homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cine stie??


#1 2007-08-10 23:49:38

mydy
Full member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-08
Mesaje: 939

cine stie??

sunt noua pe acest forum si am tot citit pe aici tot felul de probleme.eu am intrebat ce ma macina si mi s-a raspuns              [ multzumesc mult].
ce am citit akm si m-a pus pe ganduri...o asa zisa "candidoza" care se manifesta prin secretzii albe...vascoase de-stea am si eu dar am crezut k snt normale....ce vreau eu sa stiu...e posibil k de la ciuperca asta ciclul meu sa fie afectat? in conditziile in care nu mi-a venit din aprilie sad.din cauza asta sa nu-mi vina????
dak am eu candidoza are si partenerul meu? cum se trateaza?
astept pe cineva kre sa ma lamureasca puss
multzumesc pt intelegere,,,pooop pt toata lumea big_smile


^__________________ [ hjarta ]___________________^

Offline

 



#2 2007-08-10 23:51:24

persifona
Vizitator

Re: cine stie??

E posibil ca la tine sa fie secretia normala pe care trebuie sa o ai. Daca nu ai si alte simptome si banuiesc eu asa ca nu lei, stai linistita. Sau ca sa stai si mai linistita, mergi la medic sa-ti faca o analiza de secretie.

 

#3 2007-08-10 23:55:19

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: cine stie??

mergi sa faci un control daca nu ti-a venit menstruatia din aprilie. nu are nici o treaba cu o eventuala candidoza. si cu ocazia vizitei la medic faci si o analiza de secretie wink


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#4 2007-08-10 23:55:25

mydy
Full member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-08
Mesaje: 939

Re: cine stie??

care sunt  celelalte simptome?? e cam nasoala..nu cred k e normala..o am de ceva timp cesafac
asta sa fie o cauza a intarzierii ciclului meu???? :-?
thx puss


^__________________ [ hjarta ]___________________^

Offline

 

#5 2007-08-10 23:58:12

mydy
Full member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-08
Mesaje: 939

Re: cine stie??

dk ar fi sa am candidoza...[ sa presupunem wink) ] e posibil k si partenerul  meu sa aiba?
la barbatzi cum se manifesta... sau candidoza e dkt la femei?


^__________________ [ hjarta ]___________________^

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-08-11 00:10:59

mydy
Full member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-08
Mesaje: 939

Re: cine stie??

nu-mi raspunde nimeniii??? sad


^__________________ [ hjarta ]___________________^

Offline

 

#7 2007-08-11 00:49:28

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: cine stie??

in primul rand o sa iei cu siguranta warn pentru posturi multiple, nu ai voie sa faci asa ceva, citeste aici http://forum.anticonceptionale.ro/viewtopic.php?id=2528

In al doilea rand, secretiile nu sunt singura simptoma a candidozei, mai apar si mancarimi si altele.Daca tu ai candidoza si intretii relatii sexuale neprotjate , si partenerul tau are cu siguranta. Si in al treilea rand, ar trebui sa te cam ingrijoreze faptul ca nu ti-a venit menstruatia din noiembrie. Exista sanse sa fii insarcinata?


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#8 2007-08-11 01:04:02

mydy
Full member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-08
Mesaje: 939

Re: cine stie??

sunt noua pe forum sad nu am stiut.
din aprilie nu mi-a mai venit...nu noiembrie smile.nici vorba de insarcinata.
mersi pt raspuns smile


^__________________ [ hjarta ]___________________^

Offline

 

#9 2007-08-11 01:05:43

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: cine stie??

scuzele mele, din aprilie am vrut sa scriu smile Ar trebui sa te cam duci la doctor...nu e ok ceea ce ti se intampla.Ai tinut cumva vreo cura de slabire in ultima vreme?Mie acum vreo 2 ani de la asta mi s-a dereglat


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#10 2007-08-11 01:15:03

mydy
Full member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-08
Mesaje: 939

Re: cine stie??

yikesyikesyikesyikesyikesyikes aoleuuuu
pai eu tot tp tzin cura cesafacs sincer vbind nu stiam k de la asta se poate sa mi se deregleze,adik nu mancanc paine(de 4 luni) mancac multe fructe...salate legume fac mult sport...la scoala baschet...iar akm pe perioada verii am fost la sala aproape zilnik.nu pot traii fara mijcare si snt obsedata in ceea ce priveste felul cum arat.dk mananc normal ma fac cat o vacutza..si fara sport e clar balenutza scrie pe mine.
am fost anul trecut la gineco m-a controlat si a zis k snt sanatoasa insa ovarele mele cik hiberneaza wink) i-am spus k fac sport si alimentatzia mea e mai redusa ..si a zis k...nu e o pb asta:-?? dar akm eu stiu...anul asta chiar am fost mai activa.
anul trecut mi-a dat ac si m-am ingrasat mult..am luat 1 luna si le-am lasat balta,,l-am anuntzat knd le-am suspendat;) si a zis sa astept k trebuie sa vina singur.

astept...astept tot astept. sad


^__________________ [ hjarta ]___________________^

Offline

 

#11 2007-08-11 12:11:55

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: cine stie??

eu anul trecut in toamna am tinut un regim in care imi numaram caloriile, aveam grija sa nu mananc mai mult de 1000 de calorii pe zi...si mi-a venit o data in septembrie si data urmatoare in decembrie aproape de anul nou si asta din cauza ca terminasem c regimul. De asta spun, atunci cand exagerezi cu dietele se ajunge deja la malnutritie si ti se deregleaza toate...


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#12 2007-08-11 13:50:14

mydy
Full member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-08
Mesaje: 939

Re: cine stie??

inseamna k de la asta...este.
.eu in mai am tzinut dieta daneza ( cea cu 13 zile ).bine k mie nu mi-a fost niciodata regulat dar ar fi trebuit makr in iunie sa-mi vina k de obicei imi venea la o luna o luna juma chiar 2.nustiu am sa ma duk la gineco;).
mersi puss


^__________________ [ hjarta ]___________________^

Offline

 

#13 2007-08-11 23:11:16

mikki_20
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-02-15
Mesaje: 4694

Re: cine stie??

mydy si eu te sfatuiesc sa mergi la doctor ca nu e bine deloc sa iti intarzie atata totusi suntem in luna august si tie nu ti'a mai venit din aprilie eu stiu ca exista tratament pt menstruatie neregulata


Avem 1 an si 5 lunite

Offline

 

#14 2007-08-11 23:56:22

mydy
Full member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-08
Mesaje: 939

Re: cine stie??

ma intreb..pe care naturista ceva dk o fi vreun remediu stitzi ceva??...
k ac cum am scris si mai sus am luat si nu mi-au facut bine delok [-(. trebuie sa-mi iau inima in dintzi pana la urma sa merg la gineco smile


^__________________ [ hjarta ]___________________^

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.