homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

O sugestie din partea voastra


#1 2009-10-31 10:51:29

anduta 24
New member
Inregistrat: 2009-10-31
Mesaje: 17

o sugestie din partea voastra

buna.sunt noua pe acest forum si am o problema cu care ma confrunt de ceva timp.
intr-o zi cand am fost la epilat pentru zona inghinala, doamna de acolo mi-a zis ca am o mica umflatura pe una dintre vulve.
ajunsa acsa m-am uitat si eu mai bine si intradevar asa era si ma speriat foarte tare.va rog frumos sa-mi spuneti si mie cam ce credeti ca ar putea fi.este situata in pe vulva mica din partea stanga, adica acea zona fara par aproape de la vreo 3 cm de intrarea in vagin.nu ma doare absolut deloc iar daca apas pe ea nu simt nimic la mana.in momentul cand stau in fund se vede mai proeminent iar cand stau in picioare deloc.credeti-ma ca am examaminato din toate pozitiile.ce ar putea fi?nu ma deranjeaza la mers din moment ce  nu stiam de ea, nu ma doare absolut deloc, si se observa doar daca stau in sezut, in picioare dACA stau nici nu o simt la mana.

Offline

 



#2 2009-10-31 13:14:34

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: o sugestie din partea voastra

asta cred ca te poate lamuri doar un medic

Offline

 

#3 2009-10-31 16:17:29

Adalberta
Full member
Inregistrat: 2009-08-19
Mesaje: 458

Re: o sugestie din partea voastra

cred ca vorbesti de una din labii caci vulva este una singura. daca e sub piele poate fi o inflamatie a glandei bartolin. nu te speria. mergi la ginecolog si-ti va da antiinflamatoare si antibiotic probabil.

Offline

 

#4 2009-11-17 16:36:47

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: o sugestie din partea voastra

anduta 24 ai warn pt postare multipla. citeste regulamentul si respecta-l.
topic inchis

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.