homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrerupere AC


#1 2009-12-12 20:31:27

elenamal
Membru
Inregistrat: 2009-12-12
Mesaje: 1

intrerupere AC

Buna!
Am nevoie de un sfat, va rog daca se poate.
In aprilie am fost diagnosticata cu miom uterin. Aveam 2 formatiuni mici de aprox 1cm. Doctorul a spus sa nu facem nimic sa monitorizam doar. Anul trecut am avut si chit ovarian care mi-a fost scos prin interventie laparoscopica.
Acum saptamana asta am fost din nou la control si miomul are acum 4 cm! Plus 2 chisturi ovariene de 1,5cm respectiv 2cm. Doctorul mi-a recomandat Cerazette si apoi sa mai vedem ce se intampla.
Eu deocamdata iau COC, Mercilon si normal ar trebui sa termin folia ca apoi sa incep cu Cerazette. Acum eu stiind ca miomul acela creste atat timp cat iau estrogen, as vrea sa intrerup luarea AC imediat. Din folia asta am luat 7 pastile. Nu mi-e frica de sarcina pt ca n-am facut nimic si nici nu preconizez sa fac in curand. Dupa consultatie resimt durere in toata zona pelvina...
Intrebarea este: ce se intampla daca intrerup AC? O sa-mi vina ciclul normal? Cand as putea sa trec la Cerazette?
Sper sa-mi raspunda cineva la ora asta tarzie...

Offline

 



#2 2009-12-13 13:10:24

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: intrerupere AC

daca intrerupi acum anticonceptionalele iti va veni din nou menstruatia.
Cerazette le incepi din prima zi de menstruatie

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.