homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dureri in timpul actului sexual-2


#20 2009-07-27 02:13:53

alexa123
Hero member
De la: underground
Inregistrat: 2008-12-08
Mesaje: 3560

Re: dureri in timpul actului sexual

iulia, ai rezolvat problema? huh
Si eu am (aveam cand practicam  lol ) dureri, desi eram lubrefiata calumea skitarg  si n-am reusit sa le dau de cap  grater ...simteam ca ma dor ovarele si dupa


when the pomp lights up,you shoot.

Offline

 

#21 2009-07-27 16:55:33

iuliabusu
New member
Inregistrat: 2009-03-29
Mesaje: 9

Re: dureri in timpul actului sexual

daca dau cu lubrefian face intrarea ma usoara ...dar sunt momente cand ma doare chiar dak dau cu lubrefian ......cineva mi-a zis k e devin ph-ul e fff scazut sau ceva d genul tongue sincer nici eu nu prea stiu ce sa fac sad


Contraceptia orala este cand vorbesti in loc sa o faci. visslar  chicot

Offline

 

#22 2009-07-27 18:08:23

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: dureri in timpul actului sexual

Scrieti mai si voi lubrifiant si lubrifiere cum trebuie.  Cat despre faza cu 'te doare si cand dai cu lubrifiant'... daca stii ca urmeaza sa te doara,si te gandesti la asta,te incordezi si logic ca...te doare. mi s-a intamplat si mie...imi placea sexul in sine,dar ma durea la inceput,pana o baga inauntru. si ma gandeam ca o sa doara,si stateam incordata,si ma durea... cand am inceput sa ma mai relaxez si sa ma gandesc ca o sa-mi placa,bla,bla,mi-a trecut. nu m-a mai durut,nu nimic. smile incearca,poate merge smile

Offline

 

#23 2009-07-28 17:38:35

iuliana_magda
New member
Inregistrat: 2009-07-28
Mesaje: 9

Re: dureri in timpul actului sexual

mi-am inceput viata sexuala de vreo 7 luni.am o mica durere la inceputul penetrarii,in timpul actului sexual uneori apar usturimi si de regula la sfarsit.sa fie de la lubrifiere?

Offline

 

#24 2009-07-28 17:40:18

ally18
Insomniac member
Inregistrat: 2008-08-05
Mesaje: 8941

Re: dureri in timpul actului sexual

cu siguranta e  de la lubrifierea insuficienta..


Love.  Live. Laugh.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-07-29 16:33:39

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: dureri in timpul actului sexual

Eu iti zic sigur ca de la asta e big_smile mie inca mi se intampla cand sarim peste lubrifiant.

Ultima oara a fost editat de ShineOfBlood (2009-07-29 16:34:15)

Offline

 

#26 2009-09-15 14:41:18

sanda1990
New member
Inregistrat: 2009-05-19
Mesaje: 15

Re: dureri in timpul actului sexual

Buna, acum ceva vreme am avut usturimi la penetrare. Ca urmare a faptului ca nu erau modificari ale secretiilor de niciun fel, respectiv ca nu ma deranja nimic la urinare,  doctorul a zis ca e firesc si ca va trece. Intradevar in cateva zile simptomele au disparut fara sa fac nimic. Adica nu am mai avut usturimi exact cum a zis dl. doctor ca se va intampla.
Ieri am facut dragoste cu prietenul meu si la penetrare a inceput sa ma usture la intrare in vagin, literalmente parca era o rana deschisa si pe ea s-a presarat sare. Ne-am oprit, am facut un dus si la vreo 20 de minute nu m-a mai durut nimic.
De dimineata nu pot zice ca ma doare ceva doar ca am o vaga senzatie de disconfort. Diseara mi-e groaza ca ma va durea din nou.
Nu mi s-au modificat secretiile nici ca si cantitate nici ca miros nici ca si culoare. Nu ma doare sau ustura la urinare. Cand urinez, urinez normal
Acum nici eu nu vreau sa fiu ca acel baiat care a strigat lupul si nu era nimic. Mi-e si rusine sa ma mai duc la doctor si nici banii nu ma dau afara din casa numai sa ma duc sa imi zica acelasi lucru ca data trecuta.
Daca a mai trecut cineva prin asa ceva.....va rog sa imi raspundeti ca nu stiu ce sa fac. Sa ma duc iar la doctor sa mai astept ca poate trece ca si data trecuta.....
Va multumesc.

Offline

 

#27 2009-09-15 15:37:31

andreutza89.dreaming
Full member
Inregistrat: 2009-08-12
Mesaje: 389

Re: dureri in timpul actului sexual

eu si ubu suntem deja in a 5 luna de cand facem   sexinpat  ...si parca de fiecare data ma doare atunci cand intra.  hmm  ..nush parca as fi virgina din nou...de lubrifiere nu se pune prblm...cand vede ca nu mai e..se ocupa el sa fie din nou  chicot   drool  chicot


“Dragostea noastra a inceput k o scanteie.Niciunul din noi nu a simtit cand sa aprins focul magic intre noi.Tot ce ne amintim e k am fost rapusi de o dragoste  puss si puss  de care nu ne putem vindeca...:k�ra:

Offline

 

#28 2009-09-15 16:09:20

skumpi
Vizitator

Re: dureri in timpul actului sexual

pai si eu inca simt un disconfort cand intra...poate esti si u mai stramta lol e normal... ii o gaura mica in care intra ceva mare lol daca nu sunt dureri pe durata actului eu zic ca nu`i nici o pb

 

#29 2009-09-15 17:24:18

andreutza89.dreaming
Full member
Inregistrat: 2009-08-12
Mesaje: 389

Re: dureri in timpul actului sexual

skumpi a scris:

pai si eu inca simt un disconfort cand intra...poate esti si u mai stramta lol e normal... ii o gaura mica in care intra ceva mare lol daca nu sunt dureri pe durata actului eu zic ca nu`i nici o pb

intr-adevar..nu pot sa zic ca  nu "intra ceva mare  intr-o gaura mik..."...se poate si destul de bine  chicot  ...dar la ubu meu e destull de huge big_smile dupa ce intra nu e nicio prblm...merge "ca unsa"..dar pana intraaaa....trebuie si picamerul  rotfl  cateodata..


“Dragostea noastra a inceput k o scanteie.Niciunul din noi nu a simtit cand sa aprins focul magic intre noi.Tot ce ne amintim e k am fost rapusi de o dragoste  puss si puss  de care nu ne putem vindeca...:k�ra:

Offline

 

#30 2009-09-24 10:29:51

allyona_69
Membru
Inregistrat: 2009-09-23
Mesaje: 4

Re: dureri in timpul actului sexual

eu mi-am inceput viata sexuala acum 2-3 ani si am sangerat dupa prima oara,dar am avut o lunga perioada de timp in care nu am avut activitate sexuala (1 jumate) si de curand am avut contact sexual si am sangerat,ti sa zic ca i-au anticonceptionale si eram si a2 zi dupa ce mi-a trecut menstra si am facut-o fara prezervativ si si-a dat drumul in mine...si a 2 a zi pe seara mi-a fost putin greata.de insarcinata nu cred ca are cum ca au trecut doar 2 zile si i-au si anticonc si eram si dupa ciclu...ma gandeam ca poate o fi de la anticonc ca a inceput sa imi fie rau dupa c am luat pilula si le i-au de 3 luni...am mai luat pastilele(mercilon) si acum cateva luni si tot asa mi se facuse putin greata prin a 2a-3 a luna si dupa a trecut....un sfat va rog...voi ce credeti?

Offline

 

#31 2009-09-24 10:55:37

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: dureri in timpul actului sexual

allyona poate himenul nu a fost rupt de tot si de acolo a fost sangerarea sau poate a mai ramas putin lichid de la menstra.
Greata poate a fost si de la altceva, de la ceva ce ai mancat.Poate fi si de la anticonceptionale dar ma mir ca pana in a 3-a luna nu ai avut greata si acum da.
Daca ai luat anticonceptionalele bine nu ai cum sa fii insarcinata.


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#32 2009-09-24 11:04:32

allyona_69
Membru
Inregistrat: 2009-09-23
Mesaje: 4

Re: dureri in timpul actului sexual

am luat la timp anticonceptionalele de obicei le iau la 10 seara dar s-a intamplat intr-o zi sa o iau la 8-8,30 dar stiu ca intr-un interval de 2 ore e ok daca le iau.ms mult de sfat...

Ultima oara a fost editat de allyona_69 (2009-09-24 11:05:55)

Offline

 

#33 2009-09-24 11:12:57

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: dureri in timpul actului sexual

Atunci nu ai d c sa'ti faci griji!
Cu placere si ai grija de tine puss


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#34 2009-09-24 23:38:10

roxy_hexy20
New member
Inregistrat: 2008-01-11
Mesaje: 22

Re: dureri in timpul actului sexual

buna seara fetelor,
ca si celelalte fete care au scris la topicul acesta, am si eu dureri in timpul actului sexual. am fost la ginecolog si mi-a gasit candida pt care am luat tratament. acum nu mai am candida (cred) dar dureri in timpul actului sexual tot am. folosim de fiecare data lubrifiant dar tot am senzatia de usturime la penetrare si uneori in timpul actului sexual. acum folosim prezervativ (iau concomitent si antic) si se pare ca durerile nu mai sunt, dar cand am incercat fara prezervativ am avut iar dureri....nu stiu ce sa mai inteles, care ar putea fi cauza?

imi raspunde si mie cineva, va rog?

Ultima oara a fost editat de roxy_hexy20 (2009-10-02 13:07:59)

Offline

 

#35 2009-09-28 16:30:31

mayra19
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-28
Mesaje: 1644

Re: dureri in timpul actului sexual

sal. se intampla ceva ciudat cu mine cred sad
aseara am avut contact sexual, totul a fost bine pana la sfarsit. dupa ce am terminat m-a luat o durere ingrozitoare chiar acolo jos unde apar si durerile menstruale.nu am mai simtit asta niciodata tot timpul a fost bine si in timpul actului si dupa.acum nu mai rezistam din cauza durerii aceleia.ma durea ingrozit.ciclu nu trebuie sa-mi vina decat abia cam peste o saptamana jumate cam 5 minute m-a tinut asa dupa care m-a lasat. ce poater fi mai ales ca m-a durut dupa, nu in mijlocul actiunii?
ce sa fac daca se va repeta durerea?

s-a repetat deja....e lasa..o sa ma descurc..

Ultima oara a fost editat de mayra19 (2009-09-29 17:47:38)


Voi fii mereu lângă tine hjarta La rău şi la bine hjarta Când ai nevoie de mine hjarta

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.