homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Epilarea inghinala la salon-2


#20 2007-04-27 20:43:55

anda23
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-09-12
Mesaje: 556

Re: epilarea inghinala la salon

eu m-am facut cu ambele si nu este mai dureros. ca si cu ceara refolosibila, cosmeticiana trebuie sa stie sa o foloseasca. pt ca o data m-a facut o tipa cu ceara refolosibila si m-a ars intr-un hal ca am plecat cu un picior terminat si unul nu. Conteaza f mult unde te duci si sa gasesti o fata buna.
m-am facut chiar si anal cu ceara de unica folosinta si va spun ca este o chestie banala, nu doare mai rau

Offline

 



#21 2007-04-28 08:52:40

Melody
Full member
De la: mine din camara...
Inregistrat: 2006-12-15
Mesaje: 594

Re: epilarea inghinala la salon

Fetelor, ceara de la  epilatul inghinal se arunca intotdeauna! sunt reguli...cea de pe picioare e refolosibila, dar cea de la subrat si ce de la inghinal se arunca! (daca nu, atunci schimbati salonul!) mama mea e cosmeticiana...si la ea ma fac mereu. doare ffff tare in interiorul labiilor mari din cauza ca se trage de piele atunci cand dezlipeste ceara, in rest e ok! si daca sunteti iritate, e mai bine sa asteptati pana va epilati ptr ca nu o sa va placa deloc tongue


Cocorosie!

Offline

 

#22 2007-04-28 13:53:01

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: epilarea inghinala la salon

raluca24 a scris:

senorita...mi-ai mai dat curaj...am sa ma duc in cele din urma..pentru ca nu ma mai suport lol..nu ca as arata groaznic acolo jos, dar na..vine si caldura de acuma..si nu se mai poate smile mersi de comment.

cu multa placere.
Melody, chiar am sa ma uit atenta data viitoare sa vad daca ceara mea e aruncata sau pusa la loc in aparat big_smile


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

#23 2007-07-11 23:38:22

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: epilarea inghinala la salon

fetelor o intrebare....voi va epilati de tot,sau cel putin lasa-ti o fasie acolo???? sau doar partile care ies din chilot...prietenilor vostri cum le place mai mult?big_smile


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 

#24 2007-07-11 23:41:57

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: epilarea inghinala la salon

Eu pana acum imi lasam o fasie lata de un degete asa pe mijloc, dar acum pe caldurile astea parca nu mai suport nici fasia si ma fac de tot.Si lu iubi i-a placut si cu fasia aia si fara. Si ma fac si interfesier, ca daca tot ma fac inghinal de tot.
Si acum o fata de pe forum a venit cu o super idee, epilat total, si pe labii si asa mai adanc si sa iti lasi acolo deasupra un medel de inimioara. cred k asta i-ar placea mult lu iubi


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-07-11 23:46:48

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: epilarea inghinala la salon

mda marfa..dar chestiile astea,inimioare si fasii le face-ti la salon??sau voi singurele??si stati tot timpul sa va epilati la salon cu ceara??pls ziceti-mi si mie ,ca am intrat in panica,vreau sa mai raresc parul de acolo,m-am facut si cu cearca deseori dar nu am timp mereu sa merg la salon,m-am facut si foar fasii care ieseau din chilotei cu aparat rowenta si cu aparatul de ras...dar ma streseaza ca acum ma inteapa rau:(( si ma bate si pe mn gandu sa ma fac de tot,dar la salon nuj daca am sa pot si vreau sa interfesier


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 

#26 2007-07-11 23:59:30

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: epilarea inghinala la salon

eu mereu ma fac la salon.....de mult timp....si ma fac o data la 3-4 saptamani si ma duc mereu la aceeasi fata (am scirs in topicul "metode de epilat" despre Alina mea. MIe fasia aia mi-o face la salon si o face dreapta, ca o dunga asa. Si data viitoare ii zic sa imi faca inimioara ca nu e greu....imi face contur cu un betisor de urechi. Dar oricum trebuie sa iti dai chiloteii jos, sa poata sa te faca calumea, si la fundulet. Si oricum fata aia vede femei in fiecare zi si nu o mai impresioneaza nimic, asa ca fii fara rusine

Ultima oara a fost editat de mitzili (2007-07-12 00:02:16)


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#27 2007-07-12 00:03:05

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: epilarea inghinala la salon

pai si ramai cu chiloteii pe u,sau te dezbraci..daca te si dezbraci deci morr,da' ce e ginecolog sa se uite la mine in ...???big_smile
chiar asta te intrebam:))))

Ultima oara a fost editat de barbara_mori (2007-07-12 00:03:33)


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 

#28 2007-07-12 00:10:44

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: epilarea inghinala la salon

nu se uita la tine in fifi smile
Poti sa ramai si cu chiloteii pe tine.Pe mine m-a pus una o data (nu am avut timp sa ma duc la alina mea) si m-a facut cu ceara de unica fol si cu chilotii pe mine.....m-a facut asa total si cu fasia aia si vai ce m-a mai chinuit..Si crede-ma chiar m-a chinuit k pe mine de obicei nu ma doare asa tare....Nu m-a durut cand smulgea ceara asa de tare precum m-a durut cand mi-o aplica....
De aia zic. chiloteii jos ca fetele alea sunt obisnuit sa vada in fiecare zi chiar zeci de pasarici. si e si mai usor atat pe tine cat si pt cosmeticiana


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#29 2007-07-12 05:18:03

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: epilarea inghinala la salon

mitzili a scris:

si e si mai usor atat pe tine cat si pt cosmeticiana

dap tongue si ele chiar vad zeci de pasarici lol nu e chiar asa nashpa. mie imi e cam frica de saloane nu stiu de ce, de fapt e si lenea care ma apasa greu, asa k ma fac singurica, de obicei cu ceara, acum k e vara bag aparatul o data la saptamana si n-am nici o treaba nu ma doare rau si nu imi las decat o fasie mica de tot acolo mai sus, in rest ma fac si in locurile "ascunse"


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#30 2007-07-12 09:46:42

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: epilarea inghinala la salon

tot cu aparatu? in locurile ascunse?????
Am incercat si eu o data cu aparatu si am reusit sa ma fac doar cat iese din chilotei.Desi pe mine cu ceara nu ma doare...cu apartu mor


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#31 2007-07-12 09:57:41

cecil
Full member
Inregistrat: 2007-02-21
Mesaje: 135

Re: epilarea inghinala la salon

am o intrebare stupida, inainte de a merge pt epilare inghinala, interfesiere, tb sa te tunzi?, sa fie mai parul mai scurt?
cam ce dimensiune tb sa aiba?

Offline

 

#32 2007-07-12 10:03:43

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: epilarea inghinala la salon

NU trebuie sa fie nici de 2-3 mm da nici de 2 degete. Dar daca il lasi prea mult sa creasca doare mai tare. Sa zicem ca pana la jumatate de cm e bine


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#33 2007-07-12 12:08:09

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: epilarea inghinala la salon

eu ma epilez in mod curent ( adica in fiecare luna ) cu ceara refolosibila la un salon de langa mine si pot spune cu mana pe inima k crapi de durere , dar eu ma fac de 2 ani si m-am obisnuit , mai depinde si de mana fiecarei cosmeticiene . eu platesc 20 de lei si a inceput sa mi se rareasca firul de par si radacina a inceput sa se mai subtieze ... da tot doare chiar si asa .


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#34 2007-07-12 12:12:58

andrutza
Vizitator

Re: epilarea inghinala la salon

Mi se pare mult 20 de lei avand in vedere ca e ceara refolosibila, eu platesc doar 12 lei dar ma face giugiuc cu din aia de unica folosinta misto nu e fierbinte cand o pune pe mine, nu ma doare si e si f igienic. Eu vara ma fac mai des cam la 2-3 sapt, iar in restul anului o data pe luna. Cecil interfesier poti sa te tunzi putin pe unde poti daca ai parul mai mare , dar in orice caz acolo nu doare e lejer fata de zona inghinala, pt mine cel putin.

 

#35 2007-07-12 12:31:55

narcisa_s
Full member
Inregistrat: 2007-07-05
Mesaje: 129

Re: epilarea inghinala la salon

dar cu puful de pe fund ce faceti?eu vreau sa`l dau jos,dar nu stiu daca e bine... nu este vizibil,dar vreau fund neted .voi faceti vreo ceva pentru indepartarea pufului?


Back to Black

Offline

 

#36 2007-07-12 12:36:44

andrutza
Vizitator

Re: epilarea inghinala la salon

Nu smile

 

#37 2007-07-12 12:40:08

just-me
Hero member
Inregistrat: 2007-02-04
Mesaje: 2067

Re: epilarea inghinala la salon

andrutza a scris:

Nu smile

subscriu

Offline

 

#38 2007-07-12 13:47:18

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: epilarea inghinala la salon

narcisa_s a scris:

dar cu puful de pe fund ce faceti?eu vreau sa`l dau jos,dar nu stiu daca e bine... nu este vizibil,dar vreau fund neted .voi faceti vreo ceva pentru indepartarea pufului?

Pe mine m=au apucat o data pandaliile si m-am facut si pe fund.....am zis k mor de durere...apr k imi dadusera lacrimile.


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.