homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Milligest


#1 2008-12-05 20:21:51

deea-is
New member
Inregistrat: 2008-01-06
Mesaje: 26

milligest

Tocmai am fost la medicul de planning si mi-a schimbat ac. timp de un 1 si un pic am luat yasmin dar de 2 luni am avut parte de sangerari peste ciclu, astazi mi-a schimbat pastilele yasmin cu milligest. Intrebarile mele sunt: 1. au o concentratie mai mare de hormoni decat yasmin? 2. daca da, cantitatea mai mare de hormoni cum imi poate influenta organismul? 3.acest tip de ac favorizeaza cresterea in greutate(de la yasmin am pus cam 3 kilograme intr-un an de care nu mai reusesc sa scap, poate acest ac ma va ajuta)? 4.de ce credeti ca mi l-a prescris pe acesta sau cum si-a dat dna doctor seama ca de acest ac am nevoie? (nu m-a intrebat deecat cati ani am si de cand luam yasmin, de cand am sangerari si cat de abundente)

Va multumesc anticipat!

Offline

 



#2 2008-12-05 20:26:28

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: milligest

milligest e un contraceptiv trifazic.si da cred care ceva mai multi hormoni decat celalat contraceptiv dar asta nu inseamna ca o sa iti fie rau cu el poate organismul tau are nevoie de cava mai multi hormoni.cat despre ingrasat nici cu yasmin nu te-ai ingrasat mult dar nu ac.insine ingrasa ci pofta d emancare produsa de ele.si eu tot milligest o sa iau.


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#3 2008-12-05 20:28:34

deea-is
New member
Inregistrat: 2008-01-06
Mesaje: 26

Re: milligest

Multumesc inca o data! Sunt chiar curioasa sa vad daca voi avea efecte secundare sau nu si sa vad cat de bine o sa-i mearga organismului meu cu ele.

Offline

 

#4 2009-02-25 11:44:07

spring24
Full member
De la: Nowhere
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 505

Re: milligest

Am luat Marvelon 21 timp de 6 luni, apoi mi le-a schimbat medicul de planning deoarece imi cauzasera prob cu transpiratia. Am inceput sa iau Milligest, am ajuns la a 4-a folie si totusi aceasta problema nu s-a rezolvat. Inca mai transpir exagerat si plus niciun deodorant/antiperspirant nu face fata si mai si miroase urat. Ce sa fac ? Sa le schimb din nou ?

Offline

 

#5 2009-02-25 12:11:26

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: milligest

ar fi bine sa te duci din nou la dr care ti-a prescris milligestul si sa ii spui problema ta. poate sa te sfatuiasca cel  mai bine


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-10-16 16:08:48

spring24
Full member
De la: Nowhere
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 505

Re: milligest

Iau Milligest incepand de lunea si ciclul imi vine joia, in saptamana de pauza. Daca le incep de vinerea, am calculat ca mi-ar veni lunea ciclul. Se pastreaza aceasta pauza de 3 zile pana imi vine ? As vrea sa am weekend-ul fara "musafiri".

Offline

 

#7 2009-10-16 16:29:06

bella-yzaura
Full member
De la: iasi
Inregistrat: 2009-04-06
Mesaje: 728

Re: milligest

wampiruta a scris:

Iau Milligest incepand de lunea si ciclul imi vine joia, in saptamana de pauza. Daca le incep de vinerea, am calculat ca mi-ar veni lunea ciclul. Se pastreaza aceasta pauza de 3 zile pana imi vine ? As vrea sa am weekend-ul fara "musafiri".

depinde de organism poate da poate nu...
eu le incep sambata si imi vine mari sau miercuri....


Daca am fi picaturi de ploaie/N-am avea nevoie de lacrimi/Daca am fi cuvinte/N-am avea nevoie de marturisiri/Dar cum suntem oameni/Avem nevoie de dragoste!!!

Offline

 

#8 2009-10-17 17:54:41

spring24
Full member
De la: Nowhere
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 505

Re: milligest

Folosesc Milligest de aproximativ un an. Acum au inceput sa imi apara foarte multe cosuri mici, pe frunte si pe obraji. As vrea sa le schimb, dar nu mai pot ajunge la consultatie la doctoressa. Poate sa imi ofere dansa o solutie ?

Offline

 

#9 2009-10-17 17:58:22

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: milligest

doctoressa nu iti poate prescrie pe forum anticonceptionale, va trebui sa ajungi cumva la ea la cabinet

Offline

 

#10 2009-10-19 08:34:18

camelia21
New member
Inregistrat: 2009-09-03
Mesaje: 77

Re: milligest

wampiruta a scris:

Iau Milligest incepand de lunea si ciclul imi vine joia, in saptamana de pauza. Daca le incep de vinerea, am calculat ca mi-ar veni lunea ciclul. Se pastreaza aceasta pauza de 3 zile pana imi vine ? As vrea sa am weekend-ul fara "musafiri".

si eu mi-am schimbat ziua cand vin musafirii, inainte imi venea lunea si era naspa, asa ca am inceput urmatoarea folie de ac cand mi-a venit ciclul in pauza( am facut pauza numai 4 zile ) si cum mi-a venit joia. si ii mai bine pt ca era naspa sa incept sapatamana cu asta.
Eu iau milligest de 5 luni si ma simt foarte bine, nu m-am ingrasta, nu nimic dar ac trebuie sa iti fie recomandate de medic.


Viata este ceea ce ti se intampla in timp ce esti ocupat sa faci alte planuri.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.