spun faptul ca pe par platinat se vede extraordinar
...personal sunt f. multumita de el...
...sper sa nu se creada ca fac reclama, dar sunt unele produse ieftine care chiar se merita sa fie folosite
...cele care sunt platinate, le pot da sugestii cum sa-si mentina parul foarte sanatos,...scuze...sa arate ca si cand ar fi un par sanatos....pt. ca odata vopsit din brunet in blod, deja se schimba totul...devine ca matura daca nu ai grija de el...

...daca stie careva din voi produse de decolorat mai bune, sa nu distruga parul f.tare, astept sugestii...

si eu am fost platinata si mi-am distrus parul  skitarg  sad   bine ... oricat de ingrijir ar fi fost  chiar nu se putea ajunge la nuanta asta dar eu am incercat imposibilul ... fiind bruneta natural si cu firul ff gros si aspru .. sa nu-mi mai amintesc  mad
nah ..n-am fost si eu multumita sa ma opresc la un blond inchis ....
da ..cred k stiu produsele subrina .. multumesc tare mult , o sa caut cand am banutzii  puss

PS : Si mai spune-ne te rog de masti , sampoane care trateaza parul deteriorat  buga


الله مساعدتي لتعلم اللغة العربية 
ALHAMDULILLAH !!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-07-27 02:22:25

andora
Full member
Inregistrat: 2009-07-01
Mesaje: 524

Re: vopsea par

ok...ingrijire pentru par platinat!!!(obtinut din brunet)...deja am devenit experta la cate produse am incercat rotfl si de un an de zile mi-am dat seama ca cele mai bune sunt urmatoarele (si nu sunt cele mai scumpe):
-ma spal regulat pe par miercurea seara si duminica dimineata
-samponul il alternez o data la 3 luni:subrina professional pt. par decolorat (il cumpar de la salon ca in comert nu se gaseste, va recomand sa va luati direct in recipient de 1 litru, iesiti mai ieftin) si pantene din comert (tot pt. par deteriorat)
-apoi aplic masca de par de la kallos cu placenta (eticheta verde) cu care ar trebui sa stau 30 de min. dar nu am rabdare niciodata si o tin max. 10 min.
- dupa ce am clatit bine  masca din par, usuc parul natural in prosop sau la soare, iar cand este doar putin umed (jilav) pun in palme ulei elixir de la subrina professional si aplic pe toata lungimea parului, intinzandu-l cu peria ...acest ulei se va usca pe firul de par cam in 30 de minute...cu cat firul este mai degradat cu atat mai repede va fi absorbit, ramanand doar luciul, stralucirea metalizata
-recomandabil este sa se usuce parul natural, dar iarna folosesc si uscatorul de par


vopseaua de par si decolorantul le mai alternez: subrina cu joico(asta este ffffff. scumpa, dar se vad rezultatele)

PS: as pune si poze , dar nu stiu cum... chicot

Ultima oara a fost editat de andora (2009-07-27 02:34:39)


Am facut un pariu cu viata: ca atunci cand ea ma va invinge , eu sa nu am nici un regret!!!

Offline

 

#26 2009-09-07 11:20:51

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: vopsea par

fetelor eu sunt bruneta(parul natural)si vopsita blonda de cativa ani.m-am hotarat insa sa ma vopsesc bruneta ca sa ajung la culoarea mea naturala pt ca blondul mi-a distrus parul.ce vopsea ma sfatuiti sa folosesc?si ce nuanta?ca sa fie cat mai naturala...


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#27 2009-09-07 12:27:16

skumpi
Vizitator

Re: vopsea par

eu zic sa te faci cu Casting de la L`oreal...

 

#28 2009-09-07 12:29:12

kat_utza
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-13
Mesaje: 1038

Re: vopsea par

skumpi a scris:

eu zic sa te faci cu Casting de la L`oreal...

un saten mai inchis(iese mai negru) caci brunetul e prea dur si artificial

Offline

 

#29 2009-09-07 13:15:50

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: vopsea par

skumpi a scris:

eu zic sa te faci cu Casting de la L`oreal...

skumpi o colega de-a mea s-a facut cu casting si in 2 sapt i s-a decolorat din negru in roscat.zice ca e fara amoniac si de-aia i s-a decolorat asa de repede.stiu ca tu ai scris ca tie ti-a iesit foarte greu culoarea,dar eu sunt totusi blonda acuma si as vrea ceva sa tina.
katutza imi place culoarea ta naturala.asa e si al meu  big_smile
dupa cat timp ti-a iesit negrul?

Ultima oara a fost editat de dianah (2009-09-07 13:21:24)


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#30 2009-09-07 18:34:00

skumpi
Vizitator

Re: vopsea par

da asa o sa se intample cu orice vopsea pt ca daca esti blonda si te faci bruneta se duce f rpd vopseaua...cu oricare te`ai face ca e cu amoniac sau fara...eu ti`am recomandat casting pt ca ziceai ca ai paru distrus de la blond si macar asta e mai bland cu paru tau...

 

#31 2009-09-07 22:41:24

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: vopsea par

Am si eu o intrebare pentru fetele care se vopsesc. Voi va vopsiti pentru ca aveti cateva fire albe, sau pentru a imbunatati aspectul parului, sau poate textura lui, sau doar pentru ca vreti o alta culoare? Intreb pentru ca sunt curioasa. Am incercat si eu sa ma vopsesc, dar imi venea sa plang cand am vazut ce urat imi statea, noroc ca nu era permanenta vopseaua.

Offline

 

#32 2009-09-07 22:49:24

aadriana
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-09
Mesaje: 1877

Re: vopsea par

Eu ma vopsesc, doar iarna... Adica atunci cand e toamna pe sfarsite ca imi pare mie ca sunt prea blonda cand ies din vara. Imi fac oricum o nuanta destul de apropiata de ce-a naturala, spre saten. Ultima data m-am facut cu blond inchis de la L`Oreal si mi-a iesit un saten superb:) (cred ca pt prima data am fost atat de multumita de cum am iesit lol )


Si de ma vei iubi,/ Peste crivatul iernii ce vine.../ Fara brate, cu ochii pustii,/ N-am sa mai am ce intinde spre tine.... [Adrian Paunescu- Copaci fara padure]

Offline

 

#33 2009-09-07 23:47:01

skumpi
Vizitator

Re: vopsea par

cum sa avem fire albe la 20-30 de ani ? lol
eu m`am vospit prima data ca vroiam o schimbare smile

 

#34 2009-09-07 23:50:56

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: vopsea par

Eu aveam mai multe colege care se vopseau ca aveau 10 fire albe in cap. Tata de exemplu la 20 de ani era gri in cap, de-aia intreb smile

Offline

 

#35 2009-09-07 23:53:50

skumpi
Vizitator

Re: vopsea par

yikes

 

#36 2009-09-07 23:54:04

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: vopsea par

eu prima oara cand m-am vopsit, m-am vopsit culoarea mea naturala lol
nu stiu ce naiba am vrut eu atunci sa i fac... sa-i schimb textura, sa-l fac mai "stralucitor"...

apoi am inceput sa mi l inchid... eu il am castaniu inchis si ma fac de 2-3 ori pe an saten inchis.
acum mi s-a deschis rau de la soare, apa, etc. dar nu stiu cand o sa ma fac iar hmm


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#37 2009-09-08 00:14:01

skumpi
Vizitator

Re: vopsea par

carmen da u nu esti bruneta bruneta ? yikes in poze paru ti`e ff negru hmm

 

#38 2009-09-08 10:04:04

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: vopsea par

NU stiu... mi-am pus o peruca odata in cap si aratam ca o tigancusa lol O sa ma mai gandesc, ca mi-e ca imi stric si parul.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.