homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Melleva 35 si antibioticele


#1 2009-11-20 13:59:44

ramona1305
Membru
Inregistrat: 2009-11-20
Mesaje: 3

melleva 35 si antibioticele

salut tuturor!
Am o mare nelamurire. Din cate stiu eu antibioticele scad protectia AC. Eu luam inainte yasmin, dar de luna aceasta iau melleva pt niste probleme ale tenului, si tot pt aceste probleme mi-a dat acelasi medic antibiotice azitrox, adicaazitromicina, pe care le-am luat 3 zile pe saptamana consecutiv, apoi pauza, apoi in aceleasi zile la fel...vreo 3 saptamani... Am niste simptom efoarte, foarte ingrijoratoare: mi-e greata mereu, mi s-au marit sanii, m-am ingrasat, m-am latit in solduri, si am diferite pofte...in plus trec foarte repede de la o stare emotionala la alta. CREDETI CA S-AR PUTEA SA FIU INSARCINATA???

Offline

 



#2 2009-11-20 14:07:51

bella-yzaura
Full member
De la: iasi
Inregistrat: 2009-04-06
Mesaje: 728

Re: melleva 35 si antibioticele

mergi si fa un test de sarcina....dar atunci can ai luat antibiotice te-ai protejat suplimentar?pe perioda tratamentului si 7 zile dupa tratament?ai avut contacte in aceasta perioda neprotejat?ti-a intarziat de ce iti faci griji?
mergi si fa un test de sarcina, acesta este concludent la 3 sapt de la contactul cu risk si la 7 zile de intarziere a menstrei...


Daca am fi picaturi de ploaie/N-am avea nevoie de lacrimi/Daca am fi cuvinte/N-am avea nevoie de marturisiri/Dar cum suntem oameni/Avem nevoie de dragoste!!!

Offline

 

#3 2009-11-20 14:10:50

ramona1305
Membru
Inregistrat: 2009-11-20
Mesaje: 3

Re: melleva 35 si antibioticele

Nu m-am protejat suplimetar pe perioada zilelor cat am facut tratament cu antibiotice. Nu mi-a intaziat ciclul, am am de luat inca 5 pastilute de melleva, dar imi fac griji din cauza simptomelor. Inainte sa iau melleva, eram foarte sensibila la mancare.....mancam foarte putin, faceam mofturi, iar acum am tot felul de pofte ciudate, plus ca m-am ingrasat si mi-e greata mereu, chiar vomit uneori...asa din senin.

Offline

 

#4 2009-11-20 14:12:30

bella-yzaura
Full member
De la: iasi
Inregistrat: 2009-04-06
Mesaje: 728

Re: melleva 35 si antibioticele

si ai avut contacte sexuale?
deoarce antibioticele scad efectul AC, mergi si fa un test de sarcina..


Daca am fi picaturi de ploaie/N-am avea nevoie de lacrimi/Daca am fi cuvinte/N-am avea nevoie de marturisiri/Dar cum suntem oameni/Avem nevoie de dragoste!!!

Offline

 

#5 2009-11-20 14:23:02

ramona1305
Membru
Inregistrat: 2009-11-20
Mesaje: 3

Re: melleva 35 si antibioticele

da, am avut contacte sexuale. cred ca o sa fac un test sa nu mai stau stresata inca 5 zile pana la pauza de 7 zile. ms de raspunsuri

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-11-20 16:27:14

bella-yzaura
Full member
De la: iasi
Inregistrat: 2009-04-06
Mesaje: 728

Re: melleva 35 si antibioticele

nu ai pentru ce bafta...


Daca am fi picaturi de ploaie/N-am avea nevoie de lacrimi/Daca am fi cuvinte/N-am avea nevoie de marturisiri/Dar cum suntem oameni/Avem nevoie de dragoste!!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.