homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Camerele de camin....curiozitate-2


#20 2007-08-09 12:42:43

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: camerele de camin....curiozitate

ela, prietenul surorii mele sta in camin in regie. e la poli.. stau 4 in camera, intr-un camin renovat, are termopane si incalzire centralizata... dar frigider si aragaz si au adus de acasa, de fapt plita electrica... mi.a pov ca te obisnuiesti dupa ceva timp si daca ai noroc de colegi de camera mai mari nu ti se umbla prin lucruri, mai ales daca stai la etajele mai inalte... nashpa dupa parerea mea e baia in comun... desi mi-a zis ca exista si camere cu baie separata.. acuma eu nush multe detalii pt ca nu fac facult in romania, dar am inteles ca nu e chiar atata de tragic, mai ales cand nu itzi permiti sa stai in apartam..


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 



#21 2007-08-09 14:39:16

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: camerele de camin....curiozitate

mie nu mi se pare deloc tragic... in fiecare camera se gaseste cineva sa aduca frigider si plita. baia e ok... care e problema ca e la comun? Sunt multe wc-uri, dushuri si chiuvete, nu stai sa astepti. Si din cate am vazut eu, se respecta initimitatea fiecaruia. Eu sunt studenta la agronomie si majoritatea colegilor stau in camin si nu au probleme de genul umblat in lucruri sau furat...

Singura pb cu care se confrunta este de obicei una dintre colege de camera care e mai ciufuta si faptul ca nu ai liniste niciodata si este aproape imposibil sa inveti in camin.

Ultima oara a fost editat de alexia (2007-08-09 14:40:21)

Offline

 

#22 2007-08-09 16:07:44

dulcik21
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-29
Mesaje: 218

Re: camerele de camin....curiozitate

Eu am stat in primul an in Belvedere si a fost destul de rau... Ma rog, am avut frigider...adus de o colega de camera, un resou, dar in rest...niste conditii destul de urate. Ce  e mai rau...k nu aveam deloc intimitate. Nu mai zic de faptul k nu puteam sa invat. Si am avut o colega de camera....o scorpie! Insuportabila!!! E totusi bine k ma intelegeam super cu cealalta... Acum stau cu chirie cu puiul meu. smile El e angajat, castiga bine...ne mai ajuta si parintii... E altfel decat la camin.


Cand altii te cred fericit si tu crezi ca nu esti, ia-te dupa ei!  smile

Offline

 

#23 2007-08-09 19:41:15

A.W.
Full member
Inregistrat: 2007-04-10
Mesaje: 344

Re: camerele de camin....curiozitate

prietenul meu e tot la poli si sta in regie..in caminul lor conditiile sunt destul d bune,atat cat pot fi.stiu insa k s caminele din regie difera foarte mult,unele au bai comune altele nu..
la ei sunt module cu cate doua camere si doua bai,adik camera d 5 persoane cu baie proprie.ei stau 4 intr-o camera d 5, au apa calda mereu,termopane, iarna e asa cald incat toti stau in tricouri,au internet..iar chiria e km 70-80 lei p luna...si nu cred k am auzit d furturi,k doar s uncuie si camerele si modulele alea..ah ba da odata knd le-au furat salamul din frigider k au uitat sa incuie usa lol ,in rest nu . ei s-au inteles si fiecare a dus cate ceva : unul frigider unul masina d spalat unul cuptor cu microunde si tot asa. din c am mai vazut eu p acolo s gateste la resouri mici sau la butelii din acelea tot mici. partea proasta k intradevar nu prea poti invata...sunt km multe persoane si fiecare face km c vrea. d aia e important sa ai colegi cumsecade si sa t intelegi bine cu ei...insa pt invatat s folosesc cantinele sau chiar facultatea care e deschisa non stop in timpul sesiunilor...
caminele d la medicina sunt iara ok,sunt tip garsoniera adik au baie si bucatarie.la arhitectura in tei sunt camere foarte mari  de 6 pers cu baie proprie...in leu sunt camere d 3 persoane mai micute la fel cu baie proprie...km atat stiu eu din c am vazut...acum depinde foarte mult si  d facultate,insa dak t descurci iti poti lua camera si in alt camin dekt cel am facultatii la care esti..

Offline

 

#24 2007-08-09 22:40:09

bela
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-03
Mesaje: 1729

Re: camerele de camin....curiozitate

depinde unde vrei...in caminele universitatii...alea cateva in care iti mai dau un pat nu ai nimik doar o chiuveta in camera si baie al capatul holului... acum pe unele le-au renovat in rest in grovaseti langa cerrefour erau varza colcaiau gandacii trebui sa iti varuiesti camera, sa pui robineti etc... sa faci tu totula...acum ti-am zis unele s-au schimbat...plus ca nu preimesti loc decat dc esti integralist si de la nu stiu ce medie in sus ca au vandut multe locuri la particulara si le-au mai ramas putine...la poli in regie e mai bn....au renovat au in camere tot o chiuveta baie la capatul holului sau o baie la 2 camere frigider? in general iti iei...eu mi-am luat inclusiv saltea relaxAa ca am styat un anin camin si faceam scolioza dc stateam pe ce dadeau ei...acum cred ca au pus saltele noi....oricum si in cele reniovate...mizerie...f multa mizerie

Ultima oara a fost editat de bela (2007-08-09 22:42:04)


Ruga de magar si blestemul de curva nu se suie la cer...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-08-10 09:22:44

ela_is_sweet
Sr. member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 1309

Re: camerele de camin....curiozitate

luv_oriflame smile nu este nici o problema si nu am luat-o in sensul rau smile dar daca vrei sa iti donezi din hainutze , mai bine le dai celor care au cu adevarat nevoie smile sifonierul meu e full cu haine pe care mi le-am luat si unele chiar nu le port smile .am deschis acest topic in speranta ca cineva o sa ma lumineze si pe mine in ceea ce priveste  viatza in camine, nu ca sa subliniez faptul ca eu am nevoie de ajutor de la cineva smile ...me happy the way I am big_smile .duc un trai decent si nu am sa fiu nici prima nici ultima care o sa stea intr-un camin studentesc smile

Offline

 

#26 2007-08-10 14:41:06

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: camerele de camin....curiozitate

eu sunt la facultate in iasi la politehnica.sunt conditii bune.kiar daca baia e la comun...e posibil sa gasesti si mizerie pe la baie dar la dush e ok.in camera se sta cate 2,3,4 sau 5..depinde de camin.cu aragazul nu ai ce face k nu-ti da voie.e indicat sa iti iei o plita sa inkalzesti mancarea.sau papi la cantina.au mancare buna si acolo.si frigider ori aduce vreo colega de a ta ...ori cumparati unul de la studentii mai mari.sper sa ai norok sa stai intr-un camin curatel.sunt camine unde mai circula gandacii wink)


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.