homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vopseaua de par-2


#20 2007-07-13 13:01:00

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: Vopseaua de par

bai nene eu sunt tare nemultumita,eu acum ma vosesc ciocolatiu cu cateva suvite blonde(ff putine) si imediat mi se decoloreaza vopseaua si imi iese un saten f deschis cu suvite...si dau si o gramada de bani la salon,ma gandeam sa nu imi mai fac suvite si sa ma vopsesc o perioada numai ciocolatiu poate nu s-o mai decolora.dupa 2 spalari hai 3 sunt satena deschis,si vreau sa mai raman ciocolatiul ala ca tare bine imi sta...si apropo cei de la salon ma vopsesc cu loreal professional....deci??/ce-i de facut?parul meu natural este saten deschis...vreo idee ceva?

Ultima oara a fost editat de barbara_mori (2007-07-13 13:01:19)


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 



#21 2007-07-13 13:15:45

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: Vopseaua de par

eu ma fac cu ce apuc, depinde ce nuanta imi surade la momentul respectiv.
dar daca vopsesc numai varfurile e acelasi efect k la vopsitul de la radacina? mie mi se pare k mia aparut un fir alb sad


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#22 2007-07-13 13:18:26

unik
Full member
De la: Litoral..
Inregistrat: 2006-10-08
Mesaje: 906

Re: Vopseaua de par

M-am vopsit ieri cu Diva , pe cutie scria dark blonde mahony si mi-a iesit un ciocolatiu cu reflexe rosiatice si imi place f mult...iar balsamul care vine cu vopseaua mi-a lasat un par super moale si matasos smile

Offline

 

#23 2007-07-13 15:07:40

alley
Full member
Inregistrat: 2006-04-30
Mesaje: 108

Re: Vopseaua de par

pokemon a scris:

eu ma vopsesc cu kallos prestige numarul 9
e singurul blond care imi place din toate pe care le am incercat big_smile

Nu ti-a ars parul? Am incercat kallos la insistentele vanzatoarei care zicea ca e vopsea profesionala bla-bla-bla si am fost foarte dezamagita ( m-a usturat scalpul ingrozitor si mi-a ars parul...de culoare nu mai zic ...nu era deloc ce se promitea, am iesit galben-pui sad )
Mai nou folosesc Loncolor Natura cu Miss Playboy pe ea big_smile

Offline

 

#24 2007-07-13 15:14:17

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: Vopseaua de par

barbara_mori schimba vopseaua ... poate nu-ti prieste mie una nu imi tine pe par nimic inafara de cea de la joico (si am incercat destule)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-07-13 15:15:47

marissa
Sr. member
De la: ..a million miles away
Inregistrat: 2007-04-22
Mesaje: 1704

Re: Vopseaua de par

eu un ciocolatiu sunt acum, nu stiu cu ce vopsea ma fac alea de la salon. si as vrea sa-l mai deschid putin si sa aiba o nuanta de cenusiu.


I miss you,I miss your smile And I still shed a tear Every once in a while
And even though it's different now You're still here somehow
My heart won't let you go And I need you to know
I miss you... hjarta grater

Offline

 

#26 2007-07-13 15:36:27

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Vopseaua de par

alley...ma vopsesc cu kallos prestige de aproape un an,deci am cam 5-6 randuri de vopsea bagate in cap si inca mai am par big_smile
si inca unul destul de bunicel... smile


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#27 2007-07-13 15:53:26

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Vopseaua de par

spuneti-mi si mie o vopsea de par faina ...un ciokolatiu as vrea...dar nu cu nuanta de roshcat...ciokolatiu ciokolatiu big_smile


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#28 2007-07-13 15:57:49

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: Vopseaua de par

de la palette ciocolatiu auriu ...ceva de genul smile cu asta ma fac eu smile

Offline

 

#29 2007-07-13 16:05:00

marissa
Sr. member
De la: ..a million miles away
Inregistrat: 2007-04-22
Mesaje: 1704

Re: Vopseaua de par

ela_is_sweet a scris:

de la palette ciocolatiu auriu ...ceva de genul smile cu asta ma fac eu smile

si nu are deloc nuante de roscat? am vazut intr-o emisiune a getei voinea ca satenele obtin inevitabil o nuanta de roscat dak vopselele au nuante de auriu.


I miss you,I miss your smile And I still shed a tear Every once in a while
And even though it's different now You're still here somehow
My heart won't let you go And I need you to know
I miss you... hjarta grater

Offline

 

#30 2007-07-13 16:07:36

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: Vopseaua de par

eu am fost blonda...si eu patesc la fel ca barbara...ma vopsesc...si la 2-3 spalari se decoloreaza..iar bate spre blond.dar nu spre roscat...e clar ca nu iese exact ca pe cutie, dar mie imi place culoarea...nu e spre roscat..iese un ciocolatiu mai deschis..fara tenta de rosu

Offline

 

#31 2007-07-13 16:09:40

marissa
Sr. member
De la: ..a million miles away
Inregistrat: 2007-04-22
Mesaje: 1704

Re: Vopseaua de par

dupa cateva spalari si mie mi s-a facut la fel, un blond mai inchis. dar la inceput avea o usoara nuanta de roscat.


I miss you,I miss your smile And I still shed a tear Every once in a while
And even though it's different now You're still here somehow
My heart won't let you go And I need you to know
I miss you... hjarta grater

Offline

 

#32 2007-07-13 16:16:56

alley
Full member
Inregistrat: 2006-04-30
Mesaje: 108

Re: Vopseaua de par

Deschidem clubul blondelor? Ce ziceti? big_smile big_smile
Vad ca suntem majoritare..tongue

Offline

 

#33 2007-07-13 18:38:35

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: Vopseaua de par

eu ma fac de aproape 1 an cu wellaton,am incercat cam toate nuantele de blond deschis de la wella,rezista foarte mult culoarea(parul meu natural e saten deschis).


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 

#34 2007-07-13 18:39:31

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Vopseaua de par

Eu in timpul liceului am fost satena deschis (sper blond inchis). Imi luam vopsea blonda (Loreal Recital Preferance)...iar pe parul meu saten iesea un blond inchis-saten deschis. apoi mi-a venit ideea sa ma fac bruneta...dar L'oreal-ul nu tine deloc....dupa 2-3 spatalri se duce...asa ca am incercat mai multe marci...si...cel mai bine tine Wellaton-ul...si asa ca acum ma fac cu Wellaton-brunet. smile Cand mi se mai pune iar piticul pe creier...cine stie ce culoare ma mai fac. lol


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#35 2007-07-13 18:55:25

narcisa_s
Full member
Inregistrat: 2007-07-05
Mesaje: 129

Re: Vopseaua de par

Pentru blonde : Eu ma fac cu palette A10 ,ma inteleg bine cu vopseaua.. nu ma irit.. sau alte kestii,in schimb as vrea un blond de ala alb-gri,imi place la nebunie .. mie ca sa`mi iasa asemanator....adaug un strop de brunet,si`mi iese un gri de ala superb.. (putin mai inchis fatza de ceas vrea) dar la cateva spalari,nu mai e gri...
Voi stiti vreo reteta cu care sa ma fac blond alb-gri,fara sa ma decolorez...??


Back to Black

Offline

 

#36 2007-07-13 21:30:18

lilian@
Full member
Inregistrat: 2006-12-14
Mesaje: 122

Re: Vopseaua de par

eu mi am luat un casting de la l 'oreal ,nuanta saten . am ales un nuantator deoarece m am vopsit ceva timp in toate nuantele de blond posibil si mi am cam distrus parul. nuanta e foarte bine iesita , cu efect de gloss dar sa vda acum cat va tine

Offline

 

#37 2007-07-13 21:52:55

Andreea86
Hero member
De la: Focsani
Inregistrat: 2006-10-20
Mesaje: 4428

Re: Vopseaua de par

narcisa_s a scris:

Voi stiti vreo reteta cu care sa ma fac blond alb-gri,fara sa ma decolorez...??

Imi zicea coafeza mea ca ea nu face parul gri-argintiu la nimeni (pricat o roaga), pentru ca trebuie decolorat parul foarte foarte tare (pana ramane alb) si abia apoi se vopseste (ca altfel nu prinde vopseaua...daca parul nu e decolorat de tot). Si cica ataca foarte tare parul...si nu vrea sa vina nimeni dup-aia la ea sa-i zica "din cauza ta am chelit". Nu stiu sigur daca chiar la acel argintiu te referi, dar daca da...eu zic sa nu te decolorezi. Mai bine faci in continuare ca pana acum...cu picatura aia de negru...chiar daca nu tine foarte mult. E mai bine decat sa ramai fara par. wink


If you feel my love, can hear my thoughts? Can you feel everything? And if you hear my thoughts, can you feed my soul? Can you save it too?
hjarta Eu si puiu hjarta

Offline

 

#38 2007-07-14 00:07:20

A.W.
Full member
Inregistrat: 2007-04-10
Mesaje: 344

Re: Vopseaua de par

eu as dori sa-mi deschid culoarea parului fara sa decolorez...sa fie ceva gen blond coniac..mai roscat asa..km cum e nicole kidman knd e ea mai deschisa la par..ador culoarea aia....si nu stiu c vopsea si culoare sa aleg...tinand cont d faptul k sunt satena inchis si sunt vopsita saten putin mai deschis...ceva sugestii? big_smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.