homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Torsiune hidatida Morgagni sunt foarte ingrijorat...


#1 2007-07-13 10:16:23

Romascu
Membru
Inregistrat: 2007-07-08
Mesaje: 3

Torsiune hidatida Morgagni sunt foarte ingrijorat...

De vreo luna simt senzatii de discomfort usoare,ca efect secundar cred cantitatea de sperma s-a injumatatit.Am simtit dureri puternice la testicolul drept,insotite de ameteala si senzatii de voma.Am mers de urgenta la spital si am fost diagnosticat cu Torsiune hidatida Morgagni de catre ghirurg.Banuesc ca sunteti familiarizati cu badarania medicilor din spitale mi-a spus in scarba ce este,apoi m-a internat si mi-a administrat antibiotice anti infectie,nu am retinut numele.Dupa 2 zile mi-a dat drumul,dar simt in continuare aceasi senzatie de discomfort,mi-a spus sa urmez un tratament cu oxacilina.

Intrebarea mea: era nevoie de interventie chirurgicala??Ma simt la fel in continuare,singurele examinari au fost palpatul si sangele nu stiu cum sa procedez in continuare si ma intreb cat de greu este sa gasesti un medic care sa te trateze ca o fiinta umana si nu ca un gunoi social,sa iti explice ce problema ai si ce alternative,daca exista.
Am 16 ani,cu singura interventie in zona genitala de circumcizie,senzatiile acestea le am doar la testicolul drept.

Va multumesc anticipat,astept un raspuns.

Ultima oara a fost editat de Romascu (2007-07-13 10:17:29)

Offline

 



#2 2007-07-13 10:40:58

Romascu
Membru
Inregistrat: 2007-07-08
Mesaje: 3

Re: Torsiune hidatida Morgagni sunt foarte ingrijorat...

Multumesc ET dar sunt din Braila...
Am sa merg la un cabinet particular,ce teste se fac ecograf?Ultra sunete inseamna ecograf,sunt confuz.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.