homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Gandacei-2


#20 2009-10-16 08:30:28

December
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-09
Mesaje: 2439
Site

Re: Gandacei

camysh a scris:

noi am scapat de gandaci cu o fiola de Regal 2000 dizolvata in apa.

Unde se gaseste Regal 2000? Farmacie, supermarket...? Merci

fallen_angel a scris:

Multumesc!
dar ce este K300 si unde gasesc?

Este un spray insecticid. Se gaseste prin super/hipermarketuri. In ultima vreme nu am mai gasit la Carrefour dar gasesc frecvent in G'Market (aka Gima) si Billa  smile

Ultima oara a fost editat de December (2009-10-16 08:31:55)


Dacă tu crezi că poți, sau dacă crezi că nu poți, oricum ai dreptate. (Henry Ford)

Offline

 



#21 2009-10-16 23:01:57

deea_si
Full member
Inregistrat: 2008-10-15
Mesaje: 607

Re: Gandacei

azi la o farmacie veterinara mi s-a spus despre capcane pentru gandaci? a incercat cineva?


*Even the biggest failure, even the worst, beats the hell out of never trying.
*Sa fii veterinar este unul din cele mai speciale lucruri din lume hjarta
*16.04.13 - cea mai frumoasa zi

Offline

 

#22 2009-10-16 23:05:26

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Gandacei

Eu va zic, si ai mei au avut gandaci, era plin, si saraca mama toata ziua curata, tata a incercat toate cele, dar degeaba, pana nu s.au mutat vecinii imputiti care nici macar nu ne lasau sa dam cu insecticid (ca pusese lumea bani pentru ei, doar sa scapam de gandaci) nimic.... Eu zic sa te uiti ce vecini ai, pentru ca daca ai vecini cum au fost ai mei atunci te compatimesc sad

Offline

 

#23 2009-10-16 23:06:18

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Gandacei

Mersi December smile
Am pus acid boric de vreo 2 zile si inca n-au disparut.
Pill...eu stau la casa,deci pica asta cu vecinii neutral

Ultima oara a fost editat de fallen_angel (2009-10-16 23:07:30)


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#24 2009-10-16 23:08:35

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Gandacei

capcane ? lol


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-10-17 08:22:22

December
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-09
Mesaje: 2439
Site

Re: Gandacei

blackberry a scris:

capcane ? lol

Da, am auzit si eu... si am si vazut undeva acum ceva vreme (cred ca despre asta e vorba) sunt ca niste chestii negre de plastic care se pun pe jos, si care au in ele niste gauri prin care gandacii pot sa intre si sa iasa... Inauntru e o substanta care ii atrage ca miros dar de fapt e otrava. Ei intra, "inhaleaza" bine si ies... dar dupa aceea mor. Astfel ca in jurul "capcanei" erau mereu cateva... cadavre. Eficienta acestor dispozitive este insa limitata dupa parerea mea. Adica mor doar gandacii care trec pe acolo... pe cand un insecticid (sub orice forma ar fi el) pe care il dai prin toate colturile de pe unde ar putea sa apara (in baie, in bucatarie, pe langa tevi etc) e mult mai eficient.


Dacă tu crezi că poți, sau dacă crezi că nu poți, oricum ai dreptate. (Henry Ford)

Offline

 

#26 2009-10-17 13:42:56

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: Gandacei

fetelor...voi vorbiti de gandacei...eu am avut ditamai gandacii si zilele trecuta iara am vazut unul...deci eu cand ii vad mi se ridica parul maciuca in cap...ies numai noaptea de am ajunas sa nu mai ies din dormitor decat panna la ora 10...imi este atat de frik de ei ca la un mom dat imi facusem unghiile la picioare negre mov inchis si era sa ma lovesc cu un par peste picioare din instinct...am tot dat cu dif chestii f bune de altfel pt ca ii gasesam morti dar acum au reaparut nocry  nocry  nocry  nocry  nocry  nocry  nocry  nocry  nocry

Offline

 

#27 2009-10-17 14:07:32

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Gandacei

daca stai la casa e mai greu sa scapi de ei... sau cel putin mie asa mi se pare.
eu stau la casa, si in general apar vara neutral eu cred ca vin din pamant, isi fac canale... yaks...


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#28 2009-10-17 16:55:30

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: Gandacei

carmen_21 a scris:

daca stai la casa e mai greu sa scapi de ei... sau cel putin mie asa mi se pare.
eu stau la casa, si in general apar vara neutral eu cred ca vin din pamant, isi fac canale... yaks...

stau la bloc si am dat toata scara cu solutie...nu mai erau am facut curat ih toata casa si  nu mai erau...dar acum cand am vazut iara m-au apucat toate apele...deja nu mai suport nimic mic si negru...urasc pana asi maslinele disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat

Offline

 

#29 2009-10-18 12:51:28

aadriana
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-09
Mesaje: 1877

Re: Gandacei

La mine mai coborau de sus de la vecini... Dar nu am avut niciodata atat de multi... Doamne ajuta!


Si de ma vei iubi,/ Peste crivatul iernii ce vine.../ Fara brate, cu ochii pustii,/ N-am sa mai am ce intinde spre tine.... [Adrian Paunescu- Copaci fara padure]

Offline

 

#30 2009-10-18 12:53:53

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Gandacei

December a scris:

blackberry a scris:

capcane ? lol

Da, am auzit si eu... si am si vazut undeva acum ceva vreme (cred ca despre asta e vorba) sunt ca niste chestii negre de plastic care se pun pe jos, si care au in ele niste gauri prin care gandacii pot sa intre si sa iasa... Inauntru e o substanta care ii atrage ca miros dar de fapt e otrava. Ei intra, "inhaleaza" bine si ies... dar dupa aceea mor. Astfel ca in jurul "capcanei" erau mereu cateva... cadavre. Eficienta acestor dispozitive este insa limitata dupa parerea mea. Adica mor doar gandacii care trec pe acolo... pe cand un insecticid (sub orice forma ar fi el) pe care il dai prin toate colturile de pe unde ar putea sa apara (in baie, in bucatarie, pe langa tevi etc) e mult mai eficient.

aaa, am inteles rodnar


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#31 2009-10-18 13:01:42

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: Gandacei

aadriana a scris:

La mine mai coborau de sus de la vecini... Dar nu am avut niciodata atat de multi... Doamne ajuta!

nici la me nu sunt multi...dar SUNT ...si asta ma baga in boala  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat



disperat  disperat  disperat

Offline

 

#32 2009-10-18 13:51:12

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: Gandacei

regentul are substanta activa fipronilul. stiu ca nu se mai fabrica si e pacat ca era tare bun. se gaseste parakill, in schimb


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#33 2009-10-18 14:33:38

aadriana
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-09
Mesaje: 1877

Re: Gandacei

MissO girl a scris:

aadriana a scris:

La mine mai coborau de sus de la vecini... Dar nu am avut niciodata atat de multi... Doamne ajuta!

nici la me nu sunt multi...dar SUNT ...si asta ma baga in boala  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat



disperat  disperat  disperat

Trebuie sa le vii cumva de hac! Incearca solutiile fetelor... trebuie sa moara ei cumva!  diablo


Si de ma vei iubi,/ Peste crivatul iernii ce vine.../ Fara brate, cu ochii pustii,/ N-am sa mai am ce intinde spre tine.... [Adrian Paunescu- Copaci fara padure]

Offline

 

#34 2009-10-18 14:53:41

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: Gandacei

aadriana a scris:

MissO girl a scris:

aadriana a scris:

La mine mai coborau de sus de la vecini... Dar nu am avut niciodata atat de multi... Doamne ajuta!

nici la me nu sunt multi...dar SUNT ...si asta ma baga in boala  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat



disperat  disperat  disperat

Trebuie sa le vii cumva de hac! Incearca solutiile fetelor... trebuie sa moara ei cumva!  diablo

pai daca ii vad simt ca fac infart...si cred ca si eu la fel ca fugim unul mai repede ca altul diablo  diablo  diablo

Offline

 

#35 2009-10-18 15:03:01

aadriana
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-09
Mesaje: 1877

Re: Gandacei

MissO girl a scris:

aadriana a scris:

MissO girl a scris:

nici la me nu sunt multi...dar SUNT ...si asta ma baga in boala  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat  disperat



disperat  disperat  disperat

Trebuie sa le vii cumva de hac! Incearca solutiile fetelor... trebuie sa moara ei cumva!  diablo

pai daca ii vad simt ca fac infart...si cred ca si eu la fel ca fugim unul mai repede ca altul diablo  diablo  diablo

Da cu solutii pe ei, si ia-ti o pereche de papuci, ceva si sari pe ei, nu mai fugi lol

Ultima oara a fost editat de aadriana (2009-10-18 15:03:25)


Si de ma vei iubi,/ Peste crivatul iernii ce vine.../ Fara brate, cu ochii pustii,/ N-am sa mai am ce intinde spre tine.... [Adrian Paunescu- Copaci fara padure]

Offline

 

#36 2009-10-18 15:08:49

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: Gandacei

aadriana a scris:

MissO girl a scris:

aadriana a scris:


Trebuie sa le vii cumva de hac! Incearca solutiile fetelor... trebuie sa moara ei cumva!  diablo

pai daca ii vad simt ca fac infart...si cred ca si eu la fel ca fugim unul mai repede ca altul diablo  diablo  diablo

Da cu solutii pe ei, si ia-ti o pereche de papuci, ceva si sari pe ei, nu mai fugi lol

vrei sa mor de inima?

Offline

 

#37 2009-10-18 15:12:21

aadriana
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-09
Mesaje: 1877

Re: Gandacei

Lasa ca nu mori Miss! te-as ajuta eu lol ca eu n-as avea mila de ei si nici frica! de i-as vedea, in toata casa as fugi dupa ei lol


Si de ma vei iubi,/ Peste crivatul iernii ce vine.../ Fara brate, cu ochii pustii,/ N-am sa mai am ce intinde spre tine.... [Adrian Paunescu- Copaci fara padure]

Offline

 

#38 2009-10-18 15:13:31

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: Gandacei

eu tip pana ma aude cineva cand vad unul...nush de ce dar am o temere mare de tot ce e mic si misca.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.